XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATS
FRO
IND
LAS
MUEN
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
2. Klasse Graz Oberes Playoff
2. Klasse Graz Unteres Playoff
Round
1
2
3
4
5
6
7
Team
ATS3
ATS4
FRO1
IND8
LAS3
LAS4
MUEN8
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
2. Klasse Graz Oberes Playoff
2. Klasse Graz Unteres Playoff
STMS U11
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15
STMS U17
STMS U19
[a]
1
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
ATS
FRO
IND
LAS
MUEN
[alle]
FRO1
LAS3
ATS3
ATS4
LAS4
IND8
MUEN8
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Klasse Graz Oberes Playoff, Leg 1, Round 6 (duration: 04.04.2022-08.04.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
6
Mon.
28.03.2022 19:00
FRO1
-
ATS4
1:6
Sporthalle Frohnleiten
Maximilian Tödtling
Florian Schweighofer
3:0
Wolfgang Scheibl
Emil Pop
0:3
Christoph Tödtling
Vitus Ohaeri
0:3
Maximilian Tödtling
/
Christoph Tödtling
Vitus Ohaeri
/
Emil Pop
0:3
Maximilian Tödtling
Emil Pop
1:3
Christoph Tödtling
Florian Schweighofer
0:3
Wolfgang Scheibl
Vitus Ohaeri
2:3
Show result
Game closed
1
6
Wed.
06.04.2022 18:30
ATS3
-
LAS3
5:5
Stadion Eggenberg
Herta Meinhart
Manfred Kreutzer
3:0
Rado Brglez
Christian Cvetko
1:3
Peter Seidnitzer
Paul Dohmen
0:3
Herta Meinhart
/
Dieter Lux
Christian Cvetko
/
Manfred Kreutzer
1:3
Herta Meinhart
Christian Cvetko
1:3
Peter Seidnitzer
Manfred Kreutzer
3:0
Rado Brglez
Paul Dohmen
3:2
Peter Seidnitzer
Christian Cvetko
3:2
Herta Meinhart
Paul Dohmen
2:3
Rado Brglez
Manfred Kreutzer
3:0
Show result
Game closed
1
6
Wed.
06.04.2022 19:00
LAS4
-
MUEN8
1:6
HS Laßnitzhöhe
Hannes Bartol
Elmar Sulzgruber
3:2
Horst Watzka
Wolfgang Kaiba sen.
1:3
Fred Wegerer
Milica Jovanovic
1:3
Horst Watzka
/
Fred Wegerer
Elmar Sulzgruber
/
Milica Jovanovic
1:3
Horst Watzka
Elmar Sulzgruber
2:3
Hannes Bartol
Milica Jovanovic
0:3
Fred Wegerer
Wolfgang Kaiba sen.
1:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy