XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
EBSW
KOPF
RIEI
SGSS
URIE
WAIZ
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
EBSW4
KOPF3
KOPF4
RIEI3
SGSS5
URIE5
URIE6
WAIZ6
WAIZ7
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
OMC 19/20 1. Klasse
OMC 19/20 2. Klasse
OMC 19/20 Bezirksklasse
OMC 19/20 Bezirksliga
OMC 19/20 Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
EBSW
KOPF
RIEI
SGSS
URIE
WAIZ
[alle]
RIEI3
KOPF3
EBSW4
KOPF4
URIE5
SGSS5
WAIZ6
URIE6
WAIZ7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 781 1. Klasse Innv. / Schärding, Leg 1, Round 2 (duration: 12.10.2020-16.10.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Fri.
16.10.2020 19:30
KOPF3
-
EBSW4
7:3
NMS Kopfing
Julian Aichinger
Sebastian Pramendorfer
3:0
Pepe Antonio Fröhler
Manfred Anzinger
1:3
Dominik Lehr
Walter Pramendorfer
1:3
Friedrich Berger
Clemens Kreuzhuber
3:0
Julian Aichinger
Manfred Anzinger
3:1
Pepe Antonio Fröhler
Sebastian Pramendorfer
3:0
Friedrich Berger
Walter Pramendorfer
3:0
Dominik Lehr
Clemens Kreuzhuber
2:3
Friedrich Berger
Manfred Anzinger
3:0
Julian Aichinger
Clemens Kreuzhuber
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Fri.
16.10.2020 19:30
RIEI3
-
SGSS5
5:7
HS II Ried im Innkreis
Marco Höfurthner
Andreas Meindl
0:3
Erich Rohrauer
Tobias Teufelberger
2:3
Manfred Höfurthner
Noah Huber
3:2
Adolf Oberauer
Engelbert Mayr
0:3
Erich Rohrauer
Andreas Meindl
3:2
Marco Höfurthner
Tobias Teufelberger
0:3
Manfred Höfurthner
Engelbert Mayr
0:3
Adolf Oberauer
Noah Huber
3:1
Erich Rohrauer
Engelbert Mayr
3:0
Adolf Oberauer
Andreas Meindl
3:1
Manfred Höfurthner
Tobias Teufelberger
0:3
Marco Höfurthner
Noah Huber
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Fri.
16.10.2020 19:30
WAIZ7
-
URIE5
3:7
TT-Arena Waizenkirchen
Moritz Traunwieser
Jakob Wiesinger
0:3
Daniel Holzmüller
Bernhard Köstlinger
1:3
Stefan Wagner
Robert Nechvile
3:0
Rainer Traunwieser
Michael Schärfl
2:3
Daniel Holzmüller
Jakob Wiesinger
3:2
Moritz Traunwieser
Bernhard Köstlinger
0:3
Stefan Wagner
Michael Schärfl
0:3
Rainer Traunwieser
Robert Nechvile
3:0
Daniel Holzmüller
Michael Schärfl
0:3
Rainer Traunwieser
Jakob Wiesinger
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Thu.
15.10.2020 19:30
WAIZ6
-
KOPF4
7:5
TT-Arena Waizenkirchen
Arian Stammler
Patrice Keiser
3:0
Johann Stammler
Benedikt Aichlseder
3:1
Markus Häuserer
Marcel Keiser
0:3
Bernd Haderer
Franz Berger
3:0
Arian Stammler
Benedikt Aichlseder
0:3
Johann Stammler
Patrice Keiser
3:0
Bernd Haderer
Marcel Keiser
3:0
Markus Häuserer
Franz Berger
0:3
Bernd Haderer
Benedikt Aichlseder
3:0
Arian Stammler
Franz Berger
1:3
Johann Stammler
Marcel Keiser
1:3
Markus Häuserer
Patrice Keiser
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy