XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DWEL
GALS
GASP
MARC
SGNM
SPHO
STKI
WELS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
622 Mühlviertel Perg
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
642 Wels - Kremstal
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
DWEL4
GALS1
GALS2
GASP2
MARC1
SGNM5
SPHO5
STKI2
WELS7
WELS10
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
151 Landesliga - Damen - Fr...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landeklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U11 Landesliga W
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U18 Landesliga
U18 Landesklasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
DWEL
GALS
GASP
MARC
SGNM
SPHO
STKI
WELS
[alle]
MARC1
GALS1
STKI2
GASP2
GALS2
DWEL4
SGNM5
SPHO5
WELS7
WELS10
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord, Leg 2, Round 7 (duration: 09.03.2020-14.03.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Mon.
09.03.2020 19:30
GALS2
-
DWEL4
8:3
VS Gallspach
Markus Schmidhuber
Werner Kunz
1:3
Wolfgang Gatterbauer
Reinhold Plank
3:0
Matthias Luger
Maria Weber
3:1
Franz Enzlmüller
Laurenz Neudorfer
2:3
Franz Enzlmüller
/
Wolfgang Gatterbauer
Werner Kunz
/
Reinhold Plank
3:1
Wolfgang Gatterbauer
Werner Kunz
0:3
Markus Schmidhuber
Reinhold Plank
3:2
Matthias Luger
Laurenz Neudorfer
3:0
Franz Enzlmüller
Maria Weber
3:0
Matthias Luger
/
Markus Schmidhuber
Laurenz Neudorfer
/
Maria Weber
3:1
Wolfgang Gatterbauer
Laurenz Neudorfer
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Wed.
11.03.2020 19:00
GASP2
-
GALS1
1:9
VS Gaspoltshofen (Zuf. Klosterstraße)
Gerhard Pichler
Hans-Wolfgang Schiendorfer
0:3
Martin Werner
Erwin Pfaffenbauer
1:3
Helmuth Moser
Markus Stadlbauer
0:3
Erich Schachner
Manfred Meisinger
0:3
Martin Werner
/
Erich Schachner
Manfred Meisinger
/
Hans-Wolfgang Schiendorfer
1:3
Martin Werner
Hans-Wolfgang Schiendorfer
3:1
Gerhard Pichler
Erwin Pfaffenbauer
0:3
Helmuth Moser
Manfred Meisinger
0:3
Erich Schachner
Markus Stadlbauer
1:3
Helmuth Moser
/
Gerhard Pichler
Erwin Pfaffenbauer
/
Markus Stadlbauer
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Fri.
13.03.2020 19:30
STKI2
-
WELS10
NMS Steinerkirchen
Result not submitted.
2
7
Fri.
13.03.2020 19:00
MARC1
-
SGNM5
Union-Heim
Result not submitted.
2
7
Thu.
12.03.2020 19:30
WELS7
-
SPHO5
10:0
Sporthalle Vogelweide
Rafael Ranzenhofer
w.o.
3:0
Dominik Wernsdorfer
Karl Schramm
3:0
Martin Wolfesberger
Harald Wernsdorfer
3:1
Horst Degischer
Wolfgang Breitenberger
3:1
Dominik Wernsdorfer
/
Horst Degischer
w.o.
/
w.o.
3:0
Dominik Wernsdorfer
w.o.
3:0
Rafael Ranzenhofer
Karl Schramm
3:1
Martin Wolfesberger
Wolfgang Breitenberger
3:0
Horst Degischer
Harald Wernsdorfer
3:0
Martin Wolfesberger
/
Rafael Ranzenhofer
Wolfgang Breitenberger
/
Karl Schramm
3:0
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy