XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BAAC
DOB
FLÖT
GUNT
NEUB
NEUD
OBER
SALZ
SGGM
SJE
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Eröffnungsturnier
Grunddurchgang
Finalturnier
ÖM U21 männlich
ÖM U21 weiblich
ÖM U18 männlich
ÖM U18 weiblich
ÖM U15 männlich
ÖM U15 weiblich
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich
ÖM U11
League
1. Damen-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga
2. Damen-Bundesliga
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Team
BAAC1
DOB1
FLÖT1
GUNT1
NEUB1
NEUD1
OBER1
SALZ1
SGGM1
SJE1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
1. Damen-Bundesliga
1. Damen-Bundesliga Platz 1-4
1. Damen-Bundesliga Platz 5-8
1. Damen-Bundesliga Platz 9-11
Österreichischer Tischtenni...
2. Damen-Bundesliga
2. Damen-Bundesliga Platz 1-4
2. Damen-Bundesliga Platz 5-8
2. Damen-Bundesliga Platz 9-12
1. Herren-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga Platz 1-4
1. Herren-Bundesliga Platz 5-8
1. Herren-Bundesliga Platz ...
Österreichischer Tischtenni...
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
ÖM U11 Platz 1-2
ÖM U11 Platz 3-4
ÖM U11 Platz 5-6
ÖM U11 Vorrunde A
ÖM U11 Vorrunde B
ÖM U13 männlich Platz 1-3
ÖM U13 männlich Platz 4-6
ÖM U13 männlich Platz 7-9
ÖM U13 männlich Vorrunde A
ÖM U13 männlich Vorrunde B
ÖM U13 männlich Vorrunde C
ÖM U13 weiblich Platz 1-2
ÖM U13 weiblich Platz 3-4
ÖM U13 weiblich Platz 5-6
ÖM U13 weiblich Vorrunde A
ÖM U13 weiblich Vorrunde B
ÖM U15 männlich Platz 1-3
ÖM U15 männlich Platz 4-6
ÖM U15 männlich Platz 7-9
ÖM U15 männlich Vorrunde A
ÖM U15 männlich Vorrunde B
ÖM U15 männlich Vorrunde C
ÖM U15 weiblich Platz 1-2
ÖM U15 weiblich Platz 3-4
ÖM U15 weiblich Platz 5-6
ÖM U15 weiblich Vorrunde A
ÖM U15 weiblich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Platz 1-3
ÖM U18 männlich Platz 4-6
ÖM U18 männlich Platz 7-9
ÖM U18 männlich Vorrunde A
ÖM U18 männlich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Vorrunde C
ÖM U18 weiblich Platz 1-8
ÖM U21 männlich Platz 1-3
ÖM U21 männlich Platz 4-6
ÖM U21 männlich Platz 7-9
ÖM U21 männlich Vorrunde A
ÖM U21 männlich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Vorrunde C
ÖM U21 weiblich Platz 1-4
ÖM U21 weiblich Platz 5-7
ÖM U21 weiblich Vorrunde A
ÖM U21 weiblich Vorrunde B
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[alle]
BAAC
DOB
FLÖT
GUNT
NEUB
NEUD
OBER
SALZ
SGGM
SJE
[alle]
BTTV - NEUB1
NÖTTV - NEUD1
NÖTTV - GUNT1
NÖTTV - BAAC1
NÖTTV - OBER1
NÖTTV - SGGM1
STTTV - DOB1
STTTV - SJE1
STTV - SALZ1
WTTV - FLÖT1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Herren-Bundesliga B, Leg 2, Round 8 (original date: 07.04.2013)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
8
Sun.
07.04.2013 10:00
BAAC1
-
NEUD1
4:6
Sport- u. Veranstaltungshalle Baden
Jörg-Peter Pichler
Wojciech Kolodziejczyk
0:3
Dmitrij Levenko
Armond Bolbolian
3:1
Andreas Levenko
David Serdaroglu
3:1
Dmitrij Levenko
Wojciech Kolodziejczyk
0:3
Andreas Levenko
Armond Bolbolian
3:1
Jörg-Peter Pichler
David Serdaroglu
1:3
Andreas Levenko
Wojciech Kolodziejczyk
0:3
Dmitrij Levenko
David Serdaroglu
3:2
Jörg-Peter Pichler
Armond Bolbolian
0:3
Dmitrij Levenko
/
Jörg-Peter Pichler
Wojciech Kolodziejczyk
/
David Serdaroglu
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
8
Sun.
07.04.2013 10:00
SGGM1
-
GUNT1
6:3
ATUS Halle Gumpoldskirchen
Gerald Sattler
Ferenc Simon
0:3
Franz Kraus-Güntner
Mario Padera
3:1
Alexander Reitner
Benjamin Öller
3:0
Franz Kraus-Güntner
Ferenc Simon
3:0
Alexander Reitner
Mario Padera
1:3
Gerald Sattler
Benjamin Öller
3:2
Alexander Reitner
Ferenc Simon
0:3
Franz Kraus-Güntner
Benjamin Öller
3:0
Gerald Sattler
Mario Padera
3:2
Show result
Confirmed by system
2
8
Sun.
07.04.2013 10:00
DOB1
-
OBER1
4:6
BG Rein / Turnhalle
Tobias Scherer
Karoly Nemeth
0:3
Thomas Probst
Clemens Gal
3:2
Jan Peter Schanbacher
Thomas Daxböck
3:0
Thomas Probst
Karoly Nemeth
2:3
Jan Peter Schanbacher
Clemens Gal
3:0
Tobias Scherer
Thomas Daxböck
0:3
Jan Peter Schanbacher
Karoly Nemeth
0:3
Thomas Probst
Thomas Daxböck
3:1
Tobias Scherer
Clemens Gal
1:3
Thomas Probst
/
Jan Peter Schanbacher
Karoly Nemeth
/
Clemens Gal
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
8
Sun.
07.04.2013 10:00
SJE1
-
SALZ1
1:6
BG Rein / Turnhalle
Lukas Nepozitek
Gabor Toth
0:3
Johannes Dirnberger
Ernst Bernthaler
1:3
Philipp Buchreiter
Patrick Berger
1:3
Johannes Dirnberger
Gabor Toth
2:3
Philipp Buchreiter
Ernst Bernthaler
3:1
Lukas Nepozitek
Patrick Berger
1:3
Philipp Buchreiter
Gabor Toth
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
ÖTTV-contact
|
Privacy Policy