XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
INZI
LAMI
PSVT
TELF
VOZI
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklasse
Damen
U19
U17
U15
U13
Einsteigerbewerb
TTTV-Cup
League
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland Frühjahr
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland Herbst
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Frühjahr
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Herbst
Round
F01
F02
F03
F04
F05
F06
F07
Team
FULP3
INZI3
INZI4
LAMI3
PSVT1
TELF1
VOZI1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Einsteiger Oberes Play-Off
Einsteiger Unteres Play-Off
Einsteigerklasse Innsbruck ...
Einsteigerklasse Unterland ...
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga D Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Damen Klasse
U13 Frühjahr Endrunde Plätz...
U13 Frühjahr Endrunde Plätz...
U13 Frühjahr Endrunde Plätz...
U13 Frühjahr Endrunde Plätz...
U13 Frühjahr Vorrunde Gruppe A
U13 Frühjahr Vorrunde Gruppe B
U13 Frühjahr Vorrunde Gruppe C
U13 Herbst Endrunde Gruppe A
U13 Herbst Endrunde Gruppe B
U13 Herbst Endrunde Plätze ...
U13 Herbst Endrunde Plätze ...
U13 Herbst Endrunde Plätze ...
U13 Herbst Vorrunde Gruppe A
U13 Herbst Vorrunde Gruppe B
U13 Herbst Vorrunde Gruppe C
U13 Herbst Vorrunde Gruppe D
U15 Frühjahr Endrunde Plätz...
U15 Frühjahr Endrunde Plätz...
U15 Frühjahr Vorrunde Gruppe A
U15 Frühjahr Vorrunde Gruppe B
U15 Frühjahr Vorrunde Gruppe C
U15 Herbst Endrunde Plätze ...
U15 Herbst Endrunde Plätze ...
U15 Herbst Endrunde Plätze ...
U15 Herbst Vorrunde Gruppe A
U15 Herbst Vorrunde Gruppe B
U15 Herbst Vorrunde Gruppe C
U17 Liga
U19 Frühjahr
U19 Herbst
TTTV-Cup
[a]
1
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
FULP
INZI
LAMI
PSVT
TELF
VOZI
[alle]
VOZI1
PSVT1
TELF1
LAMI3
FULP3
INZI3
INZI4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsklasse Innsbruck/Oberland Frühjahr, Leg 1, Round 3 (duration: 05.02.2023-11.02.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
3
Tue.
14.02.2023 20:00
PSVT1
-
LAMI3
4:6
Verbandshalle (Keller)
Günther Hofer
Leonhard Scharmer
3:2
Werner Gunz sen. sen.
Robert Stocker
0:3
Klaus Hessenberger
Gerhard Koch
3:1
Klaus Hessenberger
/
Günther Hofer
Robert Stocker
/
Gerhard Koch
3:1
Günther Hofer
Robert Stocker
0:3
Klaus Hessenberger
Leonhard Scharmer
3:1
Werner Gunz sen. sen.
Gerhard Koch
1:3
Klaus Hessenberger
Robert Stocker
2:3
Günther Hofer
Gerhard Koch
1:3
Werner Gunz sen. sen.
Leonhard Scharmer
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Wed.
08.02.2023 20:00
TELF1
-
VOZI1
1:9
Einberger-Turnhalle Telfs
Hannes Glatzl
Christoph Pernecker
3:1
Christoph Fischer
Paolo Furegato
1:3
Florian Gantioler
Martin Schwabl
1:3
Christoph Fischer
/
Florian Gantioler
Christoph Pernecker
/
Martin Schwabl
0:3
Christoph Fischer
Christoph Pernecker
1:3
Hannes Glatzl
Martin Schwabl
0:3
Florian Gantioler
Paolo Furegato
1:3
Christoph Fischer
Martin Schwabl
1:3
Florian Gantioler
Christoph Pernecker
0:3
Hannes Glatzl
Paolo Furegato
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Fri.
24.02.2023 19:30
FULP3
-
INZI3
9:1
Schulzentrum Fulpmes, Neue Sporthalle
Leni Grabmüller
Wolfgang Gritsch
3:1
Clemens Wanker
w.o.
3:0
Patricia Siller
Gerhard Walch sen.
3:0
Leni Grabmüller
/
Patricia Siller
Wolfgang Gritsch
/
Gerhard Walch sen.
3:1
Clemens Wanker
Wolfgang Gritsch
1:3
Leni Grabmüller
Gerhard Walch sen.
3:0
Patricia Siller
w.o.
3:0
Clemens Wanker
Gerhard Walch sen.
3:0
Patricia Siller
Wolfgang Gritsch
3:2
Leni Grabmüller
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy