XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DLB
LAN
LIGI
RETZ
SFP
SJE
STR
ÜBBA
VOI
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
DLB3
LAN1
LIGI4
RETZ1
RETZ2
SFP4
SFP6
SJE3
STR1
ÜBBA2
VOI2
VOI3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz
U18 Jugend Nord Ost
U18 Jugend Nord West
U18 Jugend Ost
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nordost
U15 Schüler Nordwest
U15 Schüler Süd
HR Finalrunde 1-4
HR Finalrunde 5-6
HR Mannschaft VR A
HR Mannschaft VR B
DA Mannschaft HR
Finalrunde oberes Playoff
Finalrunde unteres Playoff
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
Finalrunde oberes Playoff
Finalrunde unteres Playoff
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
STM U15 männlich 1-4
STM U15 weiblich 1-3
STM U18 Finalrunde 1-4
STM U18 Finalrunde 5-7
STM U18 VR A
STM U18 VR B
U13 Unterstufe Nord
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
DLB
LAN
LIGI
RETZ
SFP
SJE
STR
ÜBBA
VOI
[alle]
STR1
LAN1
RETZ1
VOI2
ÜBBA2
RETZ2
VOI3
SJE3
DLB3
LIGI4
SFP4
SFP6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Südwest, Leg 2, Round 5 (duration: 02.03.2015-06.03.2015)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
5
Wed.
04.03.2015 19:00
LAN1
-
VOI2
1:6
VS Lannach
Manfred Bretterklieber
Erich Steinacher
0:3
Günter Neubauer
Franz Taucher
0:3
Johannes Buchacher
Bernhard Wanz
0:3
Günter Neubauer
/
Johannes Buchacher
Erich Steinacher
/
Bernhard Wanz
0:3
Manfred Bretterklieber
Franz Taucher
1:3
Johannes Buchacher
Erich Steinacher
3:1
Günter Neubauer
Bernhard Wanz
0:3
Show result
Game closed
2
5
Wed.
04.03.2015 19:00
SFP6
-
LIGI4
1:6
Sportzentrum Feldkirchen
Marco Umgeher
Alois Friedl
3:0
Andrzej Gogolin
Peter Hittaler
0:3
Peter Waiker
Robert Nettwall
0:3
Marco Umgeher
/
Peter Waiker
Alois Friedl
/
Peter Hittaler
0:3
Marco Umgeher
Peter Hittaler
0:3
Peter Waiker
Alois Friedl
0:3
Andrzej Gogolin
Robert Nettwall
0:3
Show result
Game closed
2
5
Thu.
05.03.2015 18:30
DLB3
-
RETZ1
6:3
BSZ
Gernot Hackl
Christoph Monschein
3:0
Harald Fink
Ferdinand Siegmund
2:3
Franz Mandl
Peter Pechmann
3:0
Harald Fink
/
Franz Mandl
Ferdinand Siegmund
/
Peter Pechmann
3:0
Gernot Hackl
Ferdinand Siegmund
3:2
Franz Mandl
Christoph Monschein
2:3
Harald Fink
Peter Pechmann
3:0
Franz Mandl
Ferdinand Siegmund
1:3
Gernot Hackl
Peter Pechmann
3:0
Show result
Game closed
2
5
Tue.
03.03.2015 19:00
SFP4
-
ÜBBA2
6:4
Sportzentrum Feldkirchen
Helmut Greger
Otto Pichler
3:0
Hannes Offenbacher
Franz Haas
3:0
Manfred Klinger
Daniela Storer
2:3
Hannes Offenbacher
/
Manfred Klinger
Daniela Storer
/
Otto Pichler
2:3
Hannes Offenbacher
Otto Pichler
3:0
Helmut Greger
Daniela Storer
1:3
Manfred Klinger
Franz Haas
3:0
Hannes Offenbacher
Daniela Storer
3:1
Manfred Klinger
Otto Pichler
1:3
Helmut Greger
Franz Haas
3:0
Show result
Game closed
2
5
Mon.
02.03.2015 18:30
VOI3
-
RETZ2
7:0
Voitsberg Turnsaal Neue VS
Kevin Kolinek
Rudolf Siegmund
3:0
Erich Focke
Johann Wallner
3:1
Kurt Marath
Martin Ringbauer
3:2
Kevin Kolinek
/
Erich Focke
Rudolf Siegmund
/
Martin Ringbauer
3:2
Erich Focke
Rudolf Siegmund
3:2
Kevin Kolinek
Martin Ringbauer
3:2
Kurt Marath
Johann Wallner
3:0
Show result
Game closed
2
5
Wed.
04.03.2015 19:00
SJE3
-
STR1
6:1
VS Judendorf
Mario Frewein
Mathias Kicker
3:0
Günter Reiter
Thomas Nalukowy
0:3
Christian Majcenovic
Hubert Leber
3:0
Mario Frewein
/
Günter Reiter
Thomas Nalukowy
/
Hubert Leber
3:1
Mario Frewein
Thomas Nalukowy
3:0
Christian Majcenovic
Mathias Kicker
3:0
Günter Reiter
Hubert Leber
3:0
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy