XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
KIRB
RUM
TELF
WOHO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Austragung laufend
Zusammenfassungen
Unterstufe U13
League
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Endrunde Frühjahr Plätze 1 - 4
U13 Endrunde Frühjahr Plätze 5 - 8
U13 Endrunde Herbst Gruppe A
U13 Endrunde Herbst Gruppe B
U13 Endrunde Herbst Plätze 1 - 4
U13 Endrunde Herbst Plätze 5 - 8
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe C
U13 Vorrunde Frühjahr Playoff
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe D
Round
1
2
3
4
5
Team
FULP2
KIRB1
RUM2
TELF1
WOHO1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM U13
[alle]
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
[a]
1
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
TELF
[alle]
SGKF1 (1. Damen-Bundesliga)
KIRB1 (1. Damen-Bundesliga)
INNS1 (1. Herren-Bundesliga)
KIRB1 (Landesliga A Unte...)
REUT1 (Landesliga A Grun...)
REUT1 (Landesliga A Ober...)
INZI1 (Landesliga A Grun...)
INZI1 (Landesliga A Ober...)
KIJO1 (Landesliga A Grun...)
KIRB1 (Landesliga A Grun...)
KIJO1 (Landesliga A Unte...)
KUST1 (Landesliga A Grun...)
KUST1 (Landesliga A Unte...)
JOHN1 (Landesliga A Grun...)
SVGT1 (Landesliga A Grun...)
FULP1 (Landesliga A Grun...)
JOHN1 (Landesliga A Unte...)
FULP1 (Landesliga A Ober...)
SVGT1 (Landesliga A Ober...)
SVGT2 (Landesliga A Unte...)
INNS2 (Landesliga A Grun...)
REUT2 (Landesliga A Ober...)
REUT2 (Landesliga A Grun...)
INNS2 (Landesliga A Unte...)
SVGT2 (Landesliga A Grun...)
INNS3 (Landesliga A Grun...)
INNS3 (Landesliga A Ober...)
WOHO1 (Landesliga B Unte...)
HALS1 (Landesliga B Grun...)
WOHO1 (Landesliga B Grun...)
HALS1 (Landesliga B Unte...)
KRAM1 (Landesliga B Grun...)
KRAM1 (Landesliga B Ober...)
SILZ1 (Landesliga B Ober...)
RUM1 (Landesliga B Grun...)
RUM1 (Landesliga B Unte...)
SCHZ1 (Landesliga B Grun...)
SCHZ1 (Landesliga B Ober...)
SILZ1 (Landesliga B Grun...)
KUST2 (Landesliga B Grun...)
INZI2 (Landesliga B Grun...)
INZI2 (Landesliga B Unte...)
KIJO2 (Landesliga B Grun...)
KIJO2 (Landesliga B Unte...)
KUST2 (Landesliga B Ober...)
FULP2 (Landesliga B Ober...)
FULP2 (Landesliga B Grun...)
KUST3 (Landesliga B Ober...)
KUST3 (Landesliga B Grun...)
SVGT3 (Landesliga B Unte...)
SVGT3 (Landesliga B Grun...)
JENB1 (Landesliga C2)
PSVT1 (Landesliga C1)
MILS1 (Landesliga C2)
LECK1 (Landesliga C1)
VOZI1 (Landesliga C1)
WATT1 (Landesliga C1)
HOPD1 (Landesliga C2)
TFES1 (Landesliga C1)
WOHO2 (Landesliga C1)
KIRB2 (Landesliga C2)
KRAM2 (Landesliga C1)
WATT2 (Landesliga C2)
HALS2 (Landesliga C1)
JOHN2 (Landesliga C2)
INZI3 (Landesliga C1)
KIJO3 (Landesliga C2)
WOHO3 (Landesliga C2)
KRAM3 (Landesliga C2)
WATT3 (Landesliga C2)
FULP3 (Landesliga C2)
SVGT4 (Landesliga C1)
KUST4 (Landesliga C1)
INNS4 (Landesliga C1)
MAST1 (Gebietsklasse Inn...)
MIEM1 (Gebietsklasse Inn...)
FISG1 (Gebietsklasse Inn...)
RAIK1 (Gebietsklasse Inn...)
TFES2 (Gebietsklasse Inn...)
MILS2 (Gebietsklasse Inn...)
SCHZ2 (Gebietsklasse Inn...)
RUM2 (Gebietsklasse Inn...)
JENB2 (Gebietsklasse Unt...)
RUM3 (Gebietsklasse Inn...)
REUT3 (Gebietsklasse Inn...)
KIRB3 (Gebietsklasse Unt...)
MILS3 (Gebietsklasse Inn...)
HALS3 (Gebietsklasse Inn...)
JOHN3 (Gebietsklasse Unt...)
RUM4 (Gebietsklasse Inn...)
MILS4 (Gebietsklasse Inn...)
WATT4 (Gebietsklasse Inn...)
KIJO4 (Gebietsklasse Unt...)
HALS4 (Gebietsklasse Inn...)
FULP4 (Gebietsklasse Inn...)
INZI4 (Gebietsklasse Inn...)
WOHO4 (Gebietsklasse Unt...)
KIRB4 (Gebietsklasse Unt...)
KIJO5 (Gebietsklasse Unt...)
INNS5 (Gebietsklasse Inn...)
WOHO5 (Gebietsklasse Unt...)
SVGT5 (Gebietsklasse Inn...)
SVGT6 (Gebietsklasse Inn...)
WOHO1 (Qualifikation LL ...)
KIJO2 (Qualifikation LL ...)
FULP3 (Qualifikation LL ...)
SVGT4 (Qualifikation LL ...)
RUM1 (Damenklasse)
HALS1 (Damenklasse)
FULP1 (Damenklasse)
INNS1 (Damenklasse)
KIRB1 (Damenklasse)
KIRB2 (Damenklasse)
SCHZ1 (U13 Endrunde Früh...)
SCHZ1 (U13 Endrunde Früh...)
INNS1 (U13 Endrunde Herb...)
SCHZ1 (U13 Endrunde Herb...)
RUM1 (U13 Endrunde Herb...)
RUM1 (U13 Endrunde Früh...)
SCHZ1 (U13 Endrunde Herb...)
RUM1 (U13 Endrunde Früh...)
INNS1 (U13 Endrunde Herb...)
RUM1 (U13 Endrunde Herb...)
KIRB1 (U13 Endrunde Herb...)
KIRB1 (U13 Endrunde Früh...)
WOHO1 (U13 Endrunde Früh...)
KIRB1 (U13 Endrunde Herb...)
INNS1 (U13 Endrunde Früh...)
INNS1 (U13 Endrunde Früh...)
INZI1 (U13 Endrunde Früh...)
INZI1 (U13 Endrunde Früh...)
WOHO1 (U13 Endrunde Früh...)
INZI1 (U13 Endrunde Herb...)
INZI1 (U13 Endrunde Herb...)
KIRB1 (U13 Endrunde Früh...)
RUM2 (U13 Endrunde Herb...)
KIRB2 (U13 Endrunde Früh...)
KIRB2 (U13 Endrunde Früh...)
RUM2 (U13 Endrunde Herb...)
KIRB2 (U13 Endrunde Herb...)
KIRB2 (U13 Endrunde Herb...)
KIRB3 (U13 Endrunde Früh...)
KIRB3 (U13 Endrunde Herb...)
KIRB3 (U13 Endrunde Herb...)
KIRB3 (U13 Endrunde Früh...)
WOHO1 (U13 Vorrunde Früh...)
WOHO1 (U13 Vorrunde Früh...)
WOHO1 (U13 Vorrunde Herb...)
TELF1 (U13 Vorrunde Herb...)
TELF1 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP1 (U13 Vorrunde Herb...)
VOZI1 (U13 Vorrunde Früh...)
RUM1 (U13 Vorrunde Herb...)
VOZI1 (U13 Vorrunde Früh...)
VOZI1 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB1 (U13 Vorrunde Herb...)
INZI1 (U13 Vorrunde Herb...)
SCHZ1 (U13 Vorrunde Früh...)
SCHZ1 (U13 Vorrunde Herb...)
INNS1 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP1 (U13 Vorrunde Früh...)
INNS1 (U13 Vorrunde Herb...)
FULP2 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB2 (U13 Vorrunde Herb...)
WOHO2 (U13 Vorrunde Herb...)
WOHO2 (U13 Vorrunde Früh...)
TELF2 (U13 Vorrunde Herb...)
SCHZ2 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP2 (U13 Vorrunde Herb...)
SCHZ2 (U13 Vorrunde Herb...)
RUM2 (U13 Vorrunde Früh...)
RUM2 (U13 Vorrunde Früh...)
RUM2 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB3 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB3 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB4 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB4 (U13 Vorrunde Herb...)
VOZI1 (U15 Schüler Liga)
RUM1 (U15 Schüler Liga)
INNS1 (U15 Schüler Liga)
KIRB1 (U15 Schüler Liga)
KUST1 (U15 Schüler Klasse)
KRAM1 (U15 Schüler Klasse)
SCHZ1 (U15 Schüler Klasse)
TELF1 (U15 Schüler Klasse)
FULP1 (U15 Schüler Klasse)
WOHO1 (U15 Schüler Klasse)
KIRB2 (U15 Schüler Klasse)
RUM2 (U15 Schüler Klasse)
KIRB1 (U18 Jugend Liga)
VOZI1 (U18 Jugend Liga)
INNS1 (U18 Jugend Liga)
RUM1 (U18 Jugend Liga)
RUM2 (U18 Jugend Liga)
JENB1 (U18 Jugend Klasse)
HALS1 (U18 Jugend Klasse)
KIJO1 (U18 Jugend Klasse)
WATT1 (U18 Jugend Klasse)
LECK1 (U18 Jugend Klasse)
SVGT1 (U18 Jugend Klasse)
IMST1 (U18 Jugend Klasse)
VOZI2 (U18 Jugend Klasse)
RUM3 (U18 Jugend Klasse)
RUM4 (U18 Jugend Klasse)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: U13 Vorrunde Herbst Gruppe C, TELF1 (TTC Telfs)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Sat.
17.09.2011 10:00
TELF1
-
WOHO1
0:3
Schulzentrum Fulpmes, Neue Sporthalle
Paul Jäger
Patric Gruber
0:3
Alexander Scharmer
Andreas Stegmaier
0:3
Alexander Scharmer
/
Paul Jäger
Patric Gruber
/
Andreas Stegmaier
0:3
Show result
Game unconfirmed
1
2
Sat.
17.09.2011 11:30
FULP2
-
TELF1
0:3
Schulzentrum Fulpmes, Neue Sporthalle
Lea Machalitzky
Paul Jäger
0:3
Julian Grubhofer
Alexander Scharmer
0:3
Lea Machalitzky
/
Julian Grubhofer
Paul Jäger
/
Alexander Scharmer
0:3
Show result
Game unconfirmed
1
3
Sat.
17.09.2011 13:00
TELF1
-
KIRB1
0:3
Schulzentrum Fulpmes, Neue Sporthalle
Paul Jäger
Lara Margreiter
0:3
Alexander Scharmer
Teresa Oppelz
1:3
Paul Jäger
/
Alexander Scharmer
Lara Margreiter
/
Teresa Oppelz
0:3
Show result
Game unconfirmed
1
4
Sat.
17.09.2011 14:30
RUM2
-
TELF1
3:1
Schulzentrum Fulpmes, Neue Sporthalle
Dino Basanovic
Alexander Scharmer
3:0
Andreas Janisch
Paul Jäger
0:3
Sascha Stevanovic
/
Dino Basanovic
Alexander Scharmer
/
Paul Jäger
3:0
Dino Basanovic
Paul Jäger
3:0
Show result
Game unconfirmed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy