XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
WTTV
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Österreichischer Tischtennis-Cup
Grunddurchgang
Finalturnier
ÖM U21 männlich
ÖM U21 weiblich
ÖM U18 männlich
ÖM U18 weiblich
ÖM U15 männlich
ÖM U15 weiblich
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich
ÖM U11
League
ÖM U13 weiblich
Round
Viertelfinalrunde
Halbfinalrunde
Finalrunde
Team
BTTV1
KTTV1
NÖTTV1
OÖTTV1
STTTV1
STTV1
TTTV1
WTTV1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
ÖM U13 Bundesländerbewerb weiblich
[alle]
1. Damen-Bundesliga
1. Damen-Bundesliga Platz 1-4
1. Damen-Bundesliga Platz 5-8
1. Damen-Bundesliga Qualifi...
2. Damen-Bundesliga
Challenge Damen-Bundesliga
Challenge Damen-Bundesliga ...
1. Herren-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga Platz 1-4
1. Herren-Bundesliga Platz 5-8
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
ÖM U11 Platz 1-3
ÖM U11 Platz 4-6
ÖM U11 Platz 7-9
ÖM U11 Vorrunde A
ÖM U11 Vorrunde B
ÖM U11 Vorrunde C
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich
ÖM U15 männlich
ÖM U15 weiblich Platz 1-4
ÖM U15 weiblich Platz 5-6
ÖM U15 weiblich Vorrunde A
ÖM U15 weiblich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Platz 1-3
ÖM U18 männlich Platz 4-6
ÖM U18 männlich Platz 7-9
ÖM U18 männlich Vorrunde A
ÖM U18 männlich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Vorrunde C
ÖM U18 weiblich Platz 1-4
ÖM U18 weiblich Platz 5-7
ÖM U18 weiblich Vorrunde A
ÖM U18 weiblich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Platz 1-3
ÖM U21 männlich Platz 4-6
ÖM U21 männlich Platz 7-9
ÖM U21 männlich Vorrunde A
ÖM U21 männlich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Vorrunde C
ÖM U21 weiblich Platz 1-4
ÖM U21 weiblich Platz 5-7
ÖM U21 weiblich Vorrunde A
ÖM U21 weiblich Vorrunde B
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
[a]
1
[a]
1
2
3
[alle]
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
WTTV
[alle]
ÖTTV - STTV1
ÖTTV - TTTV1
ÖTTV - STTTV1
ÖTTV - OÖTTV1
ÖTTV - WTTV1
ÖTTV - BTTV1
ÖTTV - KTTV1
ÖTTV - NÖTTV1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: ÖM U13 weiblich, Leg 1, Round 2 (original date: 29.03.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Fri.
29.03.2019 17:00
NÖTTV1
-
KTTV1
3:0
BRG Kapfenberg
Jennifer Henning
Leonie Wallner
3:0
(1,8,4)
Lara Taborsky
Edina Tihak
3:0
(2,4,3)
Lara Taborsky
/
Jennifer Henning
Leonie Wallner
/
Edina Tihak
3:0
(2,7,2)
Show result
Confirmed by system
1
2
Fri.
29.03.2019 17:00
OÖTTV1
-
STTTV1
2:3
BRG Kapfenberg
Nicole Aolin Panholzer
Daniela Mitar
2:3
(-6,-6,9,10,-7)
Elena Schinko
Marlene Regner
3:0
(6,8,12)
Nicole Aolin Panholzer
/
Elena Schinko
Daniela Mitar
/
Marlene Regner
0:3
(-11,-9,-6)
Nicole Aolin Panholzer
Marlene Regner
3:0
(1,5,3)
Elena Schinko
Daniela Mitar
2:3
(-7,10,-6,10,-4)
Show result
Confirmed by system
1
2
Fri.
29.03.2019 17:00
BTTV1
-
STTV1
2:3
BRG Kapfenberg
Elina Fuchs
Ronja Neuhofer
0:3
(-5,-10,-9)
Pauline Tajmel
Ermire Elezi
3:2
(-8,7,-8,11,9)
Elina Fuchs
/
Pauline Tajmel
Ronja Neuhofer
/
Ermire Elezi
0:3
(-5,-5,-8)
Elina Fuchs
Ermire Elezi
3:1
(9,9,-9,9)
Pauline Tajmel
Ronja Neuhofer
0:3
(-3,-6,-7)
Show result
Confirmed by system
1
2
Fri.
29.03.2019 17:00
TTTV1
-
WTTV1
1:3
BRG Kapfenberg
Nicola Salzburger
Claire Mousset
3:0
(10,16,8)
Rebecca Gruber
Katharina Gstaltner
0:3
(-6,-5,-7)
Nicola Salzburger
/
Rebecca Gruber
Claire Mousset
/
Katharina Gstaltner
0:3
(-7,-5,-3)
Nicola Salzburger
Katharina Gstaltner
1:3
(6,-9,-7,-9)
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
ÖTTV-contact
|
Privacy Policy