XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
JOHN
KIRB
KUST
PSVT
RUM
SVGT
TFES
WOHO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklasse
Damen
U18 Jugend
U15 Schüler
U13 Unterstufe Herbst
U13 Unterstufe Frühjahr
Einsteigerklassen
TTTV-Cup
League
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland Frühjahr
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland Herbst
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Frühjahr
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Herbst
Gebietsklasse Platzierungsspiele Herbst
Round
F01
F02
F03
F04
F05
F06
F07
Team
JOHN3
KIRB4
KUST4
PSVT1
RUM5
SVGT5
TFES2
WOHO5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Einsteigerklasse
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga D Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Platzierungss...
Damen Klasse
U13 Endrunde Frühjahr
U13 Endrunde Herbst
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U15 Liga
U15 Klasse
U18 Jugend Liga
TTTV-Cup
[a]
1
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
JOHN
KIRB
KUST
PSVT
RUM
SVGT
TFES
WOHO
[alle]
PSVT1
TFES2
JOHN3
KIRB4
KUST4
RUM5
SVGT5
WOHO5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Frühjahr, Leg 1, Round 3 (duration: 16.02.2020-22.02.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
3
Wed.
19.02.2020 20:00
KIRB4
-
TFES2
5:5
VS Kirchbichl, Turnhalle
Nicola Salzburger
Robert Mairhofer
1:3
Walter Spitzer
Marcus Wilhelmy
0:3
Florian Horngacher
Markus Mayr
3:1
Florian Horngacher
/
Nicola Salzburger
Marcus Wilhelmy
/
Markus Mayr
3:2
Nicola Salzburger
Marcus Wilhelmy
3:0
Florian Horngacher
Robert Mairhofer
1:3
Walter Spitzer
Markus Mayr
0:3
Florian Horngacher
Marcus Wilhelmy
3:1
Nicola Salzburger
Markus Mayr
3:0
Walter Spitzer
Robert Mairhofer
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Wed.
19.02.2020 20:00
WOHO5
-
KUST4
9:1
HS Hopfgarten/B
Christoph Ascher
Felix Bergmann
0:3
Stephan Weber
Helmuth Lettenbichler
3:0
Andreas Fuchs jun.
Klaus Tiefenthaler
3:0
Christoph Ascher
/
Stephan Weber
Felix Bergmann
/
Klaus Tiefenthaler
3:2
Christoph Ascher
Helmuth Lettenbichler
3:0
Andreas Fuchs jun.
Felix Bergmann
3:2
Stephan Weber
Klaus Tiefenthaler
3:0
Andreas Fuchs jun.
Helmuth Lettenbichler
3:0
Christoph Ascher
Klaus Tiefenthaler
3:2
Stephan Weber
Felix Bergmann
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Tue.
18.02.2020 20:00
PSVT1
-
JOHN3
6:4
Verbandshalle (Keller)
Werner Gunz sen. sen.
Roberto Izzi
3:2
Klaus Hessenberger
Lutz Becker
2:3
Günther Hofer
Leo Pendl
3:0
Günther Hofer
/
Klaus Hessenberger
Lutz Becker
/
Leo Pendl
1:3
Werner Gunz sen. sen.
Lutz Becker
0:3
Günther Hofer
Roberto Izzi
3:0
Klaus Hessenberger
Leo Pendl
3:1
Günther Hofer
Lutz Becker
3:1
Werner Gunz sen. sen.
Leo Pendl
3:0
Klaus Hessenberger
Roberto Izzi
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Fri.
21.02.2020 20:00
RUM5
-
SVGT5
4:6
HS Rum, Sporthalle
Johannes Kaufmann
Leon Milic
1:3
Tassilo Lex
Peter Jastner
2:3
Samuel Reich
Susanne Mayr
3:2
Tassilo Lex
/
Samuel Reich
Peter Jastner
/
Susanne Mayr
2:3
Tassilo Lex
Leon Milic
3:2
Johannes Kaufmann
Susanne Mayr
3:2
Samuel Reich
Peter Jastner
1:3
Tassilo Lex
Susanne Mayr
1:3
Samuel Reich
Leon Milic
3:1
Johannes Kaufmann
Peter Jastner
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy