XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BAAC
FLÖT
GUNT
LALO
LEO
LIGI
NEUB
SAAL
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Play-off
Damen Play-off
Herren-Bundesliga
Damen-Bundesliga
Herren-Qualifikation
Damen-Qualifikation
U21 männlich
U21 weiblich
U18 männlich
U18 weiblich
U15 männlich
U15 weiblich
U13 männlich
U13 weiblich
League
1. Herren-Bundesliga
2. A
2. B
2. Platz 01-04
2. Platz 05-08
2. Platz 09-12
2. Platz 13-16
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
BAAC1
FLÖT1
GUNT1
LALO1
LEO1
LIGI1
NEUB1
SAAL1
View
Table&Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
1. Damen-Bundesliga
Meister Play-off Damen
2. Damen-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga
Meister Play-off Herren
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
Spiel um Platz 1
Spiel um Platz 3
Spiel um Platz 5
Vorrunde A
Vorrunde B
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-8
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-8
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-2
Platz 3-4
Platz 5-6
Vorrunde A
Vorrunde B
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-4
Platz 5-7
Vorrunde A
Vorrunde B
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
BAAC
FLÖT
GUNT
LALO
LEO
LIGI
NEUB
SAAL
[alle]
BTTV - NEUB1
NÖTTV - GUNT1
NÖTTV - LALO1
NÖTTV - BAAC1
STTTV - LEO1
STTTV - LIGI1
STTV - SAAL1
WTTV - FLÖT1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Herren-Bundesliga A, Leg 1, Round 3 (original date: 15.10.2011)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
3
Sat.
15.10.2011 15:00
LEO1
-
LALO1
9:3
Tischtenniszentrum SV Leoben
Philipp Buchreiter
w.o.
3:0
Thomas Probst
Karl Pelzeder
3:0
Domonkos Kovács
Richard Falkenhagen
3:0
Patrick Langreiter
Janos Nemeth
0:3
Philipp Buchreiter
Karl Pelzeder
3:0
Thomas Probst
w.o.
3:0
Domonkos Kovács
Janos Nemeth
1:3
Patrick Langreiter
Richard Falkenhagen
3:0
Thomas Probst
Janos Nemeth
2:3
Patrick Langreiter
Karl Pelzeder
3:0
Philipp Buchreiter
Richard Falkenhagen
3:0
Domonkos Kovács
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Sat.
15.10.2011 15:00
GUNT1
-
LIGI1
4:9
VS I Guntramsdorf / Turnhalle
Michael Malek
Thomas Müllner
0:3
Ferenc Simon
Jie Zhang
2:3
Thorsten Huber
Qianli Qian
1:3
Alexander Strelec
Christoph Zwick
3:2
Michael Malek
Jie Zhang
0:3
Ferenc Simon
Thomas Müllner
3:0
Thorsten Huber
Christoph Zwick
3:0
Alexander Strelec
Qianli Qian
0:3
Ferenc Simon
Christoph Zwick
3:1
Alexander Strelec
Jie Zhang
0:3
Michael Malek
Qianli Qian
1:3
Thorsten Huber
Thomas Müllner
2:3
Alexander Strelec
Thomas Müllner
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Sat.
15.10.2011 15:00
SAAL1
-
FLÖT1
9:1
VS Turnhalle Saalfelden Bahnhof
Bernhard Weiss
Daniel Dittrich
3:2
Yuriy Matviychuk
David Klaus
3:0
Florian Heine
Michael Kraft
3:1
Stefan Grundner
Thomas Coufal
3:2
Bernhard Weiss
David Klaus
3:1
Yuriy Matviychuk
Daniel Dittrich
3:0
Florian Heine
Thomas Coufal
3:0
Stefan Grundner
Michael Kraft
1:3
Yuriy Matviychuk
Thomas Coufal
3:1
Stefan Grundner
Daniel Dittrich
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Sat.
15.10.2011 15:00
NEUB1
-
BAAC1
9:4
Schauraum der Firma Mercedes Benz Ermler
Erich Ermler jun.
David Serdaroglu
0:3
Markus Ensbacher
Martin Zillner
3:2
Krisztian Szabo
Josef Hafiz
3:0
Richard Korbel
Thomas Berger
3:2
Markus Ensbacher
David Serdaroglu
0:3
Erich Ermler jun.
Martin Zillner
0:3
Richard Korbel
Josef Hafiz
3:1
Krisztian Szabo
Thomas Berger
3:1
Richard Korbel
Martin Zillner
3:1
Markus Ensbacher
Thomas Berger
3:2
Krisztian Szabo
David Serdaroglu
3:0
Erich Ermler jun.
Josef Hafiz
0:3
Krisztian Szabo
Martin Zillner
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
ÖTTV-contact
|
Privacy Policy