XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DWEL
FEDO
GARS
GOIS
LIAG
MAUT
PETT
SGRS
SPWD
URIE
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
UNIQA-Herren-TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-RL/RK/BL
UNIQA-Herren-BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC 1. Klasse
OMC 2. Klasse
Round
1
2
3
4
Team
DWEL3
FEDO1
GARS2
GOIS1
LIAG2
MAUT3
PETT4
SGRS4
SPWD4
URIE2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Cup
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC 1. Klasse
OMC 2. Klasse
151 Landesliga - Damen - Fr...
151 Landesliga - Damen - He...
251 Regionalliga - Damen - ...
251 Regionalliga - Damen - ...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel/...
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz Land...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landesklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesklasse
U15 Landesliga
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U15 Qualifikation 3
U18 Landesliga
[a]
1
[a]
1
2
3
4
[alle]
DWEL
FEDO
GARS
GOIS
LIAG
MAUT
PETT
SGRS
SPWD
URIE
[alle]
GOIS1
FEDO1
GARS2
URIE2
LIAG2
DWEL3
MAUT3
SGRS4
SPWD4
PETT4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: OMC Bezirksklasse, Leg 1, Round 1 (duration: 08.04.2019-14.04.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Thu.
11.04.2019 19:30
DWEL3
-
MAUT3
5:8
Polytechnische Schule Wels
Dietmar Salaberger
Johannes Kukla
3:2
Walter Martin
Maikl Mirtchev
3:0
Werner Kunz
Günter Schaumberger
1:3
Klaus Hofer
Andreas Lang
3:0
Klaus Hofer
/
Dietmar Salaberger
Johannes Kukla
/
Günter Schaumberger
0:3
Walter Martin
Johannes Kukla
0:3
Dietmar Salaberger
Maikl Mirtchev
3:0
Werner Kunz
Andreas Lang
1:3
Klaus Hofer
Günter Schaumberger
1:3
Walter Martin
/
Werner Kunz
Andreas Lang
/
Maikl Mirtchev
3:1
Walter Martin
Andreas Lang
2:3
Klaus Hofer
Johannes Kukla
2:3
Werner Kunz
Maikl Mirtchev
1:3
Show result
Confirmed by system
1
1
Mon.
08.04.2019 09:00
URIE2
-
FEDO1
8:6
VS Riedau
Gerhard Donninger
Wolfgang Pichler
3:1
Josef Brunner
Franz Leitgöb
2:3
Andreas Praschl
Christoph Kirschner
3:0
Erich Ecker
Wolfgang Peschke
0:3
Erich Ecker
/
Andreas Praschl
Wolfgang Pichler
/
Franz Leitgöb
3:0
Josef Brunner
Wolfgang Pichler
2:3
Gerhard Donninger
Franz Leitgöb
2:3
Andreas Praschl
Wolfgang Peschke
0:3
Erich Ecker
Christoph Kirschner
3:1
Josef Brunner
/
Gerhard Donninger
Wolfgang Peschke
/
Christoph Kirschner
3:1
Josef Brunner
Wolfgang Peschke
1:3
Erich Ecker
Wolfgang Pichler
3:2
Andreas Praschl
Franz Leitgöb
3:0
Gerhard Donninger
Christoph Kirschner
3:2
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy