XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALMÜ
GSCH
LNZG
NEUK
PFAN
SGEB
UNGM
VORD
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
722 Perg Umgebung
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
ALMÜ2
GSCH3
LNZG6
NEUK3
PFAN3
SGEB6
UNGM3
VORD8
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
151 Landesliga - Damen - Fr...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landeklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U11 Landesliga W
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U18 Landesliga
U18 Landesklasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
ALMÜ
GSCH
LNZG
NEUK
PFAN
SGEB
UNGM
VORD
[alle]
ALMÜ2
NEUK3
GSCH3
PFAN3
UNGM3
SGEB6
LNZG6
VORD8
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 751 1. Klasse Salzkammergut, Leg 2, Round 3 (duration: 03.02.2020-08.02.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
3
Fri.
07.02.2020 18:00
UNGM3
-
NEUK3
3:8
VS Gmunden Stadt
Josef Schlager
Josef Pollhammer
3:0
Simon Ettinger
Benedikt Griesmayr
0:3
Christoph Brandauer
Josef Kogler
0:3
Elias Hüttner
Werner Nöstlinger
0:3
Christoph Brandauer
/
Josef Schlager
Werner Nöstlinger
/
Josef Pollhammer
3:0
Simon Ettinger
Josef Pollhammer
0:3
Josef Schlager
Benedikt Griesmayr
1:3
Christoph Brandauer
Werner Nöstlinger
3:0
Elias Hüttner
Josef Kogler
0:3
Simon Ettinger
/
Elias Hüttner
Benedikt Griesmayr
/
Josef Kogler
0:3
Simon Ettinger
Werner Nöstlinger
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Fri.
07.02.2020 19:30
GSCH3
-
PFAN3
8:4
VS Gschwandt
Manuel Buchinger
Noah Bruijns
3:1
Simon Hufnagl
Josef Riedl
0:3
Franz Mayrhofer
Franz Riedl
3:1
Tom Kronberger
Rudolf Zircher
3:2
Tom Kronberger
/
Simon Hufnagl
Franz Riedl
/
Josef Riedl
0:3
Manuel Buchinger
Josef Riedl
1:3
Simon Hufnagl
Noah Bruijns
3:0
Tom Kronberger
Franz Riedl
3:0
Franz Mayrhofer
Rudolf Zircher
0:3
Manuel Buchinger
/
Franz Mayrhofer
Rudolf Zircher
/
Noah Bruijns
3:1
Tom Kronberger
Josef Riedl
3:1
Manuel Buchinger
Rudolf Zircher
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Thu.
06.02.2020 19:15
LNZG6
-
SGEB6
8:6
Dreifach-Sporthalle Lenzing
Daniel Plasser
Felix Neuhuber
1:3
Günther Motz
Herbert Riedler
0:3
Markus Schaufler
Thomas Schupfer
3:2
Duy Dung Phan
Karl Schwaiger
3:0
Günther Motz
/
Markus Schaufler
Karl Schwaiger
/
Thomas Schupfer
2:3
Daniel Plasser
Herbert Riedler
0:3
Günther Motz
Felix Neuhuber
3:0
Duy Dung Phan
Thomas Schupfer
3:0
Markus Schaufler
Karl Schwaiger
3:1
Duy Dung Phan
/
Daniel Plasser
Herbert Riedler
/
Felix Neuhuber
3:2
Duy Dung Phan
Herbert Riedler
1:3
Daniel Plasser
Karl Schwaiger
0:3
Günther Motz
Thomas Schupfer
3:1
Markus Schaufler
Felix Neuhuber
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Fri.
07.02.2020 19:30
ALMÜ2
-
VORD8
6:8
HS Altmünster
Manfred Schuller
Karl Pesendorfer
3:1
Manfred Mühlegger
Martin Waldl
3:0
Herbert Binder
Alois Steinmaier
0:3
Manfred Lahnsteiner
Aaron Hofbauer
2:3
Manfred Lahnsteiner
/
Manfred Schuller
Aaron Hofbauer
/
Alois Steinmaier
3:1
Manfred Schuller
Martin Waldl
3:0
Manfred Mühlegger
Karl Pesendorfer
3:2
Manfred Lahnsteiner
Alois Steinmaier
0:3
Herbert Binder
Aaron Hofbauer
0:3
Manfred Mühlegger
/
Herbert Binder
Martin Waldl
/
Karl Pesendorfer
1:3
Manfred Lahnsteiner
Martin Waldl
3:0
Manfred Schuller
Aaron Hofbauer
1:3
Manfred Mühlegger
Alois Steinmaier
0:3
Herbert Binder
Karl Pesendorfer
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy