XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALTB
EIDB
FROB
GRAM
HIRS
OTTH
SGKA
WLDG
WRTA
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ALTB2
EIDB3
FROB10
GRAM2
HIRS3
OTTH4
SGKA3
WLDG2
WRTA4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
742 1. Klasse LL Süd
751 1. Klasse Salzkammergut
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 männlich Landesliga
U13 männlich Landesklasse
U13 männlich Qualifikation 1
U13 männlich Qualifikation 2
U15 männlich Landesliga
U15 männlich 1. Klasse
U15 männlich Qualifikation 1
U15 männlich Qualifikation 2
U17 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ALTB
EIDB
FROB
GRAM
HIRS
OTTH
SGKA
WLDG
WRTA
[alle]
GRAM2
WLDG2
ALTB2
SGKA3
EIDB3
HIRS3
WRTA4
OTTH4
FROB10
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West, Leg 2, Round 7 (duration: 13.03.2023-18.03.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Fri.
17.03.2023 19:00
WRTA4
-
ALTB2
3:8
VS Wartberg
Clemens Grandl
Peter Grömer
3:2
Gilbert Karl Kagerer
Thomas Scheuchenstuhl
0:3
Helmut Stangl
Matthias Duffek
3:0
Rene Tischberger
Matthias Pfarrhofer
1:3
Clemens Grandl
/
Helmut Stangl
Thomas Scheuchenstuhl
/
Peter Grömer
3:0
Clemens Grandl
Thomas Scheuchenstuhl
0:3
Gilbert Karl Kagerer
Peter Grömer
2:3
Rene Tischberger
Matthias Duffek
0:3
Helmut Stangl
Matthias Pfarrhofer
2:3
Rene Tischberger
/
Gilbert Karl Kagerer
Matthias Pfarrhofer
/
Matthias Duffek
1:3
Rene Tischberger
Thomas Scheuchenstuhl
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Fri.
17.03.2023 19:30
SGKA3
-
WLDG2
1:9
VS Katsdorf
Josef Mühlberger
Moritz Ammersdorfer
3:1
Manuel Kaar
Philipp Engleder
0:3
Doris Kohlnberger
Stefan Ruth
0:3
Elfriede Kneissl
Alexander Mayr
1:3
Elfriede Kneissl
/
Manuel Kaar
Philipp Engleder
/
Stefan Ruth
2:3
Josef Mühlberger
Philipp Engleder
1:3
Manuel Kaar
Moritz Ammersdorfer
1:3
Elfriede Kneissl
Stefan Ruth
2:3
Doris Kohlnberger
Alexander Mayr
1:3
Josef Mühlberger
/
Doris Kohlnberger
Alexander Mayr
/
Moritz Ammersdorfer
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Mon.
13.03.2023 19:15
GRAM2
-
HIRS3
8:4
NMS Gramastetten
Gerhard Dumfart
Reinhard Manzenreiter
3:2
Ewald Schlosser
Mathias Mayer
2:3
Otto Schlosser
Wolfgang Ortner
3:0
Albert Schlosser
Klaus Mayer
3:0
Albert Schlosser
/
Gerhard Dumfart
Klaus Mayer
/
Mathias Mayer
3:0
Gerhard Dumfart
Mathias Mayer
2:3
Ewald Schlosser
Reinhard Manzenreiter
0:3
Albert Schlosser
Wolfgang Ortner
3:0
Otto Schlosser
Klaus Mayer
2:3
Ewald Schlosser
/
Otto Schlosser
Wolfgang Ortner
/
Reinhard Manzenreiter
3:0
Albert Schlosser
Mathias Mayer
3:0
Gerhard Dumfart
Klaus Mayer
3:1
Show result
Confirmed by system
2
7
Thu.
16.03.2023 19:00
FROB10
-
EIDB3
8:6
VS 48 Aignerschule
Vitus Kehrer
Martin Koll
3:0
Arthur Schütz
Thomas Haslinger
3:0
Georg Bischof
Alexey Anisimov
0:3
Leon Mück
Jürgen Wiesmayr
1:3
Georg Bischof
/
Vitus Kehrer
Jürgen Wiesmayr
/
Martin Koll
0:3
Arthur Schütz
Martin Koll
3:0
Vitus Kehrer
Thomas Haslinger
3:0
Georg Bischof
Jürgen Wiesmayr
0:3
Leon Mück
Alexey Anisimov
3:0
Arthur Schütz
/
Leon Mück
Thomas Haslinger
/
Alexey Anisimov
3:1
Arthur Schütz
Jürgen Wiesmayr
2:3
Leon Mück
Martin Koll
3:0
Georg Bischof
Thomas Haslinger
0:3
Vitus Kehrer
Alexey Anisimov
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy