XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
JOHN
KIRD
PSVT
RUM
SVGT
WATT
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklasse
Damen
U19
U17
U15
U13
Einsteigerbewerb
TTTV-Cup
League
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland Frühjahr
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland Herbst
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Frühjahr
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Herbst
Gebietsklasse Oberes Play-Off
Gebietsklasse Unteres Play-Off
Round
F01
F02
F03
F04
F05
F06
F07
Team
FULP2
JOHN3
KIRD3
PSVT1
RUM5
SVGT3
WATT3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Einsteigerklasse
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga D Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Oberes Play-Off
Gebietsklasse Unteres Play-Off
Damen Finalturnier
Damen Grunddurchgang
U13 Plätze 1 - 9
U13 Plätze 10 - 17
U13 Plätze 19 - 23
U13 Vorrunde Gruppe A
U13 Vorrunde Gruppe B
U13 Vorrunde Gruppe C
U15 Plätze 1 - 8
U15 Plätze 9 - 17
U15 Vorrunde Gruppe A
U15 Vorrunde Gruppe B
U17 Liga
U19 Liga
TTTV-Cup
[a]
1
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
FULP
JOHN
KIRD
PSVT
RUM
SVGT
WATT
[alle]
PSVT1
FULP2
KIRD3
JOHN3
SVGT3
WATT3
RUM5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Frühjahr, Leg 1, Round 7 (duration: 10.03.2024-16.03.2024)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
7
Tue.
12.03.2024 20:00
KIRD3
-
FULP2
6:4
Turnhalle VS Kirchdorf in Tirol
Roberto Izzi
Clemens Wanker
3:0
Thomas Stank
Christian Klatt
3:2
Andreas Astl
Leni Grabmüller
0:3
Thomas Stank
/
Roberto Izzi
Clemens Wanker
/
Leni Grabmüller
3:2
Roberto Izzi
Christian Klatt
3:0
Andreas Astl
Clemens Wanker
0:3
Thomas Stank
Leni Grabmüller
3:1
Andreas Astl
Christian Klatt
0:3
Roberto Izzi
Leni Grabmüller
3:0
Thomas Stank
Clemens Wanker
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
7
Mon.
11.03.2024 19:30
WATT3
-
RUM5
2:8
HS Wattens 2, Turnhalle
Jeffrey Öfner
Julian Häßler
0:3
Wolfgang Lechner
Robert Fattor
2:3
Dietmar Mayrl
Tony Von Jutrzenka
3:0
Jeffrey Öfner
/
Wolfgang Lechner
Julian Häßler
/
Robert Fattor
0:3
Wolfgang Lechner
Julian Häßler
0:3
Jeffrey Öfner
Tony Von Jutrzenka
1:3
Dietmar Mayrl
Robert Fattor
3:0
Wolfgang Lechner
Tony Von Jutrzenka
1:3
Dietmar Mayrl
Julian Häßler
1:3
Jeffrey Öfner
Robert Fattor
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
7
Tue.
12.03.2024 20:00
PSVT1
-
SVGT3
4:6
Verbandshalle (Keller)
Andreas Fetz
Ingo Kalkschmid
3:1
Günther Hofer
Mario Cech
3:0
Klaus Hessenberger
Dhara Zöggeler
0:3
Günther Hofer
/
Klaus Hessenberger
Mario Cech
/
Dhara Zöggeler
2:3
Günther Hofer
Ingo Kalkschmid
3:0
Andreas Fetz
Dhara Zöggeler
0:3
Klaus Hessenberger
Mario Cech
1:3
Günther Hofer
Dhara Zöggeler
0:3
Klaus Hessenberger
Ingo Kalkschmid
3:0
Andreas Fetz
Mario Cech
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy