XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ADM
LDL
LIZ
SEL
SÖLK
TROF
WOER
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13 männlich
STM U13 weiblich
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ADM1
LDL1
LIZ3
SEL1
SÖLK1
TROF1
TROF2
WOER1
WOER2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz
U18 Jugend Nord
U18 Jugend Ost
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nordost
U15 Schüler Nordwest
U15 Schüler Süd
Senioren Liga
STM U11 Finalrunde 1-3
STM U11 Finalrunde 4-6
STM U11 Finalrunde 7-10
STM U11 VR A
STM U11 VR B
STM U11 VR C
STM U13 männlich Finalrund...
STM U13 männlich Finalrund...
STM U13 männlich Finalrund...
STM U13 VR A
STM U13 VR B
STM U13 VR C
STM 13 weiblich
STM U15 männlich 1-6
STM U15 weiblich 1-4
STM U18 Finalrunde 1-3
STM U18 Finalrunde 4-6
STM U18 Finalrunde 7-9
STM U18 VR A
STM U18 VR B
STM U18 VR C
STM U18 weiblich
U13 Unterstufe Nordost
U13 Unterstufe Nordwest
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ADM
LDL
LIZ
SEL
SÖLK
TROF
WOER
[alle]
TROF1
SEL1
ADM1
SÖLK1
LDL1
WOER1
TROF2
WOER2
LIZ3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Ennstal, Leg 1, Round 1 (duration: 09.09.2013-13.09.2013)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Thu.
12.09.2013 18:30
SEL1
-
ADM1
3:6
Volksschule Selzthal
Bernd Schaunitzer
Franz Winkler
3:0
Günter Mayerhofer
Karlheinz Fössleitner
0:3
Christian Unterberger
Josef Fössl sen.
0:3
Manfred Baumhackl
/
Franz Frank
Karlheinz Fössleitner
/
Franz Winkler
3:1
Bernd Schaunitzer
Karlheinz Fössleitner
0:3
Christian Unterberger
Franz Winkler
3:1
Günter Mayerhofer
Josef Fössl sen.
0:3
Christian Unterberger
Karlheinz Fössleitner
1:3
Bernd Schaunitzer
Josef Fössl sen.
0:3
Show result
Confirmed by referent
1
1
Thu.
12.09.2013 18:30
TROF1
-
WOER2
7:0
TTHC Trofaiach
Markus Boiger
Bernhard Lasser
3:1
Andreas Kaiser
Thomas Schachner
3:1
Ernst Kalcher
Christoph Zabresky
3:0
Andreas Kaiser
/
Markus Boiger
Bernhard Lasser
/
Christoph Zabresky
3:2
Andreas Kaiser
Bernhard Lasser
3:0
Markus Boiger
Christoph Zabresky
3:1
Ernst Kalcher
Thomas Schachner
3:1
Show result
Game closed
1
1
Fri.
13.09.2013 18:30
SÖLK1
-
TROF2
6:2
VS Mössna
Markus Aichholzer
Heribert Heilinger
3:1
Hannes Reiter
Wolfgang Hintringer
3:0
Peter Lerchegger
Manfred Spirk
1:3
Markus Aichholzer
/
Hannes Reiter
Heribert Heilinger
/
Manfred Spirk
3:1
Hannes Reiter
Heribert Heilinger
3:0
Markus Aichholzer
Manfred Spirk
1:3
Peter Lerchegger
Wolfgang Hintringer
3:1
Hannes Reiter
Manfred Spirk
3:2
Show result
Game closed
1
1
Thu.
12.09.2013 19:00
LDL1
-
LIZ3
5:5
VS Landl
Armin Kogelbauer
Markus Thalhammer
0:3
Christian Kapeller
Annette Weichbold
3:0
Arnold Stadlbauer
Viola Weichbold
0:3
Christian Kapeller
/
Arnold Stadlbauer
Annette Weichbold
/
Viola Weichbold
1:3
Christian Kapeller
Markus Thalhammer
3:0
Armin Kogelbauer
Viola Weichbold
0:3
Arnold Stadlbauer
Annette Weichbold
3:2
Christian Kapeller
Viola Weichbold
3:0
Arnold Stadlbauer
Markus Thalhammer
3:2
Armin Kogelbauer
Annette Weichbold
0:3
Show result
Confirmed by referent
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy