XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
EBSW
KOPF
RIEI
SGSS
URIE
WAIZ
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
EBSW4
KOPF3
KOPF4
RIEI3
SGSS5
URIE4
URIE5
WAIZ6
WAIZ7
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
841 2. Klasse Kremstal 2. R...
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
EBSW
KOPF
RIEI
SGSS
URIE
WAIZ
[alle]
KOPF3
RIEI3
EBSW4
KOPF4
URIE4
SGSS5
URIE5
WAIZ6
WAIZ7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 781 1. Klasse Innv. / Schärding, Leg 1, Round 4 (duration: 18.10.2021-23.10.2021)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
4
Fri.
22.10.2021 19:30
RIEI3
-
WAIZ7
3:8
HS II Ried im Innkreis
w.o.
Daniel Holzmüller
0:3
Erich Rohrauer
Moritz Traunwieser
3:0
Marco Höfurthner
Rainer Traunwieser
0:3
Manfred Höfurthner
Stefan Wagner
1:3
Manfred Höfurthner
/
Marco Höfurthner
Stefan Wagner
/
Daniel Holzmüller
3:1
Erich Rohrauer
Daniel Holzmüller
3:0
w.o.
Moritz Traunwieser
0:3
Marco Höfurthner
Stefan Wagner
0:3
Manfred Höfurthner
Rainer Traunwieser
1:3
w.o.
/
w.o.
Moritz Traunwieser
/
Rainer Traunwieser
0:3
Erich Rohrauer
Stefan Wagner
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Thu.
21.10.2021 19:45
SGSS5
-
URIE4
8:3
VS Schardenberg
Nico Hager
Bernhard Köstlinger
0:3
Tobias Teufelberger
Michael Schärfl
3:2
Anja Mayer
Robert Nechvile
3:1
Sabine Fasching
Jakob Wiesinger
2:3
Tobias Teufelberger
/
Anja Mayer
Jakob Wiesinger
/
Bernhard Köstlinger
3:0
Tobias Teufelberger
Bernhard Köstlinger
3:0
Nico Hager
Michael Schärfl
0:3
Anja Mayer
Jakob Wiesinger
3:1
Sabine Fasching
Robert Nechvile
3:2
Sabine Fasching
/
Nico Hager
Michael Schärfl
/
Robert Nechvile
3:2
Tobias Teufelberger
Jakob Wiesinger
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Fri.
22.10.2021 19:30
KOPF4
-
EBSW4
8:3
NMS Kopfing
Lionel Keiser
Erich Pramendorfer
3:0
Benedikt Aichlseder
Walter Pramendorfer
0:3
Patrice Keiser
Helmut Frühauf
0:3
Pepe Antonio Fröhler
Manfred Anzinger
3:0
Pepe Antonio Fröhler
/
Lionel Keiser
Walter Pramendorfer
/
Manfred Anzinger
3:1
Lionel Keiser
Walter Pramendorfer
3:1
Benedikt Aichlseder
Erich Pramendorfer
3:0
Pepe Antonio Fröhler
Helmut Frühauf
3:2
Patrice Keiser
Manfred Anzinger
0:3
Benedikt Aichlseder
/
Marcel Keiser
Helmut Frühauf
/
Erich Pramendorfer
3:1
Pepe Antonio Fröhler
Walter Pramendorfer
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Fri.
22.10.2021 19:30
KOPF3
-
URIE5
9:1
NMS Kopfing
Sebastian Aichlseder
Anton Schwarz
3:0
Mathias Grüneis-Wasner
w.o.
3:0
Sebastian Jungwirth
Rudolf Wimmer
0:3
Friedrich Berger
w.o.
3:0
Sebastian Aichlseder
/
Sebastian Jungwirth
w.o.
/
w.o.
3:0
Sebastian Aichlseder
w.o.
3:0
Mathias Grüneis-Wasner
Anton Schwarz
3:1
Friedrich Berger
Rudolf Wimmer
3:0
Sebastian Jungwirth
w.o.
3:0
Friedrich Berger
/
Mathias Grüneis-Wasner
Rudolf Wimmer
/
Anton Schwarz
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy