XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DSFA
SGBU
SGMS
THMA
VILL
VÖLK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Unter 19
Unter 15
Unter 13
League
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
DSFA3
DSFA4
URBA2
OSSI3
URBA3
SEEB3
THMA2
VILL3
VÖLK2
VÖLK3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Mannschaftsmeisterschaft
[alle]
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Senioren Klasse Ost
Senioren Klasse West
Senioren Liga
Unter 13 Liga
Entscheidung U15
Unter 15 Liga Ost
Unter 15 Liga West
Unter 19 Liga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
DSFA
SGBU
SGMS
THMA
VILL
VÖLK
[alle]
THMA2
VÖLK2
URBA2
VÖLK3
SEEB3
VILL3
DSFA3
OSSI3
URBA3
DSFA4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 3. Klasse West, Leg 1, Round 11 (duration: 12.12.2022-18.12.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
11
Wed.
14.12.2022 19:00
DSFA3
-
THMA2
8:2
Hotel Karnerhof
Rupert Schnabl
Stefan Koch
2:3
Franz Umele
Jürgen Klaus
3:0
Hans Melcher
Guido Tarmann
2:3
Rupert Schnabl
/
Franz Umele
Stefan Koch
/
Guido Tarmann
3:1
Franz Umele
Stefan Koch
3:2
Rupert Schnabl
Guido Tarmann
3:1
Hans Melcher
Jürgen Klaus
3:0
Franz Umele
Guido Tarmann
3:0
Hans Melcher
Stefan Koch
3:0
Rupert Schnabl
Jürgen Klaus
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
11
Mon.
12.12.2022 19:00
DSFA4
-
VÖLK3
3:7
Hotel Karnerhof
Peter Bizjak
Klaus Klammer
3:1
Hans Martinschitz
Thomas Wübben
0:3
Andreas Melcher
Janka Melcher
3:1
Peter Bizjak
/
Andreas Melcher
Klaus Klammer
/
Thomas Wübben
0:3
Hans Martinschitz
Klaus Klammer
1:3
Peter Bizjak
Janka Melcher
3:1
Andreas Melcher
Thomas Wübben
1:3
Hans Martinschitz
Janka Melcher
2:3
Andreas Melcher
Klaus Klammer
1:3
Peter Bizjak
Thomas Wübben
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
11
Tue.
27.12.2022 18:00
VÖLK2
-
URBA3
10:0
Volkshaus Völkendorf
Patrick Arrich
Stefan Rausch
3:0
Raphael Unterweger
Thomas Schinegger
3:0
Svea Wucherer
w.o.
3:0
Raphael Unterweger
/
Svea Wucherer
Stefan Rausch
/
Thomas Schinegger
3:0
Raphael Unterweger
Stefan Rausch
3:0
Patrick Arrich
w.o.
3:0
Svea Wucherer
Thomas Schinegger
3:1
Raphael Unterweger
w.o.
3:0
Svea Wucherer
Stefan Rausch
3:1
Patrick Arrich
Thomas Schinegger
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
11
Tue.
13.12.2022 18:00
OSSI3
-
SEEB3
8:2
SCO Sportheim
Wolfgang Ebner
Gert Amenitsch
0:3
Gert Freunschlag
Timea Kolesnikov
3:0
Martina Cramer
w.o.
3:0
Gert Freunschlag
/
Martina Cramer
Timea Kolesnikov
/
Gert Amenitsch
3:1
Gert Freunschlag
Gert Amenitsch
3:2
Wolfgang Ebner
w.o.
3:0
Martina Cramer
Timea Kolesnikov
3:1
Gert Freunschlag
w.o.
3:0
Martina Cramer
Gert Amenitsch
3:1
Wolfgang Ebner
Timea Kolesnikov
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy