XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
EBSW
ESTB
KOPF
METT
RIEI
SGSS
URIE
WAIZ
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
752 Salzkammergut 2
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
EBSW5
ESTB2
KOPF3
METT5
RIEI3
SGSS6
URIE5
WAIZ5
WAIZ6
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
752 1. Klasse Salzkammergut 2
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
801 2. Klasse Linz / Mühlvi...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
EBSW
ESTB
KOPF
METT
RIEI
SGSS
URIE
WAIZ
[alle]
ESTB2
KOPF3
RIEI3
WAIZ5
METT5
EBSW5
URIE5
WAIZ6
SGSS6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 781 1. Klasse Innv. / Schärding, Leg 2, Round 4 (duration: 12.02.2024-)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
4
Thu.
15.02.2024 19:00
METT5
-
EBSW5
8:2
Mettmach
Raphael Adlmanseder
Markus Goth
3:1
Simon Pillichshammer
Hannes Rathbauer
3:1
Paul Linecker
Stefan Rauber
3:1
Johann Mayer
Valentin Goth
3:0
Johann Mayer
/
Paul Linecker
Valentin Goth
/
Markus Goth
3:0
Simon Pillichshammer
Markus Goth
3:0
Raphael Adlmanseder
Hannes Rathbauer
0:3
Paul Linecker
Valentin Goth
3:0
Johann Mayer
Stefan Rauber
3:0
Simon Pillichshammer
/
Raphael Adlmanseder
Hannes Rathbauer
/
Stefan Rauber
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
4
Fri.
16.02.2024 19:30
URIE5
-
RIEI3
8:2
VS Riedau
Bernhard Köstlinger
Jens Havel
3:0
Michael Schärfl
Josef Jetzinger
3:2
Robert Nechvile
Benjamin Martins Weidinger
0:3
Jakob Wiesinger
Laurenz Bachmayr
3:2
Jakob Wiesinger
/
Bernhard Köstlinger
Jens Havel
/
Wolfgang Werth
3:1
Bernhard Köstlinger
Josef Jetzinger
3:2
Michael Schärfl
Jens Havel
3:1
Jakob Wiesinger
Benjamin Martins Weidinger
3:1
Robert Nechvile
Laurenz Bachmayr
3:1
Michael Schärfl
/
Robert Nechvile
Josef Jetzinger
/
Benjamin Martins Weidinger
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
4
Thu.
15.02.2024 19:45
ESTB2
-
KOPF3
8:6
MS Esternberg
Jürgen Pankratz
Rene Ortmayr
3:0
Patrick Dullinger
Friedrich Berger
0:3
Philipp Wallner
Marcel Keiser
3:2
Christian Scheiber
Georg Nöbauer
3:2
Jürgen Pankratz
/
Patrick Dullinger
Friedrich Berger
/
Rene Ortmayr
0:3
Jürgen Pankratz
Friedrich Berger
3:1
Patrick Dullinger
Rene Ortmayr
2:3
Christian Scheiber
Marcel Keiser
2:3
Philipp Wallner
Georg Nöbauer
3:0
Christian Scheiber
/
Philipp Wallner
Georg Nöbauer
/
Marcel Keiser
3:2
Christian Scheiber
Friedrich Berger
0:3
Jürgen Pankratz
Georg Nöbauer
3:0
Patrick Dullinger
Marcel Keiser
0:3
Philipp Wallner
Rene Ortmayr
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
2
4
Thu.
15.02.2024 19:30
SGSS6
-
WAIZ6
8:5
VS Schardenberg
Nico Hager
Balazs Boros
0:3
Gabriel Eggertsberger
Viktoria Sageder
3:1
Martha Weber
Robert Boros
3:2
Andreas Meindl
Christian Vierziger
1:3
Gabriel Eggertsberger
/
Nico Hager
Christian Vierziger
/
Balazs Boros
1:3
Gabriel Eggertsberger
Balazs Boros
3:0
Nico Hager
Viktoria Sageder
3:1
Martha Weber
Christian Vierziger
0:3
Andreas Meindl
Robert Boros
3:1
Andreas Meindl
/
Martha Weber
Viktoria Sageder
/
Robert Boros
3:0
Gabriel Eggertsberger
Christian Vierziger
2:3
Andreas Meindl
Balazs Boros
3:1
Martha Weber
Viktoria Sageder
3:1
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy