XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATS
GRA
IND
LAS
MUEN
POS
SFP
UWK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
STM U18
STMS U13
STM U11
STM U15
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost A
1. Klasse Nordost B
1. Klasse Südwest
1. Klasse Südwest Oberes Playoff
1. Klasse Südwest Unteres Playoff
2. Klasse Graz
2. Klasse Graz Oberes Playoff
2. Klasse Graz Unteres Playoff
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
ATS2
GRA1
IND8
LAS1
LAS2
MUEN6
MUEN7
POS3
SFP7
UWK2
UWK3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost A
1. Klasse Nordost B
1. Klasse Südwest
1. Klasse Südwest Oberes Pl...
1. Klasse Südwest Unteres P...
2. Klasse Graz
2. Klasse Graz Oberes Playoff
2. Klasse Graz Unteres Playoff
STMS U11
STMS U13 Finale
STMS U13 Platz 3-4
STMS U13 Platz 5-6
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15 Finale
STMS U15 Platz 3-4
STMS U15 Platz 5-6
STMS U15 VR A
STMS U15 VR B
STMS U18
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
ATS
GRA
IND
LAS
MUEN
POS
SFP
UWK
[alle]
LAS1
GRA1
UWK2
LAS2
ATS2
UWK3
POS3
MUEN6
MUEN7
SFP7
IND8
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Graz, Leg 2, Round 7 (duration: 11.03.2019-15.03.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Wed.
13.03.2019 19:00
LAS2
-
MUEN7
5:5
HS Laßnitzhöhe
Gerd Windecker
Helmut Lienhart
3:0
Paul Rott
Rainer Deutsch
0:3
Gerhard Rauch
Dimitrios Makris
1:3
Gerd Windecker
/
Gerhard Rauch
Helmut Lienhart
/
Rainer Deutsch
3:1
Gerd Windecker
Rainer Deutsch
3:2
Gerhard Rauch
Helmut Lienhart
3:1
Paul Rott
Dimitrios Makris
0:3
Gerhard Rauch
Rainer Deutsch
0:3
Gerd Windecker
Dimitrios Makris
3:0
Paul Rott
Helmut Lienhart
0:3
Show result
Game closed
2
7
Thu.
14.03.2019 18:30
MUEN6
-
POS3
6:3
Jugendkeller
Maximilian Nitz
Renate Unterweger
3:1
Markus Fritz
Nicolas Kauer
3:2
Robert Renn
Gert Polzer
3:2
Maximilian Nitz
/
Robert Renn
Gert Polzer
/
Renate Unterweger
1:3
Markus Fritz
Renate Unterweger
1:3
Maximilian Nitz
Gert Polzer
3:0
Robert Renn
Nicolas Kauer
1:3
Markus Fritz
Gert Polzer
3:1
Robert Renn
Renate Unterweger
3:1
Show result
Game closed
2
7
Tue.
12.03.2019 18:30
UWK3
-
SFP7
6:3
Unionhalle
Robert Grims
Walter Flock
3:0
Rudolf Koch
Jürgen Neuhold
3:0
Peter Schieder
Hannes Offenbacher
3:0
Robert Grims
/
Peter Schieder
Jürgen Neuhold
/
Hannes Offenbacher
3:1
Robert Grims
Jürgen Neuhold
1:3
Peter Schieder
Walter Flock
3:2
Rudolf Koch
Hannes Offenbacher
0:3
Peter Schieder
Jürgen Neuhold
1:3
Robert Grims
Hannes Offenbacher
3:1
Show result
Game closed
2
7
Wed.
13.03.2019 19:00
LAS1
-
IND8
6:2
HS Laßnitzhöhe
Werner Schwarz
Benjamin Weilguni
3:2
Christian Palfinger
Tobias Hold
1:3
Martin Gollner
Svitlana Lytvyn
3:1
Martin Gollner
/
Werner Schwarz
Benjamin Weilguni
/
Tobias Hold
3:2
Werner Schwarz
Tobias Hold
1:3
Martin Gollner
Benjamin Weilguni
3:0
Christian Palfinger
Svitlana Lytvyn
3:0
Martin Gollner
Tobias Hold
3:0
Show result
Game closed
2
7
Wed.
13.03.2019 19:00
GRA1
-
ATS2
3:6
Sporthalle Gratkorn
Patrick Marburger
Andreas Schwammerlin
0:3
Wolfgang Hummer
Herta Meinhart
3:0
Horst Walch
Edmund Weinmüller
1:3
Wolfgang Hummer
/
Horst Walch
Herta Meinhart
/
Edmund Weinmüller
3:1
Wolfgang Hummer
Andreas Schwammerlin
0:3
Patrick Marburger
Edmund Weinmüller
0:3
Horst Walch
Herta Meinhart
3:0
Wolfgang Hummer
Edmund Weinmüller
0:3
Horst Walch
Andreas Schwammerlin
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy