XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
WTTV
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Österreichischer Tischtennis-Cup
Grunddurchgang
Finalturnier
ÖM U21 männlich
ÖM U21 weiblich
ÖM U18 männlich
ÖM U18 weiblich
ÖM U15 männlich
ÖM U15 weiblich
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich
ÖM U11
League
ÖM U15 männlich
Round
Viertelfinalrunde
Halbfinalrunde
Finalrunde
Team
NÖTTV1
NÖTTV2
OÖTTV1
STTTV1
STTV1
STTV2
TTTV1
WTTV1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
ÖM U15 Bundesländerbewerb männlich
[alle]
1. Damen-Bundesliga
1. Damen-Bundesliga Platz 1-4
1. Damen-Bundesliga Platz 5-8
1. Damen-Bundesliga Qualifi...
2. Damen-Bundesliga
Challenge Damen-Bundesliga
Challenge Damen-Bundesliga ...
1. Herren-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga Platz 1-4
1. Herren-Bundesliga Platz 5-8
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
ÖM U11 Platz 1-3
ÖM U11 Platz 4-6
ÖM U11 Platz 7-9
ÖM U11 Vorrunde A
ÖM U11 Vorrunde B
ÖM U11 Vorrunde C
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich
ÖM U15 männlich
ÖM U15 weiblich Platz 1-4
ÖM U15 weiblich Platz 5-6
ÖM U15 weiblich Vorrunde A
ÖM U15 weiblich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Platz 1-3
ÖM U18 männlich Platz 4-6
ÖM U18 männlich Platz 7-9
ÖM U18 männlich Vorrunde A
ÖM U18 männlich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Vorrunde C
ÖM U18 weiblich Platz 1-4
ÖM U18 weiblich Platz 5-7
ÖM U18 weiblich Vorrunde A
ÖM U18 weiblich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Platz 1-3
ÖM U21 männlich Platz 4-6
ÖM U21 männlich Platz 7-9
ÖM U21 männlich Vorrunde A
ÖM U21 männlich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Vorrunde C
ÖM U21 weiblich Platz 1-4
ÖM U21 weiblich Platz 5-7
ÖM U21 weiblich Vorrunde A
ÖM U21 weiblich Vorrunde B
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
[a]
1
[a]
1
2
3
[alle]
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
WTTV
[alle]
ÖTTV - OÖTTV1
ÖTTV - NÖTTV1
ÖTTV - STTV1
ÖTTV - WTTV1
ÖTTV - TTTV1
ÖTTV - STTTV1
ÖTTV - NÖTTV2
ÖTTV - STTV2
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: ÖM U15 männlich, Leg 1, Round 1 (original date: 10.05.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Fri.
10.05.2019 15:00
OÖTTV1
-
STTV2
4:0
Bezirkssporthalle Freistadt
Jan Nemeth
/
Erik Brandmair
Kento Waltl
/
Leo Blersch
3:0
(4,5,7)
Manuel Klinglmair
Leo Blersch
3:2
(-6,11,-4,5,10)
Jan Nemeth
Kento Waltl
3:0
(7,3,8)
Erik Brandmair
Filip Kipman
3:0
(6,6,8)
Show result
Confirmed by system
1
1
Fri.
10.05.2019 15:00
WTTV1
-
TTTV1
1:4
Bezirkssporthalle Freistadt
Erik Seper
/
Rafael Ganneshofer
Konstantin Widauer
/
Jakob Pürstinger
0:3
(-10,-8,-5)
Erik Seper
Jakob Pürstinger
0:3
(-6,-3,-8)
Eric Tang
Konstantin Widauer
1:3
(-10,-8,7,-7)
Rafael Ganneshofer
David Pühringer
3:2
(3,3,-4,-10,6)
Erik Seper
Konstantin Widauer
0:3
(-7,-7,-10)
Show result
Confirmed by system
1
1
Fri.
10.05.2019 15:00
STTV1
-
NÖTTV2
4:2
Bezirkssporthalle Freistadt
Raphael Stütz
/
Erik Ramsl
Nico Dirnberger
/
Julian Fellinger
3:2
(4,-11,7,-8,4)
Erik Ramsl
Nico Dirnberger
3:1
(7,8,-8,8)
Raphael Stütz
Julian Fellinger
1:3
(6,-9,-10,-7)
Florian Bichler
Giovanni Margaritis
2:3
(-6,9,-8,10,-7)
Raphael Stütz
Nico Dirnberger
3:0
(5,9,6)
Erik Ramsl
Giovanni Margaritis
3:1
(-8,8,8,9)
Show result
Confirmed by system
1
1
Fri.
10.05.2019 15:00
NÖTTV1
-
STTTV1
4:1
Bezirkssporthalle Freistadt
Samuel Ameti
/
Julian Rzihauschek
Sebastian Haberl
/
Bischoy Sarofem
3:2
(-3,2,-6,9,7)
Samuel Ameti
Sebastian Haberl
3:0
(8,3,10)
Johannes Maad
Thomas Novak
3:0
(8,7,9)
Julian Rzihauschek
Bischoy Sarofem
2:3
(-6,9,-8,7,-7)
Johannes Maad
Sebastian Haberl
3:0
(9,7,9)
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
ÖTTV-contact
|
Privacy Policy