XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
INNS
INZI
KIRB
RUM
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Austragung laufend
Zusammenfassungen
Unterstufe U13
League
U13 Endrunde
U13 Vorrunde Frühjahr 2011 Gruppe 1
U13 Vorrunde Frühjahr 2011 Gruppe 2
U13 Vorrunde Herbst 2010 Gruppe 1
U13 Vorrunde Herbst 2010 Gruppe 2
U13 Vorrunde Herbst 2010 Gruppe 3
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
Leg 2:
1
2
3
4
5
Team
FULP1
INNS1
INZI1
KIRB1
KIRB3
RUM1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM U13
[alle]
U13 Endrunde
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
KIRB
[alle]
SGKF1 (1. Damen-Bundesliga)
KIRB1 (1. Damen-Bundesliga)
INNS1 (1. Herren-Bundesliga)
INNS2 (2. Herren-Bundesliga)
KIRB1 (Landesliga A)
REUT1 (Landesliga A)
INZI1 (Landesliga A)
KIJO1 (Landesliga A)
KUST1 (Landesliga A)
JOHN1 (Landesliga A)
SVGT1 (Landesliga A)
FULP1 (Landesliga A)
SVGT2 (Landesliga A)
REUT2 (Landesliga A)
INNS3 (Landesliga A)
INNS4 (Landesliga A)
SILZ1 (Landesliga B)
SCHZ1 (Landesliga B)
JENB1 (Landesliga B)
HALS1 (Landesliga B)
WOHO1 (Landesliga B)
KRAM1 (Landesliga B)
KUST2 (Landesliga B)
INZI2 (Landesliga B)
FULP2 (Landesliga B)
KUST3 (Landesliga B)
SVGT3 (Landesliga B)
SVGT4 (Landesliga B)
MILS1 (Landesliga C1)
PSVT1 (Landesliga C1)
HOPD1 (Landesliga C2)
WATT1 (Landesliga C2)
RUM1 (Landesliga C1)
VOZI1 (Landesliga C1)
TFES1 (Landesliga C1)
RUM2 (Landesliga C2)
HALS2 (Landesliga C2)
KIRB2 (Landesliga C1)
SCHZ2 (Landesliga C2)
JOHN2 (Landesliga C1)
KIJO2 (Landesliga C2)
PSVT2 (Landesliga C2)
KRAM2 (Landesliga C2)
WATT2 (Landesliga C1)
WOHO2 (Landesliga C1)
FULP3 (Landesliga C2)
KIJO3 (Landesliga C1)
REUT3 (Landesliga C1)
WOHO3 (Landesliga C2)
INZI3 (Landesliga C2)
KUST4 (Landesliga C2)
INNS5 (Landesliga C1)
MAST1 (GKL Innsbruck 2)
IVB1 (GKL Innsbruck 1)
LECK1 (GKL Innsbruck 2)
MIEM1 (GKL Innsbruck 1)
FISG1 (GKL Innsbruck 1)
RAIK1 (GKL Innsbruck 2)
MILS2 (GKL Innsbruck 2)
TFES2 (GKL Innsbruck 2)
JENB2 (GKL Unterland/Ost...)
RUM3 (GKL Innsbruck 1)
KIRB3 (GKL Unterland/Ost...)
JOHN3 (GKL Unterland/Ost...)
KRAM3 (GKL Unterland/Ost...)
WATT3 (GKL Innsbruck 2)
MILS3 (GKL Innsbruck 1)
HALS3 (GKL Innsbruck 2)
WATT4 (GKL Innsbruck 1)
FULP4 (GKL Innsbruck 1)
WOHO4 (GKL Unterland/Ost...)
KIJO4 (GKL Unterland/Ost...)
HALS4 (GKL Innsbruck 1)
RUM4 (GKL Innsbruck 2)
KIRB4 (GKL Unterland/Ost...)
JOHN4 (GKL Unterland/Ost...)
INZI4 (GKL Innsbruck 1)
KIJO5 (GKL Unterland/Ost...)
RUM5 (GKL Innsbruck 1)
WOHO5 (GKL Unterland/Ost...)
SVGT5 (GKL Innsbruck 1)
INNS6 (GKL Innsbruck 2)
SVGT6 (GKL Innsbruck 2)
MILS1 (Qualifikation LL ...)
MIEM1 (Qualifikation LL ...)
WOHO1 (Qualifikation LL ...)
INZI2 (Qualifikation LL ...)
RUM2 (Qualifikation LL ...)
WATT3 (Qualifikation LL ...)
RUM1 (Damenklasse)
FULP1 (Damenklasse)
HALS1 (Damenklasse)
KIRB1 (Damenklasse)
INNS1 (Damenklasse)
KIRB2 (Damenklasse)
INZI1 (U13 Endrunde)
FULP1 (U13 Endrunde)
KIRB1 (U13 Endrunde)
INNS1 (U13 Endrunde)
RUM1 (U13 Endrunde)
KIRB3 (U13 Endrunde)
WOHO1 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP1 (U13 Vorrunde Herb...)
RUM1 (U13 Vorrunde Herb...)
INNS1 (U13 Vorrunde Herb...)
INNS1 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB1 (U13 Vorrunde Herb...)
INZI1 (U13 Vorrunde Herb...)
KUST1 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB2 (U13 Vorrunde Herb...)
RUM2 (U13 Vorrunde Herb...)
RUM2 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB2 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP2 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP2 (U13 Vorrunde Herb...)
FULP3 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB3 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB3 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP3 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB4 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB4 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB1 (U15 Schüler Liga)
RUM1 (U15 Schüler Liga)
VOZI1 (U15 Schüler Liga)
INNS1 (U15 Schüler Liga)
RUM2 (U15 Schüler Liga)
KRAM1 (U15 Schüler Klasse)
FULP1 (U15 Schüler Klasse)
KIJO1 (U15 Schüler Klasse)
JENB1 (U15 Schüler Klasse)
KIRB2 (U15 Schüler Klasse)
VOZI2 (U15 Schüler Klasse)
KRAM2 (U15 Schüler Klasse)
RUM3 (U15 Schüler Klasse)
INNS1 (U18 Jugend Liga)
RUM1 (U18 Jugend Liga)
KIRB1 (U18 Jugend Liga)
KIJO1 (U18 Jugend Liga)
RUM2 (U18 Jugend Liga)
WATT1 (U18 Jugend Klasse)
SVGT1 (U18 Jugend Klasse)
VOZI1 (U18 Jugend Klasse)
LECK1 (U18 Jugend Klasse)
KIRB2 (U18 Jugend Klasse)
RUM3 (U18 Jugend Klasse)
RUM4 (U18 Jugend Klasse)
RUM5 (U18 Jugend Klasse)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: U13 Endrunde, KIRB3 (TTC Raiba Kirchbichl)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Sat.
27.11.2010 10:00
KIRB1
-
KIRB3
3:0
Lara Margreiter
Chiara Schwarzenbacher
3:1
Stephan Unterrainer
Julia Gasser
3:0
Lara Margreiter
/
Stephan Unterrainer
Julia Gasser
/
Chiara Schwarzenbacher
3:0
Show result
Game closed
1
2
Sat.
27.11.2010 10:00
KIRB3
-
RUM1
1:3
Chiara Schwarzenbacher
Moritz Geisler
0:3
Julia Gasser
Stefan Wolf
3:1
Chiara Schwarzenbacher
/
Julia Gasser
Moritz Geisler
/
Stefan Wolf
0:3
Julia Gasser
Moritz Geisler
0:3
Show result
Game closed
1
3
Sat.
27.11.2010 10:00
INZI1
-
KIRB3
3:0
Matthias Göller
Chiara Schwarzenbacher
3:0
Philipp Göller
Julia Gasser
3:0
Matthias Göller
/
Philipp Göller
Julia Gasser
/
Chiara Schwarzenbacher
3:0
Show result
Game closed
1
4
Sat.
27.11.2010 10:00
KIRB3
-
INNS1
3:1
Julia Gasser
Engelbert Pernlochner
3:1
Chiara Schwarzenbacher
Fabian Trojer
2:3
Julia Gasser
/
Chiara Schwarzenbacher
Engelbert Pernlochner
/
Fabian Trojer
3:1
Julia Gasser
Fabian Trojer
3:0
Show result
Game closed
1
5
Sat.
27.11.2010 10:00
FULP1
-
KIRB3
3:0
Patricia Siller
Chiara Schwarzenbacher
3:0
Clemens Linder
Julia Gasser
3:1
Clemens Linder
/
Patricia Siller
Julia Gasser
/
Chiara Schwarzenbacher
3:0
Show result
Game closed
2
1
Sat.
19.02.2011 10:00
KIRB3
-
KIRB1
0:3
HS Pfunds-Spiss-Nauders, Turnhalle
Chiara Schwarzenbacher
Stephan Unterrainer
0:3
Julia Gasser
Lara Margreiter
1:3
Chiara Schwarzenbacher
/
Julia Gasser
Lara Margreiter
/
Stephan Unterrainer
0:3
Show result
Game closed
2
2
Sat.
19.02.2011 11:00
RUM1
-
KIRB3
3:0
HS Pfunds-Spiss-Nauders, Turnhalle
Moritz Geisler
Chiara Schwarzenbacher
3:0
Stefan Wolf
Julia Gasser
3:2
Moritz Geisler
/
Stefan Wolf
Chiara Schwarzenbacher
/
Julia Gasser
3:1
Show result
Game closed
2
3
Sat.
19.02.2011 12:00
KIRB3
-
INZI1
0:3
HS Pfunds-Spiss-Nauders, Turnhalle
Chiara Schwarzenbacher
Matthias Göller
0:3
Julia Gasser
Philipp Göller
0:3
Chiara Schwarzenbacher
/
Julia Gasser
Matthias Göller
/
Philipp Göller
0:3
Show result
Game closed
2
4
Sat.
19.02.2011 13:00
INNS1
-
KIRB3
1:3
HS Pfunds-Spiss-Nauders, Turnhalle
Fabian Trojer
Chiara Schwarzenbacher
3:0
Peter Angerer
Julia Gasser
2:3
Fabian Trojer
/
Peter Angerer
Chiara Schwarzenbacher
/
Julia Gasser
1:3
Fabian Trojer
Julia Gasser
2:3
Show result
Game closed
2
5
Sat.
19.02.2011 14:00
KIRB3
-
FULP1
0:3
HS Pfunds-Spiss-Nauders, Turnhalle
Julia Gasser
Clemens Linder
2:3
Chiara Schwarzenbacher
Patricia Siller
0:3
Julia Gasser
/
Chiara Schwarzenbacher
Clemens Linder
/
Patricia Siller
1:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy