XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
GLOB
JUD
KNI
MIC
OBD
SLA
VOR
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes Playoff
Gebietsliga Südwest Unteres Playoff
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
GLOB2
JUD1
KNI2
MIC1
OBD2
OBD3
SLA1
VOR2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes ...
Gebietsliga Südwest Unteres...
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Pl...
1. Klasse Ennstal Unteres P...
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
STMS U11
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 7-8
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15 3-4
STMS U15 5-6
STMS U15 7-8
STMS U15 Finale
STMS U15 VR A
STMS U15 VR B
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
GLOB
JUD
KNI
MIC
OBD
SLA
VOR
[alle]
JUD1
MIC1
SLA1
GLOB2
OBD2
VOR2
KNI2
OBD3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordwest, Leg 2, Round 5 (duration: 27.02.2023-03.03.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
5
Wed.
01.03.2023 18:00
SLA1
-
OBD3
6:1
NMS St. Lambrecht
Erwin Polanc
Manfred Harb
3:1
Rene Alc. Gusterer
Karl Miessbacher
3:0
Franz Wallner
Peter Rottensteiner
0:3
Rene Alc. Gusterer
/
Franz Wallner
Manfred Harb
/
Peter Rottensteiner
3:2
Rene Alc. Gusterer
Manfred Harb
3:0
Erwin Polanc
Peter Rottensteiner
3:0
Franz Wallner
Karl Miessbacher
3:1
Show result
Game closed
2
5
Fri.
03.03.2023 19:00
OBD2
-
KNI2
7:0
VS Obdach
Armin Jarec
w.o.
3:0
Josef Pojer
Stefan Brandl
3:0
Gerhard Stelzer
Eduard Brandl
3:0
Gerhard Stelzer
/
Armin Jarec
Stefan Brandl
/
Eduard Brandl
3:0
Armin Jarec
Stefan Brandl
3:2
Gerhard Stelzer
w.o.
3:0
Josef Pojer
Eduard Brandl
3:0
Show result
Game closed
2
5
Thu.
02.03.2023 19:00
VOR2
-
JUD1
6:2
Vordernberg, Turnsaal
Norbert Emmersdorfer
Peter Jürgen Deutsch
3:0
Raimund Portner
Joachim Rainer
3:1
Markus Kamreiner
Manuel Körner
3:0
Norbert Emmersdorfer
/
Markus Kamreiner
Peter Jürgen Deutsch
/
Joachim Rainer
3:1
Norbert Emmersdorfer
Joachim Rainer
3:0
Markus Kamreiner
Peter Jürgen Deutsch
0:3
Raimund Portner
Manuel Körner
0:3
Markus Kamreiner
Joachim Rainer
3:2
Show result
Game closed
2
5
Thu.
02.03.2023 18:00
MIC1
-
GLOB2
4:6
NMS St. Michael
Catalin Izvernari
Wolfgang Herk
0:3
Wolfgang Czismarics
Matteo Steinberger
3:0
Mihai-Constantin Ruha
Michael Sauermoser
1:3
Florian Kreßmaier
/
Mihai-Constantin Ruha
Matteo Steinberger
/
Michael Sauermoser
3:0
Wolfgang Czismarics
Wolfgang Herk
3:0
Catalin Izvernari
Michael Sauermoser
0:3
Mihai-Constantin Ruha
Matteo Steinberger
3:0
Wolfgang Czismarics
Michael Sauermoser
2:3
Mihai-Constantin Ruha
Wolfgang Herk
1:3
Catalin Izvernari
Matteo Steinberger
1:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy