XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BRAU
FEMO
FRIE
HOAC
OSTM
STJO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BRAU4
BRAU5
FEMO2
FRIE5
HOAC3
HOAC4
OSTM3
STJO2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
OMC 19/20 1. Klasse
OMC 19/20 2. Klasse
OMC 19/20 Bezirksklasse
OMC 19/20 Bezirksliga
OMC 19/20 Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
BRAU
FEMO
FRIE
HOAC
OSTM
STJO
[alle]
FEMO2
STJO2
OSTM3
HOAC3
HOAC4
BRAU4
FRIE5
BRAU5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 771 1. Klasse Innv. / Braunau, Leg 1, Round 2 (duration: 12.10.2020-16.10.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Fri.
16.10.2020 20:00
HOAC3
-
FEMO2
7:3
Turnhalle KIGA
Fabian Wimmer
Robert Humer
0:3
Niklas Richard Dörfl
Maria Niederreiter
3:0
Gerhard Feichtinger
Josef Bachleitner
3:0
Christian Eichberger
Günther Trink
3:1
Niklas Richard Dörfl
Robert Humer
3:0
Fabian Wimmer
Maria Niederreiter
0:3
Gerhard Feichtinger
Günther Trink
3:1
Christian Eichberger
Josef Bachleitner
3:0
Niklas Richard Dörfl
Günther Trink
1:3
Christian Eichberger
Robert Humer
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Fri.
16.10.2020 20:00
HOAC4
-
BRAU4
2:7
NMS Hochburg-Ach
Jakob Schoblocher
Hermann Wührer
0:3
Anton Waltl
Albert Seidl
2:3
Gerhard Maier
Walter Forst
0:3
Siegfried Geisberger
Miroslav Tomic
1:3
Anton Waltl
Hermann Wührer
3:1
Jakob Schoblocher
Albert Seidl
0:3
Gerhard Maier
Miroslav Tomic
0:3
Siegfried Geisberger
Walter Forst
3:1
Anton Waltl
Miroslav Tomic
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Mon.
12.10.2020 19:30
OSTM3
-
FRIE5
2:7
HS Ostermiething
Helmut Hoffmann
Dominik Andraschko
1:3
Christian Müller
Daniel Mühlberger
0:3
Franz Huber
Manfred Probst
3:0
Siegfried Wengler
Walter Schöfegger
3:2
Christian Müller
Dominik Andraschko
2:3
Helmut Hoffmann
Daniel Mühlberger
0:3
Franz Huber
Walter Schöfegger
1:3
Siegfried Wengler
Manfred Probst
2:3
Christian Müller
Walter Schöfegger
2:3
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy