XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
INZI
JENB
KIRB
KIRD
KRAM
LECH
RUM
SCHZ
SIIM
SVGT
TFES
WATT
WOHO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklasse
Damen
U18 Jugend
U15 Schüler
U13 Unterstufe Herbst
U13 Unterstufe Frühjahr
Einsteigerklassen
TTTV-Cup
League
TTTV-Cup
Round
1. Runde
Viertelfinale
Halbfinale
Finale
Team
INZI1
INZI2
JENB1
KIRB1
KIRD1
KIRD2
KRAM1
LECH1
RUM1
SCHZ1
SCHZ2
SIIM1
SVGT1
TFES1
WATT1
WOHO1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
TTTV-Cup
[alle]
Einsteigerklasse
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga D Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga E Grunddurchgang
Landesliga Play-Off D/E
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Qualifikation...
Damen Klasse
U13 Endrunde Frühjahr
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U15 Frühjahr Plätze 1 - 6
U15 Frühjahr Plätze 7 - 11
U15 Herbst Gruppe A
U15 Herbst Gruppe B
U15 Herbst Plätze 1 - 6
U15 Herbst Plätze 7 - 11
U18 Frühjahr Plätze 1 - 6
U18 Frühjahr Plätze 7 - 10
U18 Herbst Gruppe A
U18 Herbst Gruppe B
U18 Herbst Plätze 1 - 6
U18 Herbst Plätze 7 - 10
TTTV-Cup
[a]
1
[a]
1
2
3
4
[alle]
INZI
JENB
KIRB
KIRD
KRAM
LECH
RUM
SCHZ
SIIM
SVGT
TFES
WATT
WOHO
[alle]
KIRB1
RUM1
SIIM1
WOHO1
KIRD1
LECH1
TFES1
KRAM1
INZI1
JENB1
WATT1
SVGT1
SCHZ1
KIRD2
INZI2
SCHZ2
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: TTTV-Cup, Leg 1, Round 2 (duration: 20.01.2019-26.01.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Tue.
22.01.2019 19:30
WATT1
-
KRAM1
0:10
HS Wattens 2, Turnhalle
Reinhard Lubi
Hansjörg Toll
0:3
Gerhard Rumetshofer
Alexander Schwarz
0:3
Manfred Egger
Dietmar Stubenvoll
0:3
Thomas Harasser
Benjamin Walder
1:3
Reinhard Lubi
/
Manfred Egger
Hansjörg Toll
/
Dietmar Stubenvoll
1:3
Gerhard Rumetshofer
/
Thomas Harasser
Benjamin Walder
/
Alexander Schwarz
2:3
Reinhard Lubi
Dietmar Stubenvoll
2:3
Gerhard Rumetshofer
Benjamin Walder
2:3
Manfred Egger
Hansjörg Toll
1:3
Thomas Harasser
Alexander Schwarz
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Mon.
21.01.2019 20:00
KIRB1
-
SVGT1
1:9
VS Kirchbichl, Turnhalle
Teresa Oppelz
Bernhard Pilsz
0:3
Gunnar Wallner
Oliver Gstrein-Gutkauf
1:3
Martina Kapfinger
Lorenz Pürstinger
0:3
Manfred Pfluger
Attila Kovacs
2:3
Martina Kapfinger
/
Teresa Oppelz
Lorenz Pürstinger
/
Bernhard Pilsz
2:3
Manfred Pfluger
/
Gunnar Wallner
Oliver Gstrein-Gutkauf
/
Attila Kovacs
1:3
Martina Kapfinger
Bernhard Pilsz
1:3
Manfred Pfluger
Oliver Gstrein-Gutkauf
3:1
Teresa Oppelz
Lorenz Pürstinger
0:3
Gunnar Wallner
Attila Kovacs
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Fri.
25.01.2019 20:00
RUM1
-
INZI1
6:4
HS Rum, Sporthalle
Markus Rett
Herbert Käfer
3:2
Hannes Hauser
Matthias Göller
3:1
Tim Reuter
Uwe Förtsch
2:3
Sebastian Jilg-Thaler
Thomas Schmid
3:1
Markus Rett
/
Tim Reuter
Herbert Käfer
/
Uwe Förtsch
1:3
Hannes Hauser
/
Sebastian Jilg-Thaler
Matthias Göller
/
Thomas Schmid
3:0
Tim Reuter
Herbert Käfer
0:3
Sebastian Jilg-Thaler
Matthias Göller
2:3
Markus Rett
Uwe Förtsch
3:2
Hannes Hauser
Thomas Schmid
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Mon.
21.01.2019 20:00
JENB1
-
WOHO1
4:6
Kindergarten Jenbach
Andreas Grillberger
Markus Dabernig
0:3
Manuel Berger
Martin Kronbichler
1:3
Peter Schulteis
Jürgen Schaubmair
3:0
Marco Fragner
Markus Kapferer
3:1
Peter Schulteis
/
Andreas Grillberger
Markus Dabernig
/
Jürgen Schaubmair
1:3
Manuel Berger
/
Marco Fragner
Martin Kronbichler
/
Markus Kapferer
3:2
Peter Schulteis
Markus Dabernig
1:3
Marco Fragner
Martin Kronbichler
2:3
Andreas Grillberger
Jürgen Schaubmair
0:3
Manuel Berger
Markus Kapferer
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy