XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
IMST
INNS
LECH
OCCI
REUT
RUM
SVGT
TELF
TFES
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklasse
Damen
U18 Jugend
U15 Schüler
U13 Unterstufe Herbst
U13 Unterstufe Frühjahr
Einsteigerklassen
League
Gebietsklasse Innsbruck / Oberland
Gebietsklasse Innsbruck / Unterland
provisorische Qualifikation Landesliga E
Round
Leg 1:
H01
H02
H03
H04
H05
H06
H07
H08
H09
Leg 2:
F01
F02
F03
F04
F05
F06
F07
F08
F09
Team
IMST1
INNS8
LECH1
OCCI1
REUT2
RUM5
SVGT6
TELF1
TFES2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Einsteigerklasse
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga D Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga E Grunddurchgang
Landesliga Play-Off D/E
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Gebietsklasse Innsbruck / O...
Gebietsklasse Innsbruck / U...
provisorische Qualifikation...
Damen Klasse
Endrunde Frühjahr
Endrunde Herbst Gruppe A
Endrunde Herbst Gruppe B
Endrunde Herbst Plätze 1-4
Endrunde Herbst Plätze 5-8
Vorrunde Frühjahr Gruppe A
Vorrunde Frühjahr Gruppe B
Vorrunde Herbst Gruppe A
Vorrunde Herbst Gruppe B
Vorrunde Herbst Gruppe C
Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
IMST
INNS
LECH
OCCI
REUT
RUM
SVGT
TELF
TFES
[alle]
OCCI1
IMST1
LECH1
TELF1
REUT2
TFES2
RUM5
SVGT6
INNS8
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsklasse Innsbruck / Oberland, Leg 2, Round 5 (duration: 28.02.2016-05.03.2016)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
5
Thu.
03.03.2016 20:00
TFES2
-
TELF1
7:3
Kindergarten Telfes, Turnhalle
Robert Mairhofer
Heini Hofmann
3:0
Marcus Wilhelmy
Andreas Enk
0:3
Fritz Proksch
Michael Berger
3:2
Robert Mairhofer
/
Marcus Wilhelmy
Heini Hofmann
/
Michael Berger
3:1
Robert Mairhofer
Andreas Enk
3:0
Fritz Proksch
Heini Hofmann
3:0
Marcus Wilhelmy
Michael Berger
2:3
Fritz Proksch
Andreas Enk
3:0
Robert Mairhofer
Michael Berger
2:3
Marcus Wilhelmy
Heini Hofmann
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
2
5
Tue.
01.03.2016 20:00
INNS8
-
RUM5
5:5
DVS Reichenau, Turnsaal 1 (W)
Karin Salcher
Andreas Flatscher
3:1
Gerhard Enders
Oliver Zeilerbauer
0:3
Sibylle Höfer
Andreas Janisch
0:3
Sibylle Höfer
/
Karin Salcher
Andreas Janisch
/
Oliver Zeilerbauer
3:1
Karin Salcher
Oliver Zeilerbauer
3:1
Sibylle Höfer
Andreas Flatscher
3:0
Gerhard Enders
Andreas Janisch
0:3
Sibylle Höfer
Oliver Zeilerbauer
1:3
Karin Salcher
Andreas Janisch
3:1
Gerhard Enders
Andreas Flatscher
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
5
Tue.
01.03.2016 19:30
REUT2
-
OCCI1
9:1
NMS Reutte Untermarkt, Turnsaal
Laura Köpfle
Stefan Chovanec
3:0
Gerhard Mader
Armin Steiner
3:0
Martin Mader
Harald Wilhelm
3:1
Laura Köpfle
/
Martin Mader
Armin Steiner
/
Harald Wilhelm
3:0
Gerhard Mader
Stefan Chovanec
3:0
Laura Köpfle
Harald Wilhelm
1:3
Martin Mader
Armin Steiner
3:0
Gerhard Mader
Harald Wilhelm
3:0
Martin Mader
Stefan Chovanec
3:0
Laura Köpfle
Armin Steiner
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
5
Thu.
03.03.2016 20:00
LECH1
-
IMST1
2:8
VS Lechaschau, Turnhalle
Hannes Karel
Stefan Graswander
3:0
Patrick Larcher
Florian Siegele
0:3
Hannes Traxler
Christopher Gangl
2:3
Hannes Traxler
/
Hannes Karel
Florian Siegele
/
Christopher Gangl
1:3
Hannes Karel
Florian Siegele
1:3
Hannes Traxler
Stefan Graswander
3:0
Patrick Larcher
Christopher Gangl
1:3
Hannes Traxler
Florian Siegele
0:3
Hannes Karel
Christopher Gangl
1:3
Patrick Larcher
Stefan Graswander
2:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy