XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
GURN
KBSV
LAVA
LEPE
PAUL
SGHW
SITT
SPEW
VÖLM
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Jugend U18
Schüler U15
Unterstufe U13
MiniUnterstufe U11
League
Kärntner Liga
Quali Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1.Klasse Ost
1.Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Mitte
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
GURN3
KBSV2
LAVA3
LEPE3
PAUL3
HEGE2
SITT
SPEW
VÖLM6
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Mannschaftsmeisterschaft
[alle]
Jugend Liga
Jugend Klasse
Kärntner Liga
Quali Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1.Klasse Ost
1.Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Mitte
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Miniunterstufe (U11)
Schüler Liga
Schüler Klasse
Senioren Liga
Senioren Klasse Ost
Senioren Klasse West
Unterstufe Liga
Unterstufe Klasse A
Unterstufe Klasse B
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
GURN
KBSV
LAVA
LEPE
PAUL
SGHW
SITT
SPEW
VÖLM
[alle]
SPEW
SITT
KBSV2
HEGE2
LEPE3
GURN3
PAUL3
LAVA3
VÖLM6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 3. Klasse Ost, Leg 2, Round 8 (duration: 18.03.2019-24.03.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
8
Fri.
22.03.2019 19:30
SITT
-
HEGE2
7:3
VS St. Philippen / Turnhalle
Markus Haberz
Johann Piko
3:1
Michael Hobel
Christian Matschek
3:0
Manuel Petek
Erwin Cujes
1:3
Markus Haberz
/
Michael Hobel
Erwin Cujes
/
Christian Matschek
3:0
Michael Hobel
Johann Piko
3:0
Markus Haberz
Erwin Cujes
3:0
Manuel Petek
Christian Matschek
0:3
Michael Hobel
Erwin Cujes
3:0
Manuel Petek
Johann Piko
0:3
Markus Haberz
Christian Matschek
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
8
Tue.
26.03.2019 19:00
SPEW
-
LEPE3
8:2
VS St.Peter a. W./ Turnhalle
Walter Machne
Paul Osina
3:0
Johannes Geurink
Johann Orasche
2:3
Hartwig Wolbank
Aljosa Ristic
3:1
Albin Hubounig
/
Hubert Schildberger
Paul Osina
/
Aljosa Ristic
3:0
Johannes Geurink
Paul Osina
1:3
Walter Machne
Aljosa Ristic
3:0
Hartwig Wolbank
Johann Orasche
3:0
Johannes Geurink
Aljosa Ristic
3:0
Hartwig Wolbank
Paul Osina
3:1
Walter Machne
Johann Orasche
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
8
Tue.
19.03.2019 19:00
KBSV2
-
LAVA3
8:2
SS Waidmannsdorf /Turnhalle
Gerhard Gratzer
Tobias Miklautz
3:0
Josef Mauracher
w.o.
3:0
Roman Scheibner
Josef Matschitsch sen.
3:0
Roman Scheibner
/
Gerhard Gratzer
Tobias Miklautz
/
Josef Matschitsch sen.
1:3
Josef Mauracher
Tobias Miklautz
3:2
Gerhard Gratzer
Josef Matschitsch sen.
2:3
Roman Scheibner
w.o.
3:0
Josef Mauracher
Josef Matschitsch sen.
3:1
Roman Scheibner
Tobias Miklautz
3:0
Gerhard Gratzer
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
8
Fri.
22.03.2019 19:00
PAUL3
-
GURN3
6:4
MS St.Paul i. Lav.
Lukas Steiner
Pascal Loritsch
3:0
Felix Krall
Florian Jan
3:0
Franz Krall
Marcel Ropp
0:3
Felix Krall
/
Franz Krall
Florian Jan
/
Dietmar Jan
3:1
Felix Krall
Pascal Loritsch
3:0
Lukas Steiner
Marcel Ropp
1:3
Franz Krall
Florian Jan
3:0
Felix Krall
Marcel Ropp
1:3
Franz Krall
Pascal Loritsch
2:3
Lukas Steiner
Florian Jan
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy