XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BACH
DEBR
LNZG
NEUK
RÜST
SGRV
WLFG
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
722 Perg Umgebung
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
BACH5
DEBR3
LNZG5
NEUK4
RÜST4
SGRV3
WLFG3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
151 Landesliga - Damen - Fr...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landeklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U11 Landesliga W
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U18 Landesliga
U18 Landesklasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
BACH
DEBR
LNZG
NEUK
RÜST
SGRV
WLFG
[alle]
SGRV3
WLFG3
DEBR3
NEUK4
RÜST4
LNZG5
BACH5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 762 1. Klasse Vöcklabruck+GM, Leg 2, Round 6 (duration: 02.03.2020-07.03.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
6
Thu.
05.03.2020 19:15
LNZG5
-
DEBR3
8:2
Dreifach-Sporthalle Lenzing
Laura Riedl
Walter Alt
3:1
Günther Motz
Karl Daxner
3:0
Jakob Wintersteiger
Christian Bugariu
1:3
Marco Schuster
Sascha Leinberger
3:0
Marco Schuster
/
Günther Motz
Sascha Leinberger
/
Walter Alt
3:0
Günther Motz
Walter Alt
3:0
Laura Riedl
Karl Daxner
3:0
Jakob Wintersteiger
Sascha Leinberger
3:1
Marco Schuster
Christian Bugariu
3:1
Jakob Wintersteiger
/
Josef Lackerbauer
Karl Daxner
/
Christian Bugariu
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
6
Tue.
03.03.2020 19:30
NEUK4
-
SGRV3
3:8
VS Neukirchen
Daniel Steindl
Sebastian Laubichler
1:3
Thomas Köttl
Stefan Laubichler
1:3
Franz Schlager
w.o.
3:0
Roland Kirchebner
Simon Neudorfer
1:3
Thomas Köttl
/
Roland Kirchebner
Simon Neudorfer
/
Sebastian Laubichler
0:3
Thomas Köttl
Sebastian Laubichler
1:3
Daniel Steindl
Stefan Laubichler
1:3
Franz Schlager
Simon Neudorfer
1:3
Roland Kirchebner
w.o.
3:0
Franz Schlager
/
Daniel Steindl
w.o.
/
w.o.
3:0
Thomas Köttl
Simon Neudorfer
0:3
Show result
Confirmed by system
2
6
Fri.
06.03.2020 19:30
WLFG3
-
RÜST4
2:8
HS Wolfsegg
Maximilian Elias Wirlitsch
Martin Lassnig
0:3
Lukas Lochner
Werner Reichenfelser
1:3
Valentino Hammer
Pascal Humer
0:3
Manuel Niedermayr
Manuel Schmidberger
0:3
Lukas Lochner
/
Maximilian Elias Wirlitsch
Martin Lassnig
/
Werner Reichenfelser
3:1
Lukas Lochner
Martin Lassnig
3:0
Maximilian Elias Wirlitsch
Werner Reichenfelser
0:3
Valentino Hammer
Manuel Schmidberger
1:3
Manuel Niedermayr
Pascal Humer
0:3
Manuel Niedermayr
/
Valentino Hammer
Pascal Humer
/
Manuel Schmidberger
1:3
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy