XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATS
FKI
IND
LAS
MUEN
POS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Playoff
1. Klasse Ennstal Unteres Playoff
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
ATS2
ATS3
FKI7
IND8
LAS2
MUEN6
MUEN7
MUEN8
POS3
POS4
POS5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes ...
Gebietsliga Südwest Unteres...
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Pl...
1. Klasse Ennstal Unteres P...
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
STMS U11
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 7-8
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15 3-4
STMS U15 5-6
STMS U15 7-8
STMS U15 Finale
STMS U15 VR A
STMS U15 VR B
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
ATS
FKI
IND
LAS
MUEN
POS
[alle]
LAS2
ATS2
POS3
ATS3
POS4
POS5
MUEN6
MUEN7
FKI7
MUEN8
IND8
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Graz, Leg 1, Round 7 (duration: 07.11.2022-11.11.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
7
Wed.
09.11.2022 18:30
ATS2
-
POS4
6:2
Stadion Eggenberg
Franz Strini
Wei Wang
3:2
Andreas Schwammerlin
Stefan Schuler
3:0
Helmut Gutjahr
Sayyed Mojtaba Musavi
1:3
Helmut Gutjahr
/
Andreas Schwammerlin
Wei Wang
/
Stefan Schuler
3:0
Andreas Schwammerlin
Wei Wang
3:2
Franz Strini
Sayyed Mojtaba Musavi
1:3
Helmut Gutjahr
Stefan Schuler
3:1
Andreas Schwammerlin
Sayyed Mojtaba Musavi
3:1
Show result
Game closed
1
7
Wed.
14.09.2022 19:00
MUEN6
-
MUEN7
5:5
Jugendkeller
Werner Unterweger
Markus Lenzhofer
3:1
Dimitrios Makris
Florian Pöttler
0:3
Roland Unterweger
Markus Weller
3:1
Werner Unterweger
/
Roland Unterweger
Florian Pöttler
/
Markus Weller
3:2
Werner Unterweger
Florian Pöttler
1:3
Roland Unterweger
Markus Lenzhofer
3:0
Dimitrios Makris
Markus Weller
1:3
Roland Unterweger
Florian Pöttler
3:0
Werner Unterweger
Markus Weller
1:3
Dimitrios Makris
Markus Lenzhofer
0:3
Show result
Game closed
1
7
Mon.
07.11.2022 19:00
POS5
-
IND8
0:7
Kleine ASVÖ-Halle
Christoph Lorenz
Lino Grill
0:3
Raphael Zechmann
Bärbel Unger
2:3
Elke Zechmann
Florian Thaler
0:3
Elke Zechmann
/
Raphael Zechmann
Florian Thaler
/
Bärbel Unger
0:3
Raphael Zechmann
Lino Grill
2:3
Christoph Lorenz
Florian Thaler
0:3
Elke Zechmann
Bärbel Unger
0:3
Show result
Game closed
1
7
Wed.
09.11.2022 19:00
LAS2
-
POS3
3:6
HS Laßnitzhöhe
Stefan Steiner
Johann Freistätter
3:2
Paul Rott
Bernd Sonnenschein
0:3
Gerd Windecker
Gert Polzer
1:3
Stefan Steiner
/
Paul Rott
Gert Polzer
/
Bernd Sonnenschein
0:3
Stefan Steiner
Bernd Sonnenschein
2:3
Gerd Windecker
Johann Freistätter
3:0
Paul Rott
Gert Polzer
1:3
Gerd Windecker
Bernd Sonnenschein
3:0
Stefan Steiner
Gert Polzer
2:3
Show result
Game closed
1
7
Tue.
08.11.2022 19:00
ATS3
-
FKI7
6:3
Stadion Eggenberg
Emil Pop
Helmut Burschet
3:1
Rado Brglez
Attilio Mosettig
3:1
Florian Schweighofer
Walter Flock
2:3
Emil Pop
/
Florian Schweighofer
Helmut Burschet
/
Walter Flock
3:2
Emil Pop
Attilio Mosettig
3:0
Florian Schweighofer
Helmut Burschet
2:3
Rado Brglez
Walter Flock
1:3
Florian Schweighofer
Attilio Mosettig
3:2
Emil Pop
Walter Flock
3:2
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy