XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATTG
BACH
GSCH
LNZG
PFAN
RÜST
SPGI
UNGM
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ATTG2
BACH6
GSCH1
LNZG4
PFAN2
RÜST3
SPGI2
SPGI3
UNGM2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
752 1. Klasse Salzkammergut 2
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
801 2. Klasse Linz / Mühlvi...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ATTG
BACH
GSCH
LNZG
PFAN
RÜST
SPGI
UNGM
[alle]
GSCH1
PFAN2
UNGM2
SPGI2
ATTG2
RÜST3
SPGI3
LNZG4
BACH6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 652 Bezirksklasse Salzkammergut, Leg 2, Round 7 (duration: 11.03.2024-)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Fri.
15.03.2024 19:30
RÜST3
-
UNGM2
5:8
VS Rüstorf
Martin Lassnig
Hanna Neuhuber
3:2
Martin Motz
Bernhard Höfner
0:3
Jindra Strupl
Christoph Louzek
1:3
Werner Reichenfelser
Benjamin Feichtinger
3:1
Werner Reichenfelser
/
Jindra Strupl
Bernhard Höfner
/
Christoph Louzek
3:0
Martin Lassnig
Bernhard Höfner
0:3
Martin Motz
Hanna Neuhuber
0:3
Werner Reichenfelser
Christoph Louzek
2:3
Jindra Strupl
Benjamin Feichtinger
3:1
Martin Lassnig
/
Martin Motz
Benjamin Feichtinger
/
Hanna Neuhuber
1:3
Werner Reichenfelser
Bernhard Höfner
1:3
Martin Lassnig
Benjamin Feichtinger
3:0
Martin Motz
Christoph Louzek
1:3
Show result
Confirmed by system
2
7
Wed.
13.03.2024 19:30
ATTG2
-
SPGI2
4:8
Schulzentrum St. Georgen i.A.
Jakob Mühlberger
Andreas Achleitner
0:3
Wolfgang Kaiblinger
Martin Witzelsteiner
2:3
Georg Mayr
Karl Beichl
2:3
Johannes März
Valentin Gaisberger
3:2
Georg Mayr
/
Wolfgang Kaiblinger
Valentin Gaisberger
/
Andreas Achleitner
3:0
Wolfgang Kaiblinger
Andreas Achleitner
0:3
Jakob Mühlberger
Martin Witzelsteiner
0:3
Georg Mayr
Valentin Gaisberger
0:3
Johannes März
Karl Beichl
3:1
Johannes März
/
Jakob Mühlberger
Martin Witzelsteiner
/
Karl Beichl
2:3
Wolfgang Kaiblinger
Valentin Gaisberger
3:0
Johannes März
Andreas Achleitner
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Fri.
15.03.2024 19:30
GSCH1
-
SPGI3
8:2
VS Gschwandt
Michael Hauer
Gerhard Hohenwarter
3:0
Markus Eder
Gerhard Oberbeck
3:1
Alexander Pühringer
Christian Scheutz
3:0
Martin Reiter
Alfred Oberbeck
0:3
Markus Eder
/
Michael Hauer
Gerhard Oberbeck
/
Alfred Oberbeck
2:3
Michael Hauer
Gerhard Oberbeck
3:1
Markus Eder
Gerhard Hohenwarter
3:0
Martin Reiter
Christian Scheutz
3:0
Alexander Pühringer
Alfred Oberbeck
3:2
Alexander Pühringer
/
Martin Reiter
Gerhard Hohenwarter
/
Christian Scheutz
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Fri.
15.03.2024 19:30
PFAN2
-
BACH6
10:0
VS Pfandl
Franz Streibl
w.o.
3:0
Reinhard Span
w.o.
3:0
Johann Gruber
w.o.
3:0
Walter Huber
w.o.
3:0
Walter Huber
/
Franz Streibl
w.o.
/
w.o.
3:0
Franz Streibl
w.o.
3:0
Reinhard Span
w.o.
3:0
Walter Huber
w.o.
3:0
Johann Gruber
w.o.
3:0
Reinhard Span
/
Johann Gruber
w.o.
/
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy