XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DSFA
DSFE
NLUD
SEEB
SGFU
SGLV
SPIT
VÖLK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Jugend (U18)
Schüler (U15)
Unterstufe (U13)
Miniunterstufe (U11)
Damen
League
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse A
3. Klasse B
3. Klasse C
3. Klasse D
Entscheidung 3.Klasse
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
DSFA3
DSFA4
DSFE4
NLUD1
SEEB2
SGFU1
SGLV6
SPIT1
VÖLK4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Mannschaftsmeisterschaft
[alle]
Damen
Jugend (U18) Liga
Jugend (U18) Klasse
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse A
3. Klasse B
3. Klasse C
3. Klasse D
Entscheidung 3.Klasse
Miniunterstufe (U11)
Schüler (U15) Klasse
Schüler (U15) Liga
Senioren Liga
Senioren Ost
Senioren West
Unterstufe (U13) Liga
Unterstufe (U13) Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
DSFA
DSFE
NLUD
SEEB
SGFU
SGLV
SPIT
VÖLK
[alle]
NLUD1
SGFU1
SPIT1
SEEB2
DSFA3
DSFA4
DSFE4
VÖLK4
SGLV6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse West, Leg 2, Round 9 (duration: 26.03.2012-01.04.2012)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
9
Wed.
28.03.2012 19:00
SGLV6
-
VÖLK4
3:7
Volkshaus Landskron
Konrad Treiber
Helmut Gietler
1:3
Ingo Lenz
Dieter Weinstich
3:0
Alexander Affritsch
Peter Schachner
2:3
Ingo Lenz
/
Alexander Affritsch
Helmut Gietler
/
Peter Schachner
0:3
Ingo Lenz
Helmut Gietler
2:3
Konrad Treiber
Peter Schachner
0:3
Alexander Affritsch
Dieter Weinstich
3:0
Ingo Lenz
Peter Schachner
1:3
Alexander Affritsch
Helmut Gietler
0:3
Konrad Treiber
Dieter Weinstich
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
9
Mon.
26.03.2012 19:00
SPIT1
-
SEEB2
3:7
VS Spittal West / Turnhalle
Heinz Müller
Heinrich Sauer
1:3
Dietmar Pirker
Günter Bacher
3:1
Karin Müller
Erwin Alperth
0:3
Heinz Müller
/
Dietmar Pirker
Heinrich Sauer
/
Erwin Alperth
0:3
Dietmar Pirker
Heinrich Sauer
2:3
Heinz Müller
Erwin Alperth
0:3
Karin Müller
Günter Bacher
3:2
Dietmar Pirker
Erwin Alperth
0:3
Karin Müller
Heinrich Sauer
1:3
Heinz Müller
Günter Bacher
3:0
Show result
Game unconfirmed
2
9
Sat.
31.03.2012 18:00
SGFU1
-
DSFA3
10:0
VS St.Urban / Turnhalle
Away team did not line up (w.o.).
Show result
Confirmed by Away-Team
2
9
Mon.
26.03.2012 19:00
DSFE4
-
NLUD1
4:6
LJH Rosental / Turnhalle
Marie Waltl-Dobernik
Harald Mikula
3:2
Claudio Begusch
Roman Pandel
3:2
Gerhard Plessl
Marko Pandel
3:2
Marie Waltl-Dobernik
/
Claudio Begusch
Harald Mikula
/
Roman Pandel
1:3
Claudio Begusch
Harald Mikula
0:3
Marie Waltl-Dobernik
Marko Pandel
0:3
Gerhard Plessl
Roman Pandel
1:3
Claudio Begusch
Marko Pandel
3:0
Gerhard Plessl
Harald Mikula
2:3
Marie Waltl-Dobernik
Roman Pandel
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy