XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATS
GRA
IND
LAS
MUEN
POS
UTT
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13 männlich
STM U13 weiblich
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz A
2. Klasse Graz B
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
ATS3
GRA1
IND7
LAS3
MUEN6
POS5
UTT5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz A
2. Klasse Graz B
U18 Jugend Nord
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nord
U15 Schüler Süd
Mannschaft Herren HR
DA Mannschaft HR
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Hauptrunde
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
STM U18 Finalrunde 1-3
STM U18 VR A
STM U18 VR B
U13 Unterstufe Nord
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
ATS
GRA
IND
LAS
MUEN
POS
UTT
[alle]
GRA1
LAS3
ATS3
UTT5
POS5
MUEN6
IND7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Klasse Graz A, Leg 1, Round 1 (duration: 28.09.2015-02.10.2015)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Wed.
30.09.2015 19:00
LAS3
-
GRA1
3:6
HS Laßnitzhöhe
Werner Derler
Dietmar Lorich
2:3
Silvia Schuchlenz
Vinko Spajic
0:3
Kurt Schwarz
Patrick Marburger
3:0
Kurt Schwarz
/
Silvia Schuchlenz
Vinko Spajic
/
Patrick Marburger
0:3
Werner Derler
Vinko Spajic
0:3
Kurt Schwarz
Dietmar Lorich
3:0
Silvia Schuchlenz
Patrick Marburger
1:3
Kurt Schwarz
Vinko Spajic
3:0
Werner Derler
Patrick Marburger
0:3
Show result
Game closed
1
1
Thu.
01.10.2015 18:30
UTT5
-
ATS3
6:2
Union Sportzentrum
Max Sovinz
Peter Seidnitzer
3:1
Maximilian Kern
Andreas Schwammerlin
1:3
Daniel Rössl
Dieter Lux
3:2
Max Sovinz
/
Daniel Rössl
Peter Seidnitzer
/
Dieter Lux
3:2
Max Sovinz
Andreas Schwammerlin
2:3
Daniel Rössl
Peter Seidnitzer
3:0
Maximilian Kern
Dieter Lux
3:2
Daniel Rössl
Andreas Schwammerlin
3:0
Show result
Game closed
1
1
Fri.
02.10.2015 18:30
POS5
-
IND7
2:6
Kleine ASVÖ-Halle
Egon Baltz
Maximilian Heyn
1:3
Johann Scheibl
Peter Rebol
0:3
Franz Pucher
Michael Rebol
0:3
Egon Baltz
/
Johann Scheibl
Peter Rebol
/
Michael Rebol
1:3
Egon Baltz
Peter Rebol
0:3
Franz Pucher
Maximilian Heyn
3:0
Johann Scheibl
Michael Rebol
3:0
Franz Pucher
Peter Rebol
2:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy