XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ADML
BIES
FEDO
GRAM
KLAF
OTTH
RACK
STRH
VICH
WLDG
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
622 Mühlviertel Perg
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
642 Wels - Kremstal
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ADML2
BIES7
FEDO2
GRAM2
KLAF2
OTTH4
RACK1
STRH3
VICH2
WLDG2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
151 Landesliga - Damen - Fr...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landeklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U11 Landesliga W
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U18 Landesliga
U18 Landesklasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ADML
BIES
FEDO
GRAM
KLAF
OTTH
RACK
STRH
VICH
WLDG
[alle]
RACK1
ADML2
GRAM2
VICH2
FEDO2
WLDG2
KLAF2
STRH3
OTTH4
BIES7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West, Leg 2, Round 7 (duration: 09.03.2020-14.03.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Thu.
12.03.2020 19:30
WLDG2
-
RACK1
10:0
VS Walding
Stefan Ruth
w.o.
3:0
Philipp Engleder
w.o.
3:0
Michaela Spenlingwimmer
w.o.
3:0
Alexander Mayr
w.o.
3:0
Alexander Mayr
/
Stefan Ruth
w.o.
/
w.o.
3:0
Stefan Ruth
w.o.
3:0
Philipp Engleder
w.o.
3:0
Alexander Mayr
w.o.
3:0
Michaela Spenlingwimmer
w.o.
3:0
Philipp Engleder
/
Michaela Spenlingwimmer
w.o.
/
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Mon.
09.03.2020 19:30
KLAF2
-
ADML2
10:0
VS Klaffer
Jonas Mayrhofer
Heinz Effenberg
3:1
Stefan Bauer
Ray Lai
3:0
Thomas Mayrhofer
Alfred Kagerer
3:0
Andreas Himpsl
Günter Putz
3:0
Jonas Mayrhofer
/
Stefan Bauer
Heinz Effenberg
/
Günter Putz
3:1
Stefan Bauer
Heinz Effenberg
3:0
Jonas Mayrhofer
Ray Lai
3:0
Thomas Mayrhofer
Günter Putz
3:2
Andreas Himpsl
Alfred Kagerer
3:0
Andreas Himpsl
/
Thomas Mayrhofer
Ray Lai
/
Alfred Kagerer
3:0
Show result
Confirmed by system
2
7
Thu.
12.03.2020 19:59
FEDO2
-
OTTH4
VS Feldkirchen
Result not submitted.
2
7
Fri.
13.03.2020 19:00
BIES7
-
VICH2
BRG Khevenhüllerstraße
Result not submitted.
2
7
Mon.
09.03.2020 19:15
GRAM2
-
STRH3
8:2
NMS Gramastetten
Gerhard Durstberger
Stephan Mangold
3:0
Gerhard Dumfart
Fritz Eckmayr
3:2
Otto Schlosser
Johann Eckmayr
3:0
Albert Schlosser
Ernst Wiesinger
3:0
Gerhard Dumfart
/
Gerhard Durstberger
Johann Eckmayr
/
Stephan Mangold
3:0
Gerhard Durstberger
Fritz Eckmayr
1:3
Gerhard Dumfart
Stephan Mangold
3:0
Albert Schlosser
Johann Eckmayr
3:0
Otto Schlosser
Ernst Wiesinger
0:3
Albert Schlosser
/
Otto Schlosser
Fritz Eckmayr
/
Ernst Wiesinger
3:0
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy