XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
JENB
JOHN
KIJO
KIRB
WOHO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Austragung laufend
Zusammenfassungen
Unterstufe U13
League
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Playoff
Landesliga A Unteres Playoff
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Playoff
Landesliga B Unteres Playoff
Landesliga C1
Landesliga C2
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland/Ostt.
Round
Leg 1:
H01
H02
H03
H04
H05
H06
H07
Leg 2:
F01
F02
F03
F04
F05
F06
F07
Team
JENB2
JOHN3
KIJO4
KIJO5
KIRB3
KIRB4
WOHO4
WOHO5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Playoff
Landesliga A Unteres Playoff
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Playoff
Landesliga B Unteres Playoff
Landesliga C1
Landesliga C2
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland/Ostt.
Qualifikation LL B/LL C
Damenklasse
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Herbst Gruppe A
U13 Endrunde Herbst Gruppe B
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe C
U13 Vorrunde Frühjahr Playoff
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
JENB
JOHN
KIJO
KIRB
WOHO
[alle]
JENB2
KIRB3
JOHN3
KIRB4
KIJO4
WOHO4
KIJO5
WOHO5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsklasse Unterland/Ostt., Leg 1, Round 1 (duration: 25.09.2011-01.10.2011)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Wed.
28.09.2011 20:15
KIRB3
-
KIRB4
6:1
VS Kirchbichl, Turnhalle
Sophia Schönbuchner
Laura Auer
3:0
Axel Mölg
Melanie Hladik
3:0
Stephan Unterrainer
Gerald Fritz
3:0
Axel Mölg
/
Stephan Unterrainer
Gerald Fritz
/
Martin Seidl
3:1
Axel Mölg
Laura Auer
3:0
Sophia Schönbuchner
Gerald Fritz
1:3
Stephan Unterrainer
Melanie Hladik
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Fri.
30.09.2011 20:00
JENB2
-
JOHN3
4:6
Kindergarten Jenbach
Andreas Settina
Markus Edenhauser
3:1
Matthias Laurer
Christian Leidenfrost
0:3
Peter Rupprechter
Heribert Bachmann
3:1
Peter Rupprechter
/
Andreas Settina
Heribert Bachmann
/
Christian Leidenfrost
2:3
Andreas Settina
Christian Leidenfrost
2:3
Peter Rupprechter
Markus Edenhauser
3:0
Matthias Laurer
Heribert Bachmann
1:3
Peter Rupprechter
Christian Leidenfrost
3:0
Andreas Settina
Heribert Bachmann
0:3
Matthias Laurer
Markus Edenhauser
0:3
Show result
Game closed
1
1
Tue.
27.09.2011 20:00
KIJO4
-
KIJO5
0:7
VS Jochberg, Turnhalle (J)
Franz Obermoser
Philipp Monitzer
1:3
Hans Bachler
Peter Berger
0:3
Daniel Überall
Werner Ziepl
0:3
Hans Bachler
/
Daniel Überall
Peter Berger
/
Philipp Monitzer
0:3
Hans Bachler
Philipp Monitzer
1:3
Franz Obermoser
Werner Ziepl
0:3
Daniel Überall
Peter Berger
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Mon.
26.09.2011 20:15
WOHO5
-
WOHO4
3:6
HS Hopfgarten/B
Florian Paratscher
Dragan Kosich
0:3
Hermann Sieberer
Christian Manzl
3:2
Christoph Ascher
Stephan Weber
2:3
Christoph Ascher
/
Hermann Sieberer
Stephan Weber
/
Dragan Kosich
0:3
Hermann Sieberer
Dragan Kosich
3:2
Florian Paratscher
Stephan Weber
0:3
Christoph Ascher
Christian Manzl
1:3
Hermann Sieberer
Stephan Weber
3:1
Christoph Ascher
Dragan Kosich
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy