XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BEBU
KAPF
LEO
LGW
MIDO
SUF
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U18
STM U15
STMS U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
BEBU2
BEBU3
KAPF7
KAPF8
LEO5
LEO6
LEO7
LGW2
MIDO1
MIDO2
SUF1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
BEBU
KAPF
LEO
LGW
MIDO
SUF
[alle]
SUF1
MIDO1
BEBU2
LGW2
MIDO2
BEBU3
LEO5
LEO6
KAPF7
LEO7
KAPF8
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordost, Leg 2, Round 6 (duration: 09.03.2020-13.03.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
6
Mon.
09.03.2020 18:00
SUF1
-
LEO6
6:2
Teufelsteinsaal
Mario Winter
Tibor Böcz
1:3
Janusz Wolowiec
Martin Anzenberger
3:0
Klaus Zink
Ulrike Mayer
3:0
Mario Winter
/
Janusz Wolowiec
Erwin Krase
/
Ulrike Mayer
3:0
Janusz Wolowiec
Tibor Böcz
3:1
Mario Winter
Ulrike Mayer
1:3
Klaus Zink
Martin Anzenberger
3:0
Janusz Wolowiec
Ulrike Mayer
3:0
Show result
Game closed
2
6
Tue.
10.03.2020 18:30
LEO7
-
MIDO2
1:6
Tischtenniszentrum SV Leoben
Arnold Juri
Georg Kögerl
1:3
Markus Milos
Max Sova
3:2
Michael Griesser
Alfred Kögerl
1:3
Arnold Juri
/
Michael Griesser
Alfred Kögerl
/
Georg Kögerl
0:3
Markus Milos
Georg Kögerl
2:3
Arnold Juri
Alfred Kögerl
0:3
Michael Griesser
Max Sova
1:3
Show result
Game closed
2
6
Thu.
30.04.2020 19:00
KAPF8
-
BEBU2
HS Dr. Körner / Turnhalle
Result not submitted.
2
6
Thu.
30.04.2020 19:00
KAPF7
-
LEO5
HS Dr. Körner / Turnhalle
Result not submitted.
2
6
Fri.
13.03.2020 18:15
LGW2
-
BEBU3
2:6
Turnsaal Langenwang
Heinz Dieter Berger
Rafael Ebner
3:0
Michael Koopmans
Klaus Weber
2:3
Manuel Baier
Helmut Reiterer
0:3
Michael Koopmans
/
Manuel Baier
Rafael Ebner
/
Helmut Reiterer
0:3
Michael Koopmans
Rafael Ebner
3:0
Heinz Dieter Berger
Helmut Reiterer
1:3
Manuel Baier
Klaus Weber
2:3
Michael Koopmans
Helmut Reiterer
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy