XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
LIEB
SGLV
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Unter 19
Unter 15
Unter 13
Unter 11
League
Kärntner Liga
Oberliga
Unterliga
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Round
1
Team
LIEB1
SGLV8
View
Table&Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Results:
Arnold Barounig
(
RC-Graph
), 56 matches, 34 wins, 22 losses, winning percentage: 60,7 %
Date
League / Tournament
Leg
R.
Game
Result (Home:Away)
all seasons
2023/2024
all leagues and tournaments
only leagues
only tournaments
1. Klasse Ost (2023/2024)
2. Klasse Ost (2023/2024)
3. Klasse Ost (2023/2024)
all
1
2
all
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
all opponents
Andrusyk Valerii
Budaev Bator
Eberhard Josef
Fister Christoph
Fister Martin
Fröhlich Bruno
Funder Karl
Gasser Rupert
Gazibara Simon
Geurink Johannes
Grüssinger Heimo
Haberz Markus
Hafner Daniela-Livia
Hobel Gottfried
Hobel Michael
Hubounig Albin
Ibounig Peter
Kreuzer Mario
Köchl Wolfgang
Köfer Franz
Liesnig Klaus
Lutschounig Noah
Machne Walter
Malle Fabian
Matschek Gerhard
Moser Hermann
Offner Anton
Omelko Markus jun.
Orasche Romario
Oraze Kasimir
Osina Paul
Osina Wilhelm
Pasterk Walter
Pink Johanna
Pintar Andreas
Pototschnig Sabrina
Quantschnig Siegfried
Renner Josef
Steinbauer Christian
Strauss Nevio
Tamegger Michael
Valentin Winfried
Vanicek Christoph
Wolbank Hartwig
players of all clubs
BKLR
DSFE
GALZ
HEGE
KBSV
LEPE
LIEB
SGAV
SGLK
SITT
SPEW
all
W
L
09.04.2024
2. Klasse Ost
2
10
Fabian Malle (SGAV5)
RC Rating (30.06.2024): 940 ± 48
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:1
09.04.2024
2. Klasse Ost
2
10
Valerii Andrusyk (SGAV5)
RC Rating (30.06.2024): 608 ± 69
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
0:3
09.04.2024
2. Klasse Ost
2
10
Christoph Vanicek (SGAV5)
RC Rating (30.06.2024): 635 ± 64
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
0:3
21.03.2024
2. Klasse Ost
2
8
Walter Machne (SPEW)
RC Rating (30.06.2024): 968 ± 52
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:0
21.03.2024
2. Klasse Ost
2
8
Hartwig Wolbank (SPEW)
RC Rating (30.06.2024): 645 ± 57
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
2:3
21.03.2024
2. Klasse Ost
2
8
Albin Hubounig (SPEW)
RC Rating (30.06.2024): 986 ± 51
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:0
15.03.2024
2. Klasse Ost
2
7
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Andreas Pintar (GALZ)
RC Rating (30.06.2024): 781 ± 63
3:0
15.03.2024
2. Klasse Ost
2
7
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Heimo Grüssinger (GALZ)
RC Rating (30.06.2024): 668 ± 55
3:0
15.03.2024
2. Klasse Ost
2
7
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Anton Offner (GALZ)
RC Rating (30.06.2024): 442 ± 100
3:0
08.03.2024
2. Klasse Ost
2
6
Josef Eberhard (KBSV)
RC Rating (30.06.2024): 834 ± 49
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:1
08.03.2024
2. Klasse Ost
2
6
Simon Gazibara (KBSV)
RC Rating (30.06.2024): 597 ± 64
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
0:3
01.03.2024
2. Klasse Ost
2
5
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Josef Renner (SGAV4)
RC Rating (30.06.2024): 952 ± 51
3:2
01.03.2024
2. Klasse Ost
2
5
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Mario Kreuzer (SGAV4)
RC Rating (30.06.2024): 846 ± 51
3:2
01.03.2024
2. Klasse Ost
2
5
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Christian Steinbauer (SGAV4)
RC Rating (30.06.2024): 804 ± 49
1:3
23.02.2024
2. Klasse Ost
2
4
Markus Haberz (SITT)
RC Rating (30.06.2024): 693 ± 59
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:1
23.02.2024
2. Klasse Ost
2
4
Michael Tamegger (SITT)
RC Rating (30.06.2024): 544 ± 68
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
0:3
23.02.2024
2. Klasse Ost
2
4
Michael Hobel (SITT)
RC Rating (30.06.2024): 1033 ± 56
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:0
08.02.2024
2. Klasse Ost
2
3
Hermann Moser (BKLR5)
RC Rating (30.06.2024): 556 ± 70
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
0:3
08.02.2024
2. Klasse Ost
2
3
Peter Ibounig (BKLR5)
RC Rating (30.06.2024): 804 ± 55
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:0
08.02.2024
2. Klasse Ost
2
3
Winfried Valentin (BKLR5)
RC Rating (30.06.2024): 807 ± 49
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
2:3
01.02.2024
2. Klasse Ost
2
2
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Johanna Pink (LIEB2)
RC Rating (30.06.2024): 897 ± 51
3:1
01.02.2024
2. Klasse Ost
2
2
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Karl Funder (LIEB2)
RC Rating (30.06.2024): 769 ± 51
3:0
01.02.2024
2. Klasse Ost
2
2
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Markus Omelko jun. (LIEB2)
RC Rating (30.06.2024): 868 ± 50
3:0
26.01.2024
2. Klasse Ost
2
1
Siegfried Quantschnig (SGLK2)
RC Rating (30.06.2024): 1063 ± 69
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:1
26.01.2024
2. Klasse Ost
2
1
Franz Köfer (SGLK2)
RC Rating (30.06.2024): 861 ± 54
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
0:3
26.01.2024
2. Klasse Ost
2
1
Rupert Gasser (SGLK2)
RC Rating (30.06.2024): 961 ± 57
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:1
15.12.2023
2. Klasse Ost
1
11
Bruno Fröhlich (DSFE4)
RC Rating (30.06.2024): 956 ± 51
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:2
15.12.2023
2. Klasse Ost
1
11
Kasimir Oraze (DSFE4)
RC Rating (30.06.2024): 801 ± 60
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
1:3
15.12.2023
2. Klasse Ost
1
11
Martin Fister (DSFE4)
RC Rating (30.06.2024): 825 ± 49
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:2
18.12.2023
2. Klasse Ost
1
10
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Nevio Strauss (SGAV5)
RC Rating (30.06.2024): 1124 ± 47
2:3
18.12.2023
2. Klasse Ost
1
10
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Fabian Malle (SGAV5)
RC Rating (30.06.2024): 940 ± 48
2:3
18.12.2023
2. Klasse Ost
1
10
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Valerii Andrusyk (SGAV5)
RC Rating (30.06.2024): 608 ± 69
3:0
29.11.2023
2. Klasse Ost
1
9
Paul Osina (LEPE3)
RC Rating (30.06.2024): 752 ± 59
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
2:3
29.11.2023
2. Klasse Ost
1
9
Romario Orasche (LEPE3)
RC Rating (30.06.2024): 961 ± 50
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
1:3
29.11.2023
2. Klasse Ost
1
9
Wilhelm Osina (LEPE3)
RC Rating (30.06.2024): 806 ± 51
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
1:3
24.11.2023
2. Klasse Ost
1
8
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Johannes Geurink (SPEW)
RC Rating (30.06.2024): 428 ± 150
3:0
24.11.2023
2. Klasse Ost
1
8
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Hartwig Wolbank (SPEW)
RC Rating (30.06.2024): 645 ± 57
2:3
24.11.2023
2. Klasse Ost
1
8
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Walter Machne (SPEW)
RC Rating (30.06.2024): 968 ± 52
3:2
17.11.2023
2. Klasse Ost
1
7
Andreas Pintar (GALZ)
RC Rating (30.06.2024): 781 ± 63
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
1:3
17.11.2023
2. Klasse Ost
1
7
Wolfgang Köchl (GALZ)
RC Rating (30.06.2024): 814 ± 50
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:0
17.11.2023
2. Klasse Ost
1
7
Heimo Grüssinger (GALZ)
RC Rating (30.06.2024): 668 ± 55
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
2:3
27.10.2023
1. Klasse Ost
1
5
Klaus Liesnig (HEGE2)
RC Rating (30.06.2024): 1029 ± 53
-
Arnold Barounig (GURN2)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:1
27.10.2023
1. Klasse Ost
1
5
Sabrina Pototschnig (HEGE2)
RC Rating (30.06.2024): 932 ± 55
-
Arnold Barounig (GURN2)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
0:3
27.10.2023
1. Klasse Ost
1
5
Gerhard Matschek (HEGE2)
RC Rating (30.06.2024): 868 ± 54
-
Arnold Barounig (GURN2)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:2
20.10.2023
2. Klasse Ost
1
4
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Walter Pasterk (SITT)
RC Rating (30.06.2024): 734 ± 101
3:0
20.10.2023
2. Klasse Ost
1
4
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Michael Hobel (SITT)
RC Rating (30.06.2024): 1033 ± 56
1:3
20.10.2023
2. Klasse Ost
1
4
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Gottfried Hobel (SITT)
RC Rating (30.06.2024): 786 ± 51
2:3
13.10.2023
2. Klasse Ost
1
3
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Winfried Valentin (BKLR5)
RC Rating (30.06.2024): 807 ± 49
3:0
13.10.2023
2. Klasse Ost
1
3
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Bator Budaev (BKLR5)
RC Rating (30.06.2024): 904 ± 72
3:0
13.10.2023
2. Klasse Ost
1
3
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
-
Peter Ibounig (BKLR5)
RC Rating (30.06.2024): 804 ± 55
3:2
04.10.2023
2. Klasse Ost
1
2
Johanna Pink (LIEB2)
RC Rating (30.06.2024): 897 ± 51
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:1
04.10.2023
2. Klasse Ost
1
2
Markus Omelko jun. (LIEB2)
RC Rating (30.06.2024): 868 ± 50
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
3:0
04.10.2023
2. Klasse Ost
1
2
Karl Funder (LIEB2)
RC Rating (30.06.2024): 769 ± 51
-
Arnold Barounig (GURN3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
0:3
29.09.2023
3. Klasse Ost
1
1
Christoph Fister (DSFE5)
RC Rating (30.06.2024): 656 ± 57
-
Arnold Barounig (GURN4)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
2:3
29.09.2023
3. Klasse Ost
1
1
Noah Lutschounig (DSFE5)
RC Rating (30.06.2024): 293 ± 51
-
Arnold Barounig (GURN4)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
0:3
29.09.2023
3. Klasse Ost
1
1
Daniela-Livia Hafner (DSFE5)
RC Rating (30.06.2024): 228 ± 68
-
Arnold Barounig (GURN4)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 53
0:3
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy