XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BEBU
KAPF
LGW
MIDO
MUER
SUF
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13 männlich
STM U13 weiblich
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz A
2. Klasse Graz B
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
BEBU3
KAPF8
KAPF9
KAPF10
LGW5
LGW6
MIDO2
MUER1
MUER2
SUF1
SUF2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz A
2. Klasse Graz B
U18 Jugend Nord
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nord
U15 Schüler Süd
Mannschaft Herren HR
DA Mannschaft HR
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Hauptrunde
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
STM U18 Finalrunde 1-3
STM U18 VR A
STM U18 VR B
U13 Unterstufe Nord
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
BEBU
KAPF
LGW
MIDO
MUER
SUF
[alle]
MUER1
SUF1
MUER2
MIDO2
SUF2
BEBU3
LGW5
LGW6
KAPF8
KAPF9
KAPF10
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Nordost, Leg 2, Round 3 (original date: 31.01.2016)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
3
Sun.
31.01.2016 10:00
MIDO2
-
BEBU3
6:2
VIVAX-Sporthalle B
Konrad Hölbling
Fajik Cordic
3:0
Gabor Gallo
Roman Gamper
0:3
Michael Mixner
Elmir Hujdurovic
3:0
Konrad Hölbling
/
Michael Mixner
Elmir Hujdurovic
/
Friedrich Gamper
3:2
Konrad Hölbling
Roman Gamper
3:1
Michael Mixner
Fajik Cordic
3:0
Gabor Gallo
Elmir Hujdurovic
0:3
Michael Mixner
Roman Gamper
3:0
Show result
Game closed
2
3
Sun.
31.01.2016 10:00
LGW5
-
LGW6
2:6
VIVAX-Sporthalle B
Werner Zmek
Wolfgang Hofer
3:0
Richard Czelecz
Heinrich Präsent
0:3
Andreas Jungwirt
Patrick Pensold
2:3
Werner Zmek
/
Andreas Jungwirt
Heinrich Präsent
/
Patrick Pensold
3:1
Werner Zmek
Heinrich Präsent
1:3
Andreas Jungwirt
Wolfgang Hofer
2:3
Richard Czelecz
Patrick Pensold
1:3
Andreas Jungwirt
Heinrich Präsent
1:3
Show result
Game closed
2
3
Sun.
31.01.2016 10:00
SUF2
-
KAPF10
5:5
VIVAX-Sporthalle B
Andreas Grabenbauer
Elisabeth Schöttner
0:3
Simon Reindl
Iris Richter
3:0
Erwin Meixner
Bettina Ladinik
0:3
Simon Reindl
/
Erwin Meixner
Elisabeth Schöttner
/
Bettina Ladinik
2:3
Simon Reindl
Elisabeth Schöttner
3:0
Andreas Grabenbauer
Bettina Ladinik
1:3
Erwin Meixner
Iris Richter
3:0
Simon Reindl
Bettina Ladinik
1:3
Erwin Meixner
Elisabeth Schöttner
3:2
Andreas Grabenbauer
Iris Richter
3:0
Show result
Game closed
2
3
Sun.
31.01.2016 10:00
KAPF8
-
SUF1
1:6
VIVAX-Sporthalle B
Gerhard Prade
Mario Winter
2:3
Gustav Preinsperger
Klaus Zink
1:3
Sigurd Schmaranzer
Janusz Wolowiec
1:3
Gerhard Prade
/
Gustav Preinsperger
Mario Winter
/
Janusz Wolowiec
0:3
Gustav Preinsperger
Mario Winter
0:3
Gerhard Prade
Janusz Wolowiec
0:3
Sigurd Schmaranzer
Klaus Zink
3:1
Show result
Game closed
2
3
Sun.
31.01.2016 10:00
KAPF9
-
MUER2
6:1
VIVAX-Sporthalle B
Hermann Cvirn
Wilhelm Roposch
3:2
Helmut Teubenbacher
Rudolf Pirstinger
3:1
Ehrenfried Weghofer
Manfred Riha
3:0
Hermann Cvirn
/
Ehrenfried Weghofer
Wilhelm Roposch
/
Rudolf Pirstinger
1:3
Hermann Cvirn
Rudolf Pirstinger
3:1
Ehrenfried Weghofer
Wilhelm Roposch
3:0
Helmut Teubenbacher
Manfred Riha
3:0
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy