XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
EIDB
FEDO
GRAM
HRTK
OTTH
PFAR
RACK
WALD
WLDG
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
Kids+
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
EIDB3
FEDO2
GRAM3
HRTK2
OTTH4
PFAR1
RACK1
WALD4
WLDG3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC Erste Klasse
OMC Zweite Klasse
151 Landesliga - Damen
251 Regionalliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz Land...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
801 2. Klasse Linz / Mühlvi...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
861 2. Klasse Vöcklabruck
862 2. Klasse Vöcklabruck F...
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 Landesliga
U13 1. Klasse
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U13 Qualifikation 3
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 Qualifikation M 1
U15 Qualifikation M 2
U18 Landesliga
U18 1. Klasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
EIDB
FEDO
GRAM
HRTK
OTTH
PFAR
RACK
WALD
WLDG
[alle]
PFAR1
RACK1
FEDO2
HRTK2
EIDB3
GRAM3
WLDG3
OTTH4
WALD4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 701 1. Klasse Mühlviertel-West, Leg 2, Round 9 (duration: 19.03.2018-24.03.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
9
Mon.
19.03.2018 19:15
GRAM3
-
OTTH4
5:8
NMS Gramastetten
Alexander Frickh
Markus Streinz
0:3
Thomas Neukart
Benedikt Stummer
3:0
Stefan Müller
Lorenz Stifter
0:3
Simon Rechberger
Sonja Thorwartl
1:3
Thomas Neukart
/
Simon Rechberger
Sonja Thorwartl
/
Markus Streinz
3:0
Thomas Neukart
Markus Streinz
3:2
Alexander Frickh
Benedikt Stummer
0:3
Stefan Müller
Sonja Thorwartl
0:3
Simon Rechberger
Lorenz Stifter
3:1
Stefan Müller
/
Alexander Frickh
Lorenz Stifter
/
Benedikt Stummer
0:3
Thomas Neukart
Sonja Thorwartl
2:3
Simon Rechberger
Markus Streinz
3:0
Stefan Müller
Benedikt Stummer
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
9
Thu.
22.03.2018 19:30
FEDO2
-
EIDB3
3:8
VS Feldkirchen
w.o.
Felix Koll
0:3
Helmut Gumpenberger
Thomas Haslinger
3:0
Christian Engleder
w.o.
3:0
David Putschögl
Martin Koll
0:3
Helmut Gumpenberger
/
Christian Engleder
Martin Koll
/
Felix Koll
1:3
Helmut Gumpenberger
Felix Koll
2:3
w.o.
Thomas Haslinger
0:3
Christian Engleder
Martin Koll
0:3
David Putschögl
w.o.
3:0
w.o.
/
w.o.
w.o.
/
w.o.
0:0
Helmut Gumpenberger
Martin Koll
1:3
David Putschögl
Felix Koll
0:3
Show result
Confirmed by system
2
9
Thu.
22.03.2018 19:30
WLDG3
-
HRTK2
9:1
VS Walding
Fabian Grünberger
Patrick Pointner
3:2
Clemens Umbauer
August Anton Wurm
3:0
Stefan Ruth
Benjamin Schürz
3:1
Alexander Mayr
David Schobesberger
3:0
Clemens Umbauer
/
Fabian Grünberger
David Schobesberger
/
Patrick Pointner
3:0
Clemens Umbauer
Patrick Pointner
3:0
Fabian Grünberger
August Anton Wurm
1:3
Stefan Ruth
David Schobesberger
3:1
Alexander Mayr
Benjamin Schürz
3:0
Alexander Mayr
/
Stefan Ruth
August Anton Wurm
/
Benjamin Schürz
3:0
Show result
Confirmed by system
2
9
Fri.
23.03.2018 19:30
PFAR1
-
RACK1
6:8
VS Pfarrkirchen
Jürgen Schlagnitweit
Christoph Preissl
0:3
Bernhard Andorfer
Manuel Reisinger
1:3
Daniel Schneeberger
Peter Böhm
3:1
Christoph Nadschläger
Stefan Dinges
3:2
Bernhard Andorfer
/
Jürgen Schlagnitweit
Christoph Preissl
/
Manuel Reisinger
0:3
Bernhard Andorfer
Christoph Preissl
0:3
Jürgen Schlagnitweit
Manuel Reisinger
0:3
Daniel Schneeberger
Stefan Dinges
3:0
Christoph Nadschläger
Peter Böhm
0:3
Daniel Schneeberger
/
Christoph Nadschläger
Stefan Dinges
/
Peter Böhm
3:1
Bernhard Andorfer
Stefan Dinges
3:1
Christoph Nadschläger
Christoph Preissl
1:3
Daniel Schneeberger
Manuel Reisinger
3:1
Jürgen Schlagnitweit
Peter Böhm
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy