XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BEBU
KAPF
LEO
LGW
MIC
MUER
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BEBU3
KAPF5
KAPF6
LEO6
LGW1
LGW2
MIC1
MIC2
MUER1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Gebietsliga Nordost
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
MIC
[alle]
BEBU1 (2. Damen-Bundesliga)
ÜBBA1 (2. Damen-Bundesliga)
DOB1 (Landesliga Damen)
UNZ1 (Landesliga Damen)
POS1 (Landesliga Damen)
SJE1 (Landesliga Damen)
JUD1 (Landesliga Damen)
BEBU2 (Landesliga Damen)
BEBU3 (Landesliga Damen)
KAPF1 (Meister Play-off ...)
DOB1 (1. Herren-Bundesliga)
KAPF1 (1. Herren-Bundesliga)
LIGI1 (2. Herren-Bundesl...)
LEO1 (2. Herren-Bundesl...)
LIGI1 (2. Herren-Bundesl...)
LEO1 (2. Herren-Bundesl...)
KAPF2 (2. Herren-Bundesl...)
KAPF2 (2. Herren-Bundesl...)
SJE1 (Vorrunde A)
SJE1 (Spiel um Platz 3)
IND1 (Landesliga Herren)
STR1 (Landesliga Herren)
UTT1 (Landesliga Herren)
SJE1 (Landesliga Herren)
LIZ1 (Landesliga Herren)
ÜBBA1 (Landesliga Herren)
ZEL1 (Landesliga Herren)
SFP1 (Landesliga Herren)
LEO2 (Landesliga Herren)
DOB2 (Landesliga Herren)
LIGI2 (Landesliga Herren)
DOB3 (Landesliga Herren)
KAPF3 (Landesliga Herren)
OBD1 (Oberliga Herren)
BEBU1 (Oberliga Herren)
BRE1 (Oberliga Herren)
VOR1 (Oberliga Herren)
KNI1 (Oberliga Herren)
WEI1 (Oberliga Herren)
LIZ2 (Oberliga Herren)
BEBU2 (Oberliga Herren)
SJE2 (Oberliga Herren)
SFP2 (Oberliga Herren)
IND2 (Oberliga Herren)
LEO3 (Oberliga Herren)
MAZ1 (Unterliga Nord)
MIDO1 (Unterliga Nord)
POS1 (Unterliga Süd)
VOI1 (Unterliga Süd)
ATU1 (Unterliga Süd)
HAR1 (Unterliga Süd)
AFUE1 (Unterliga Süd)
FEL1 (Unterliga Süd)
DLB1 (Unterliga Süd)
WOER1 (Unterliga Nord)
UTT2 (Unterliga Süd)
BRE2 (Unterliga Nord)
VOR2 (Unterliga Nord)
WOER2 (Unterliga Nord)
KNI2 (Unterliga Nord)
ZEL2 (Unterliga Nord)
SJE3 (Unterliga Süd)
SFP3 (Unterliga Süd)
LIGI3 (Unterliga Süd)
KNI3 (Unterliga Nord)
LEO4 (Unterliga Nord)
KAPF4 (Unterliga Nord)
DOB4 (Unterliga Süd)
LEO5 (Unterliga Nord)
SEL1 (Gebietsliga Ennstal)
LDL1 (Gebietsliga Ennstal)
SÖLK1 (Gebietsliga Ennstal)
TROF1 (Gebietsliga Ennstal)
MUEN1 (Gebietsliga Graz/...)
UWK1 (Gebietsliga Graz/...)
PET1 (Gebietsliga Südwest)
LAN1 (Gebietsliga Südwest)
VTT1 (Gebietsliga Südost)
HOFS1 (Gebietsliga Südost)
MIC1 (Gebietsliga Nordost)
MUER1 (Gebietsliga Nordost)
ADM1 (Gebietsliga Ennstal)
JUD1 (Gebietsliga Nordwest)
LGW1 (Gebietsliga Nordost)
VOI2 (Gebietsliga Südwest)
POS2 (Gebietsliga Graz/...)
UWK2 (Gebietsliga Graz/...)
MUEN2 (Gebietsliga Graz/...)
ATU2 (Gebietsliga Graz/...)
OBD2 (Gebietsliga Nordwest)
ÜBBA2 (Gebietsliga Südwest)
DLB2 (Gebietsliga Südwest)
PET2 (Gebietsliga Südwest)
FEL2 (Gebietsliga Südost)
MIC2 (Gebietsliga Nordost)
JUD2 (Gebietsliga Nordwest)
HAR2 (Gebietsliga Südost)
LGW2 (Gebietsliga Nordost)
AFUE2 (Gebietsliga Südost)
MUEN3 (Gebietsliga Graz/...)
AFUE3 (Gebietsliga Südost)
OBD3 (Gebietsliga Nordwest)
JUD3 (Gebietsliga Nordwest)
UTT3 (Gebietsliga Graz/...)
ZEL3 (Gebietsliga Nordwest)
HAR3 (Gebietsliga Südost)
DLB3 (Gebietsliga Südwest)
BEBU3 (Gebietsliga Nordost)
ÜBBA3 (Gebietsliga Südwest)
LIZ3 (Gebietsliga Ennstal)
WOER3 (Gebietsliga Ennstal)
SJE4 (Gebietsliga Graz/...)
WOER4 (Gebietsliga Ennstal)
MUEN4 (Gebietsliga Graz/...)
KNI4 (Gebietsliga Nordwest)
HAR4 (Gebietsliga Südost)
DLB4 (Gebietsliga Südwest)
SFP4 (Gebietsliga Südwest)
LIGI4 (Gebietsliga Südwest)
DOB5 (Gebietsliga Graz/...)
SFP5 (Gebietsliga Südwest)
KAPF5 (Gebietsliga Nordost)
KNI5 (Gebietsliga Nordwest)
SFP6 (Gebietsliga Graz/...)
LEO6 (Gebietsliga Nordost)
KAPF6 (Gebietsliga Nordost)
LAS1 (1.Klasse Graz)
LAG1 (1.Klasse Südwest)
PSL1 (1.Klasse Südwest)
ATS1 (1.Klasse Graz)
RETZ1 (1.Klasse Südwest)
SÖLK2 (1.Klasse Ennstal)
MIDO2 (1.Klasse Nordost)
ADM2 (1.Klasse Ennstal)
LAS2 (1.Klasse Graz)
LDL2 (1.Klasse Ennstal)
TROF2 (1.Klasse Ennstal)
LAN2 (1.Klasse Südwest)
RETZ2 (1.Klasse Südwest)
PET3 (1.Klasse Südwest)
LAN3 (1.Klasse Südwest)
POS3 (1.Klasse Graz)
IND3 (1.Klasse Graz)
VOI3 (1.Klasse Südwest)
UWK3 (1.Klasse Graz)
LAS3 (1.Klasse Graz)
RETZ3 (1.Klasse Südwest)
LDL3 (1.Klasse Ennstal)
LGW3 (1.Klasse Nordost)
SÖLK3 (1.Klasse Ennstal)
LIZ4 (1.Klasse Ennstal)
BEBU4 (1.Klasse Nordost)
LGW4 (1.Klasse Nordost)
POS4 (1.Klasse Graz)
UTT4 (1.Klasse Graz)
SJE5 (1.Klasse Südwest)
WOER5 (1.Klasse Ennstal)
MUEN5 (1.Klasse Graz)
LIGI5 (1.Klasse Südwest)
DLB5 (1.Klasse Südwest)
SJE6 (1.Klasse Südwest)
DOB6 (1.Klasse Graz)
WOER6 (1.Klasse Ennstal)
SFP7 (1.Klasse Südwest)
KAPF7 (1.Klasse Nordost)
WOER7 (1.Klasse Ennstal)
DOB7 (1.Klasse Graz)
KAPF8 (1.Klasse Nordost)
FRO1 (2.Klasse Graz)
HGS1 (2.Klasse Graz)
GRA1 (2.Klasse Graz)
ATS2 (2.Klasse Graz)
ATS3 (2.Klasse Graz)
LAS4 (2.Klasse Graz)
IND4 (2.Klasse Graz)
UWK4 (2.Klasse Graz)
UTT5 (2.Klasse Graz)
POS5 (2.Klasse Graz)
MUEN6 (2.Klasse Graz)
POS6 (2.Klasse Graz)
MUEN7 (2.Klasse Graz)
BEBU1 (Jugend Nordost)
HAR1 (Jugend Ost)
WEI1 (Jugend Ost)
FEL1 (Jugend Ost)
AFUE1 (Jugend Ost)
UTT1 (Jugend Süd)
POS1 (Jugend Süd)
DLB1 (Jugend Süd)
SFP1 (Jugend Süd)
SJE1 (Jugend Süd)
IND1 (Jugend Süd)
UWK1 (Jugend Süd)
ÜBBA1 (Jugend Süd)
JUD1 (Jugend Nordwest)
KNI1 (Jugend Nordwest)
UNZ1 (Jugend Nordwest)
LEO1 (Jugend Nordwest)
ZEL1 (Jugend Nordwest)
MAZ1 (Jugend Nordost)
LIZ1 (Jugend Nordost)
WOER1 (Jugend Nordost)
KAPF1 (Jugend Nordost)
LEO2 (Jugend Nordwest)
MAZ2 (Jugend Nordost)
BEBU2 (Jugend Nordost)
HAR2 (Jugend Ost)
WEI2 (Jugend Ost)
JUD2 (Jugend Nordwest)
SFP2 (Jugend Süd)
KAPF2 (Jugend Nordost)
KNI2 (Jugend Nordwest)
LAG1 (Schüler Süd A)
POS1 (Schüler Süd A)
LGW1 (Schüler Nordwest)
SJE1 (Schüler Süd A)
KAPF1 (Schüler Nordwest)
UTT1 (Schüler Süd A)
ZEL1 (Schüler Nordwest)
LEO1 (Schüler Nordwest)
BEBU1 (Schüler Nordwest)
STR1 (Schüler Süd A)
SFP1 (Schüler Süd A)
AFUE1 (Schüler Süd A)
DOB1 (Schüler Süd A)
JUD1 (Schüler Nordwest)
KNI1 (Schüler Nordwest)
UNZ1 (Schüler Nordwest)
LIGI1 (Schüler Süd A)
KNI2 (Schüler Nordwest)
DOB2 (Schüler Süd A)
JUD2 (Schüler Nordwest)
KAPF2 (Schüler Nordwest)
LGW2 (Schüler Nordwest)
BEBU2 (Schüler Nordwest)
JUD3 (Schüler Nordwest)
VOI1 (Senioren)
MIC1 (Senioren)
KNI1 (Senioren)
BRE1 (Senioren)
WEI1 (Senioren)
DOB1 (Senioren)
UTT1 (Unterstufe Süd)
BEBU1 (Unterstufe Nordost)
VOI1 (Unterstufe Süd)
LGW1 (Unterstufe Nordost)
FRO1 (Unterstufe Süd)
LEO1 (Unterstufe Nordost)
KNI1 (Unterstufe Nordost)
POS1 (Unterstufe Süd)
SFP1 (Unterstufe Süd)
OBD1 (Unterstufe Nordost)
JUD1 (Unterstufe Nordost)
STR1 (Unterstufe Süd)
IND1 (Unterstufe Süd)
KAPF1 (Unterstufe Nordost)
ÜBBA1 (Unterstufe Süd)
UNZ1 (Unterstufe Nordost)
KAPF2 (Unterstufe Nordost)
OBD2 (Unterstufe Nordost)
IND2 (Unterstufe Süd)
LEO2 (Unterstufe Nordost)
LGW2 (Unterstufe Nordost)
UNZ2 (Unterstufe Nordost)
BEBU2 (Unterstufe Nordost)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordost, MIC1 (ESV St.Michael)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Thu.
29.09.2011 19:00
MIC2
-
MIC1
0:7
Result not submitted.
Show result
Confirmed by system
1
2
Thu.
06.10.2011 19:00
MIC1
-
LEO6
7:0
Dominik Wagner
Christoph Sandriesser
Helmut Reiterer
Nico Kulmer
Albin Ebner
Ewald Richter
Albin Ebner
/
Dominik Wagner
Ewald Richter
/
Nico Kulmer
Helmut Reiterer
Christoph Sandriesser
Dominik Wagner
Ewald Richter
Albin Ebner
Nico Kulmer
Show result
Confirmed by system
1
3
Fri.
14.10.2011 19:00
BEBU3
-
MIC1
2:6
Eva Leichtfried
Erich Ferstl
Alois Bonstingl
Erich Danter
Heike Jauck
Albin Ebner
Alois Bonstingl
/
Eva Leichtfried
Albin Ebner
/
Erich Ferstl
Alois Bonstingl
Erich Ferstl
Eva Leichtfried
Albin Ebner
Heike Jauck
Erich Danter
Alois Bonstingl
Albin Ebner
Show result
Confirmed by system
1
5
Fri.
04.11.2011 19:00
MUER1
-
MIC1
1:6
Karl Theny
Albin Ebner
Heinz Doppelreiter
Dominik Wagner
Peter Schwaiger
Helmut Reiterer
Heinz Doppelreiter
/
Peter Schwaiger
Dominik Wagner
/
Helmut Reiterer
Heinz Doppelreiter
Albin Ebner
Karl Theny
Helmut Reiterer
Peter Schwaiger
Dominik Wagner
Show result
Confirmed by system
1
6
Wed.
09.11.2011 19:00
KAPF5
-
MIC1
0:7
Werner Winkler
Dominik Wagner
Hans Friedl
Helmut Reiterer
Bernd Handler
Albin Ebner
Bernd Handler
/
Hermann Cvirn
Dominik Wagner
/
Helmut Reiterer
Werner Winkler
Helmut Reiterer
Bernd Handler
Dominik Wagner
Hans Friedl
Albin Ebner
Show result
Confirmed by system
1
7
Thu.
10.11.2011 19:00
MIC1
-
KAPF6
7:0
Albin Ebner
Thomas Maierhofer
Dominik Wagner
Manuel Baier
Helmut Reiterer
Mario Tawadrous
Helmut Reiterer
/
Dominik Wagner
Thomas Maierhofer
/
Manuel Baier
Albin Ebner
Manuel Baier
Helmut Reiterer
Thomas Maierhofer
Dominik Wagner
Mario Tawadrous
Show result
Confirmed by system
1
8
Thu.
17.11.2011 19:00
LGW1
-
MIC1
0:7
Heinz Dieter Berger
Albin Ebner
Thomas Wildling
Helmut Reiterer
Alfred Kögerl
Dominik Wagner
Alfred Kögerl
/
Heinz Dieter Berger
Dominik Wagner
/
Helmut Reiterer
Heinz Dieter Berger
Helmut Reiterer
Alfred Kögerl
Albin Ebner
Thomas Wildling
Dominik Wagner
Show result
Confirmed by system
1
9
Thu.
24.11.2011 19:00
MIC1
-
LGW2
7:0
Albin Ebner
Mathias Rinnhofer
Dominik Wagner
Jörg Leyrer
Helmut Reiterer
Michaela Paar
Helmut Reiterer
/
Dominik Wagner
Michaela Paar
/
Mathias Rinnhofer
Dominik Wagner
Mathias Rinnhofer
Albin Ebner
Michaela Paar
Helmut Reiterer
Jörg Leyrer
Show result
Confirmed by system
2
1
Thu.
12.01.2012 19:00
MIC1
-
MIC2
7:0
Result not submitted.
Show result
Confirmed by system
2
2
Tue.
07.02.2012 19:00
LEO6
-
MIC1
0:7
Josef Bleyer
Helmut Reiterer
Ewald Richter
Albin Ebner
Nico Kulmer
Dominik Wagner
Ewald Richter
/
Josef Bleyer
Dominik Wagner
/
Helmut Reiterer
Ewald Richter
Helmut Reiterer
Josef Bleyer
Dominik Wagner
Nico Kulmer
Albin Ebner
Show result
Confirmed by system
2
3
Thu.
16.02.2012 19:00
MIC1
-
BEBU3
7:0
Helmut Reiterer
Heike Jauck
Dominik Wagner
Alois Bonstingl
Albin Ebner
Eva Leichtfried
Helmut Reiterer
/
Dominik Wagner
Alois Bonstingl
/
Eva Leichtfried
Helmut Reiterer
Alois Bonstingl
Albin Ebner
Heike Jauck
Dominik Wagner
Eva Leichtfried
Show result
Confirmed by system
2
5
Thu.
08.03.2012 19:00
MIC1
-
MUER1
6:1
Albin Ebner
Peter Schwaiger
Helmut Reiterer
Heinz Doppelreiter
Dominik Wagner
Karl Theny
Dominik Wagner
/
Helmut Reiterer
Heinz Doppelreiter
/
Peter Schwaiger
Albin Ebner
Heinz Doppelreiter
Dominik Wagner
Peter Schwaiger
Helmut Reiterer
Karl Theny
Show result
Confirmed by system
2
6
Thu.
15.03.2012 19:00
MIC1
-
KAPF5
6:2
Helmut Reiterer
Andreas Tauderer
Albin Ebner
Engelbert Fritz
Dominik Wagner
Bernd Handler
Dominik Wagner
/
Helmut Reiterer
Engelbert Fritz
/
Andreas Tauderer
Helmut Reiterer
Engelbert Fritz
Dominik Wagner
Andreas Tauderer
Albin Ebner
Bernd Handler
Dominik Wagner
Engelbert Fritz
Show result
Confirmed by system
2
7
Tue.
20.03.2012 19:00
KAPF6
-
MIC1
0:7
Mario Tawadrous
Albin Ebner
Bernd Seidler
Helmut Reiterer
Thomas Strahlhofer
Dominik Wagner
Bernd Seidler
/
Mario Tawadrous
Dominik Wagner
/
Helmut Reiterer
Mario Tawadrous
Helmut Reiterer
Thomas Strahlhofer
Albin Ebner
Bernd Seidler
Dominik Wagner
Show result
Confirmed by system
2
8
Thu.
29.03.2012 19:00
MIC1
-
LGW1
7:0
Helmut Reiterer
Dieter Gstättner
Albin Ebner
Heinz Dieter Berger
Dominik Wagner
Markus Gstättner
Helmut Reiterer
/
Dominik Wagner
Heinz Dieter Berger
/
Dieter Gstättner
Helmut Reiterer
Heinz Dieter Berger
Dominik Wagner
Dieter Gstättner
Albin Ebner
Markus Gstättner
Show result
Confirmed by system
2
9
Fri.
13.04.2012 19:00
LGW2
-
MIC1
0:7
Hans Jörg Maierhofer
Albin Ebner
Heinrich Präsent
Helmut Reiterer
Peter Pensold
Dominik Wagner
Hans Jörg Maierhofer
/
Peter Pensold
Helmut Reiterer
/
Dominik Wagner
Hans Jörg Maierhofer
Helmut Reiterer
Peter Pensold
Albin Ebner
Heinrich Präsent
Dominik Wagner
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy