XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BEBU
KAPF
LEO
LGW
MIC
MUER
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13 männlich
STM U13 weiblich
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
BEBU3
KAPF5
LEO5
LEO6
LGW2
MIC2
MUER1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz
U18 Jugend Nord
U18 Jugend Ost
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nordost
U15 Schüler Nordwest
U15 Schüler Süd
Senioren Liga
STM U11 Finalrunde 1-3
STM U11 Finalrunde 4-6
STM U11 Finalrunde 7-10
STM U11 VR A
STM U11 VR B
STM U11 VR C
STM U13 männlich Finalrund...
STM U13 männlich Finalrund...
STM U13 männlich Finalrund...
STM U13 VR A
STM U13 VR B
STM U13 VR C
STM 13 weiblich
STM U15 männlich 1-6
STM U15 weiblich 1-4
STM U18 Finalrunde 1-3
STM U18 Finalrunde 4-6
STM U18 Finalrunde 7-9
STM U18 VR A
STM U18 VR B
STM U18 VR C
STM U18 weiblich
U13 Unterstufe Nordost
U13 Unterstufe Nordwest
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
BEBU
KAPF
LEO
LGW
MIC
MUER
[alle]
MUER1
LGW2
MIC2
BEBU3
KAPF5
LEO5
LEO6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordost, Leg 1, Round 1 (duration: 09.09.2013-13.09.2013)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Thu.
12.09.2013 18:30
MIC2
-
LEO6
7:0
NMS St. Michael
Helmut Duller
Alexander Steiner
3:0
Erich Danter
Simon Zündel
3:1
Erich Ferstl
Gerhard Horwath
3:0
Erich Ferstl
/
Erwin Krase
Gerhard Horwath
/
Simon Zündel
3:0
Helmut Duller
Simon Zündel
3:0
Erich Ferstl
Alexander Steiner
3:0
Erich Danter
Gerhard Horwath
3:0
Show result
Game closed
1
1
Fri.
13.09.2013 18:00
LGW2
-
MUER1
2:6
Turnsaal Langenwang
Hanspeter Mayer
Karl Theny
2:3
Dieter Gstättner
Steven Schloffer
3:1
Thomas Wildling
Heinz Doppelreiter
0:3
Dieter Gstättner
/
Thomas Wildling
Steven Schloffer
/
Heinz Doppelreiter
0:3
Dieter Gstättner
Karl Theny
3:1
Hanspeter Mayer
Heinz Doppelreiter
0:3
Thomas Wildling
Steven Schloffer
0:3
Dieter Gstättner
Heinz Doppelreiter
1:3
Show result
Game closed
1
1
Tue.
10.09.2013 18:30
LEO5
-
KAPF5
6:3
Tischtenniszentrum SV Leoben
Jiang Bo Guo
Walter Weißenbacher
3:1
Michael Rath
Bernd Handler
1:3
Tibor Böcz
Albert Gabauer
3:0
Michael Rath
/
Tibor Böcz
Walter Weißenbacher
/
Albert Gabauer
3:2
Michael Rath
Walter Weißenbacher
0:3
Jiang Bo Guo
Albert Gabauer
3:2
Tibor Böcz
Bernd Handler
2:3
Michael Rath
Albert Gabauer
3:1
Tibor Böcz
Walter Weißenbacher
3:1
Show result
Confirmed by referent
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy