XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BAAC
DOB
FLÖT
GUNT
NEUB
NEUD
OBER
SALZ
SGGM
SJE
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Eröffnungsturnier
Grunddurchgang
Finalturnier
ÖM U21 männlich
ÖM U21 weiblich
ÖM U18 männlich
ÖM U18 weiblich
ÖM U15 männlich
ÖM U15 weiblich
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich
ÖM U11
League
1. Damen-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga
2. Damen-Bundesliga
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Team
BAAC1
DOB1
FLÖT1
GUNT1
NEUB1
NEUD1
OBER1
SALZ1
SGGM1
SJE1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
1. Damen-Bundesliga
1. Damen-Bundesliga Platz 1-4
1. Damen-Bundesliga Platz 5-8
1. Damen-Bundesliga Platz 9-11
Österreichischer Tischtenni...
2. Damen-Bundesliga
2. Damen-Bundesliga Platz 1-4
2. Damen-Bundesliga Platz 5-8
2. Damen-Bundesliga Platz 9-12
1. Herren-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga Platz 1-4
1. Herren-Bundesliga Platz 5-8
1. Herren-Bundesliga Platz ...
Österreichischer Tischtenni...
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
ÖM U11 Platz 1-2
ÖM U11 Platz 3-4
ÖM U11 Platz 5-6
ÖM U11 Vorrunde A
ÖM U11 Vorrunde B
ÖM U13 männlich Platz 1-3
ÖM U13 männlich Platz 4-6
ÖM U13 männlich Platz 7-9
ÖM U13 männlich Vorrunde A
ÖM U13 männlich Vorrunde B
ÖM U13 männlich Vorrunde C
ÖM U13 weiblich Platz 1-2
ÖM U13 weiblich Platz 3-4
ÖM U13 weiblich Platz 5-6
ÖM U13 weiblich Vorrunde A
ÖM U13 weiblich Vorrunde B
ÖM U15 männlich Platz 1-3
ÖM U15 männlich Platz 4-6
ÖM U15 männlich Platz 7-9
ÖM U15 männlich Vorrunde A
ÖM U15 männlich Vorrunde B
ÖM U15 männlich Vorrunde C
ÖM U15 weiblich Platz 1-2
ÖM U15 weiblich Platz 3-4
ÖM U15 weiblich Platz 5-6
ÖM U15 weiblich Vorrunde A
ÖM U15 weiblich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Platz 1-3
ÖM U18 männlich Platz 4-6
ÖM U18 männlich Platz 7-9
ÖM U18 männlich Vorrunde A
ÖM U18 männlich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Vorrunde C
ÖM U18 weiblich Platz 1-8
ÖM U21 männlich Platz 1-3
ÖM U21 männlich Platz 4-6
ÖM U21 männlich Platz 7-9
ÖM U21 männlich Vorrunde A
ÖM U21 männlich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Vorrunde C
ÖM U21 weiblich Platz 1-4
ÖM U21 weiblich Platz 5-7
ÖM U21 weiblich Vorrunde A
ÖM U21 weiblich Vorrunde B
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[alle]
BAAC
DOB
FLÖT
GUNT
NEUB
NEUD
OBER
SALZ
SGGM
SJE
[alle]
BTTV - NEUB1
NÖTTV - NEUD1
NÖTTV - GUNT1
NÖTTV - BAAC1
NÖTTV - OBER1
NÖTTV - SGGM1
STTTV - DOB1
STTTV - SJE1
STTV - SALZ1
WTTV - FLÖT1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Herren-Bundesliga B, Leg 1, Round 10 (original date: 25.11.2012)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
10
Sun.
25.11.2012 10:00
BAAC1
-
SALZ1
6:2
Sport- u. Veranstaltungshalle Baden
Dmitrij Levenko
Gabor Toth
2:3
Jörg-Peter Pichler
Albert Maier
3:0
Andreas Levenko
Patrick Berger
3:0
Jörg-Peter Pichler
Gabor Toth
0:3
Andreas Levenko
Albert Maier
3:0
Dmitrij Levenko
Patrick Berger
3:0
Andreas Levenko
Gabor Toth
3:2
Jörg-Peter Pichler
Patrick Berger
3:2
Show result
Confirmed by system
1
10
Sun.
25.11.2012 10:00
SGGM1
-
OBER1
3:6
ATUS Halle Gumpoldskirchen
Gerald Sattler
Karoly Nemeth
0:3
Franz Kraus-Güntner
Clemens Gal
3:1
Alexander Reitner
Thomas Daxböck
1:3
Franz Kraus-Güntner
Karoly Nemeth
3:1
Alexander Reitner
Clemens Gal
1:3
Gerald Sattler
Thomas Daxböck
0:3
Alexander Reitner
Karoly Nemeth
0:3
Franz Kraus-Güntner
Thomas Daxböck
3:2
Gerald Sattler
Clemens Gal
0:3
Show result
Confirmed by system
1
10
Sun.
25.11.2012 10:00 (PT)
NEUB1
-
GUNT1
6:2
VS I Guntramsdorf / Turnhalle
Krisztian Szabo
Ferenc Simon
3:2
Richard Korbel
Michael Malek
3:0
Markus Ensbacher
Alexander Strelec
3:1
Richard Korbel
Ferenc Simon
0:3
Markus Ensbacher
Michael Malek
3:0
Krisztian Szabo
Alexander Strelec
3:0
Markus Ensbacher
Ferenc Simon
0:3
Richard Korbel
Alexander Strelec
3:1
Show result
Confirmed by system
1
10
Sun.
25.11.2012 10:00
FLÖT1
-
NEUD1
2:6
Flötzersteig
Michael Kraft
Wojciech Kolodziejczyk
1:3
Thomas Coufal
Tarek Al-Samhoury
1:3
David Klaus
David Serdaroglu
3:0
Thomas Coufal
Wojciech Kolodziejczyk
0:3
David Klaus
Tarek Al-Samhoury
1:3
Michael Kraft
David Serdaroglu
3:2
David Klaus
Wojciech Kolodziejczyk
0:3
Thomas Coufal
David Serdaroglu
0:3
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
ÖTTV-contact
|
Privacy Policy