XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALBD
HABE
HIRS
OSWA
RAIN
RIED
SAND
SGGP
WLDB
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ALBD4
HABE2
HIRS2
OSWA1
RAIN4
RIED4
SAND2
SGGP6
WLDB1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
742 1. Klasse LL Süd
751 1. Klasse Salzkammergut
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 männlich Landesliga
U13 männlich Landesklasse
U13 männlich Qualifikation 1
U13 männlich Qualifikation 2
U15 männlich Landesliga
U15 männlich 1. Klasse
U15 männlich Qualifikation 1
U15 männlich Qualifikation 2
U17 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ALBD
HABE
HIRS
OSWA
RAIN
RIED
SAND
SGGP
WLDB
[alle]
OSWA1
WLDB1
HIRS2
HABE2
SAND2
ALBD4
RAIN4
RIED4
SGGP6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord, Leg 2, Round 3 (duration: 06.02.2023-11.02.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
3
Fri.
10.02.2023 19:30
HABE2
-
HIRS2
2:8
Sporthalle Hagenberg
Christian Hinterdorfer
Reinhard Stitz
3:1
Michael Strada
Christoph Hammer
0:3
Mario Traxl
Herbert Pirklbauer
0:3
Andreas Hinterdorfer
Gregor Penn
3:2
Andreas Hinterdorfer
/
Mario Traxl
Christoph Hammer
/
Gregor Penn
0:3
Christian Hinterdorfer
Christoph Hammer
1:3
Michael Strada
Reinhard Stitz
1:3
Andreas Hinterdorfer
Herbert Pirklbauer
0:3
Mario Traxl
Gregor Penn
0:3
Christian Hinterdorfer
/
Michael Strada
Herbert Pirklbauer
/
Reinhard Stitz
1:3
Show result
Confirmed by system
2
3
Fri.
10.02.2023 19:30 (PT)
RAIN4
-
WLDB1
7:7
VS Waldburg
Thomas Stöglehner
Manuel Hayböck
0:3
Christian Seidl
Stefan Altmüller
3:0
Maximilian Stadler
Markus Zwettler
0:3
Gerold Sonnleitner
Friedrich Tröbinger
3:1
Christian Seidl
/
Gerold Sonnleitner
Friedrich Tröbinger
/
Manuel Hayböck
3:2
Christian Seidl
Manuel Hayböck
1:3
Thomas Stöglehner
Stefan Altmüller
3:0
Maximilian Stadler
Friedrich Tröbinger
0:3
Gerold Sonnleitner
Markus Zwettler
3:0
Maximilian Stadler
/
Thomas Stöglehner
Stefan Altmüller
/
Markus Zwettler
0:3
Christian Seidl
Friedrich Tröbinger
2:3
Gerold Sonnleitner
Manuel Hayböck
3:1
Maximilian Stadler
Stefan Altmüller
3:2
Thomas Stöglehner
Markus Zwettler
1:3
Show result
Confirmed by system
2
3
Wed.
08.02.2023 19:00
SAND2
-
ALBD4
8:4
SNMS Sandl
Harald Hirnschrodt
Mario Holzschuh
3:1
Helmut Ruckerbauer
Florian Dorninger
3:0
Jakob Mayer
Nico Wall
3:1
Simon Graser
Alex Stöglehner
1:3
Simon Graser
/
Jakob Mayer
Florian Dorninger
/
Nico Wall
3:2
Helmut Ruckerbauer
Mario Holzschuh
3:0
Harald Hirnschrodt
Florian Dorninger
3:2
Jakob Mayer
Alex Stöglehner
0:3
Simon Graser
Nico Wall
3:0
Helmut Ruckerbauer
/
Harald Hirnschrodt
Alex Stöglehner
/
Mario Holzschuh
2:3
Helmut Ruckerbauer
Alex Stöglehner
2:3
Simon Graser
Mario Holzschuh
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Fri.
10.02.2023 19:30
OSWA1
-
RIED4
8:2
VS St. Oswald
Christian Haidvogl
w.o.
3:0
Robert Danner
Manuel Wöss
3:1
Erik Haider
w.o.
3:0
Siegfried Glaser
Simon Gaisbauer
3:2
Christian Haidvogl
/
Robert Danner
Manuel Wöss
/
Simon Gaisbauer
2:3
Christian Haidvogl
Manuel Wöss
3:1
Robert Danner
w.o.
3:0
Siegfried Glaser
w.o.
3:0
Erik Haider
Simon Gaisbauer
0:3
Siegfried Glaser
/
Erik Haider
w.o.
/
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy