XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BKLR
GALZ
GURN
HEGE
LIEB
PAUL
SGAV
SITT
SPEW
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Unter 19
Unter 15
Unter 13
League
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BKLR4
GALZ
GURN3
HEGE2
LIEB2
PAUL2
ANNA3
SITT
SPEW
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Mannschaftsmeisterschaft
[alle]
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Senioren Klasse Ost
Senioren Klasse West
Senioren Liga
Unter 13 Liga
Entscheidung U15
Unter 15 Liga Ost
Unter 15 Liga West
Unter 19 Liga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
BKLR
GALZ
GURN
HEGE
LIEB
PAUL
SGAV
SITT
SPEW
[alle]
SPEW
GALZ
SITT
PAUL2
HEGE2
LIEB2
GURN3
ANNA3
BKLR4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Klasse Ost, Leg 2, Round 9 (duration: 27.03.2023-02.04.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
9
Fri.
31.03.2023 19:00
ANNA3
-
BKLR4
4:6
MS Annabichl / Turnhalle
Walter Gratzer
Jan Wilke
1:3
Georg Schreier
Gerhard Friedrich
0:3
Uwe Hribernig
Martin Schneider
1:3
Robert Ripfl
/
Uwe Hribernig
Jan Wilke
/
Gerhard Friedrich
2:3
Georg Schreier
Jan Wilke
3:2
Walter Gratzer
Martin Schneider
3:1
Uwe Hribernig
Gerhard Friedrich
1:3
Georg Schreier
Martin Schneider
3:1
Uwe Hribernig
Jan Wilke
3:2
Walter Gratzer
Gerhard Friedrich
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
9
Fri.
31.03.2023 19:30
HEGE2
-
GURN3
4:6
VS Heiligengrab / Turnhalle
Jasmin Krop
Benjamin Ebner-Dolgan
1:3
Johanna Krop
Markus Neubauer
1:3
Branko Sterze
Reinhard Felsberger
3:0
Johanna Krop
/
Branko Sterze
Reinhard Felsberger
/
Markus Neubauer
0:3
Johanna Krop
Benjamin Ebner-Dolgan
3:0
Jasmin Krop
Reinhard Felsberger
0:3
Branko Sterze
Markus Neubauer
3:0
Johanna Krop
Reinhard Felsberger
0:3
Branko Sterze
Benjamin Ebner-Dolgan
3:0
Jasmin Krop
Markus Neubauer
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
9
Fri.
31.03.2023 19:30
SITT
-
GALZ
7:3
VS St. Philippen / Turnhalle
Michael Hobel
Wolfgang Köchl
3:0
Michael Tamegger
Anton Offner
3:0
Markus Haberz
Harald Darnhofer
3:2
Michael Hobel
/
Markus Haberz
Wolfgang Köchl
/
Harald Darnhofer
3:0
Michael Tamegger
Wolfgang Köchl
0:3
Michael Hobel
Harald Darnhofer
3:1
Markus Haberz
Anton Offner
3:0
Michael Tamegger
Harald Darnhofer
1:3
Markus Haberz
Wolfgang Köchl
0:3
Michael Hobel
Anton Offner
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
9
Fri.
31.03.2023 19:00
PAUL2
-
LIEB2
9:1
MS St.Paul i. Lav.
Lorenz Summer
Karl Funder
3:0
Lukas Rothleitner
Johanna Pink
0:3
Daniel Loibnegger
Markus Omelko jun.
3:0
Lorenz Summer
/
Daniel Loibnegger
Johanna Pink
/
Karl Funder
3:0
Lukas Rothleitner
Karl Funder
3:2
Lorenz Summer
Markus Omelko jun.
3:0
Daniel Loibnegger
Johanna Pink
3:0
Lukas Rothleitner
Markus Omelko jun.
3:2
Daniel Loibnegger
Karl Funder
3:0
Lorenz Summer
Johanna Pink
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy