XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DLB
FKI
GRS
LAN
STEF
VOI
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes Playoff
Gebietsliga Südwest Unteres Playoff
Round
1
2
3
4
5
6
7
Team
DLB3
FKI6
GRS3
GRS4
LAN2
STEF1
VOI2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes ...
Gebietsliga Südwest Unteres...
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Pl...
1. Klasse Ennstal Unteres P...
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
STMS U11
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 7-8
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15 3-4
STMS U15 5-6
STMS U15 7-8
STMS U15 Finale
STMS U15 VR A
STMS U15 VR B
STMS U17
STMS U19
[a]
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
DLB
FKI
GRS
LAN
STEF
VOI
[alle]
STEF1
VOI2
LAN2
GRS3
DLB3
GRS4
FKI6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Südwest Oberes Playoff, Leg 2, Round 4 (duration: 13.02.2023-17.02.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
4
Fri.
17.02.2023 19:00
LAN2
-
GRS3
5:5
VS Lannach
Johannes Buchacher
Robert Benedikt
1:3
Martin Tretnjak
Helmut Perl
2:3
Thomas Blume
Andreas Sencnjak
2:3
Johannes Buchacher
/
Thomas Blume
Helmut Perl
/
Andreas Sencnjak
3:0
Johannes Buchacher
Helmut Perl
3:2
Thomas Blume
Robert Benedikt
3:0
Martin Tretnjak
Andreas Sencnjak
2:3
Thomas Blume
Helmut Perl
3:0
Johannes Buchacher
Andreas Sencnjak
3:0
Martin Tretnjak
Robert Benedikt
1:3
Show result
Game closed
2
4
Tue.
14.02.2023 19:00
STEF1
-
DLB3
3:6
SZ St. Stefan 160
Andreas Knaus
w.o.
3:0
Johann Gruber
Gernot Hackl
0:3
Johann Albrecher
Thomas Fritz
3:1
Johann Gruber
/
Johann Albrecher
Gernot Hackl
/
Thomas Fritz
0:3
Andreas Knaus
Gernot Hackl
1:3
Johann Albrecher
w.o.
3:0
Johann Gruber
Thomas Fritz
1:3
Johann Albrecher
Gernot Hackl
0:3
Andreas Knaus
Thomas Fritz
2:3
Show result
Game closed
2
4
Thu.
16.02.2023 19:00
GRS4
-
VOI2
6:2
BG Rein / Turnhalle
Heimo Dirnberger
Erich Steinacher
3:1
Thomas Semanek
Robert Nöstel
0:3
Max Urdl-Neuhold
Anton Störi
3:2
Heimo Dirnberger
/
Max Urdl-Neuhold
Robert Nöstel
/
Anton Störi
3:0
Heimo Dirnberger
Robert Nöstel
3:1
Max Urdl-Neuhold
Erich Steinacher
3:2
Thomas Semanek
Anton Störi
1:3
Max Urdl-Neuhold
Robert Nöstel
3:0
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy