XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALKV
ASTN
DWEL
FROB
NETT
PUCK
VÖLI
WILH
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ALKV3
ASTN3
DWEL5
FROB10
NETT5
PUCK3
VÖLI7
WILH2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
841 2. Klasse Kremstal 2. R...
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ALKV
ASTN
DWEL
FROB
NETT
PUCK
VÖLI
WILH
[alle]
WILH2
ALKV3
PUCK3
ASTN3
DWEL5
NETT5
VÖLI7
FROB10
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 712 1. Klasse Linz - Linz Land, Leg 2, Round 6 (duration: 18.04.2022-23.04.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
6
Fri.
22.04.2022 19:30
ALKV3
-
FROB10
1:9
VS Alkoven
Julian Traxler
Arthur Schütz
0:3
Patrick Hofer
Victoria Haslehner
3:1
Rainer Roithner
Leon Mück
0:3
Johann Zallinger
Gernot Sary
0:3
Patrick Hofer
/
Johann Zallinger
Arthur Schütz
/
Leon Mück
1:3
Patrick Hofer
Arthur Schütz
2:3
Julian Traxler
Victoria Haslehner
2:3
Rainer Roithner
Gernot Sary
0:3
Johann Zallinger
Leon Mück
0:3
Rainer Roithner
/
Julian Traxler
Gernot Sary
/
Victoria Haslehner
0:3
Show result
Confirmed by system
2
6
Thu.
21.04.2022 19:00
DWEL5
-
NETT5
8:5
Polytechnische Schule Wels
Peter Heidenberger
Helmut Stingeder
3:0
Alois Reinhardt-Holzinger
Bernhard Hengster
2:3
Uwe Engelbogen
w.o.
3:0
Othmar Fetz
Andreas Pils
3:0
Peter Heidenberger
/
Alois Reinhardt-Holzinger
Bernhard Hengster
/
Andreas Pils
1:3
Peter Heidenberger
Bernhard Hengster
2:3
Alois Reinhardt-Holzinger
Helmut Stingeder
2:3
Othmar Fetz
w.o.
3:0
Uwe Engelbogen
Andreas Pils
3:1
Othmar Fetz
/
Uwe Engelbogen
w.o.
/
w.o.
3:0
Othmar Fetz
Bernhard Hengster
3:2
Peter Heidenberger
Andreas Pils
1:3
Alois Reinhardt-Holzinger
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by system
2
6
Thu.
21.04.2022 19:00
PUCK3
-
ASTN3
8:5
Turnhalle Pucking
Jakob Stöttinger
Ernst Kwintz
0:3
Thomas Fluch
Jeanette Kwintz
3:0
Simon Crepcia
Ilse Steiner
3:0
Joachim Pelzeder
Peter Steiner
1:3
Thomas Fluch
/
Joachim Pelzeder
Ernst Kwintz
/
Ilse Steiner
3:0
Thomas Fluch
Ernst Kwintz
3:2
Jakob Stöttinger
Jeanette Kwintz
3:1
Simon Crepcia
Peter Steiner
0:3
Joachim Pelzeder
Ilse Steiner
3:0
Simon Crepcia
/
Jakob Stöttinger
Peter Steiner
/
Jeanette Kwintz
2:3
Thomas Fluch
Peter Steiner
3:1
Joachim Pelzeder
Ernst Kwintz
1:3
Simon Crepcia
Jeanette Kwintz
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy