XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATTG
FRAN
LNZG
NEUK
SGTV
TIMK
VÖCK
WLFG
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
622 Mühlviertel Perg
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
642 Wels - Kremstal
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ATTG2
FRAN2
LNZG4
NEUK1
NEUK2
SGTV2
TIMK2
VÖCK3
WLFG2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
841 2. Klasse Kremstal 2. R...
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ATTG
FRAN
LNZG
NEUK
SGTV
TIMK
VÖCK
WLFG
[alle]
NEUK1
WLFG2
FRAN2
NEUK2
TIMK2
SGTV2
ATTG2
VÖCK3
LNZG4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck, Leg 2, Round 7 (duration: 25.04.2022-30.04.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Tue.
26.04.2022 19:30
NEUK2
-
LNZG4
3:8
VS Neukirchen
Christian Hemetsberger
Christopher Moro
1:3
Josef Pollhammer
Stefan Aumüller
1:3
Josef Köttl
Duy Dung Phan
1:3
Gernot Pollhammer
Günter Ebel
0:3
Christian Hemetsberger
/
Josef Pollhammer
Duy Dung Phan
/
Christopher Moro
2:3
Josef Pollhammer
Christopher Moro
0:3
Christian Hemetsberger
Stefan Aumüller
3:0
Josef Köttl
Günter Ebel
0:3
Gernot Pollhammer
Duy Dung Phan
3:2
Gernot Pollhammer
/
Josef Köttl
Günter Ebel
/
Stefan Aumüller
3:2
Josef Pollhammer
Günter Ebel
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Wed.
27.04.2022 19:30
TIMK2
-
NEUK1
6:8
NMS Timelkam
Alfred Orgler
Benedikt Griesmayr
0:3
Karl Ortner
Josef Kogler
0:3
Alfred Seyringer
Erich Mittendorfer
0:3
Johann Weißl
Thomas Köttl
3:0
Karl Ortner
/
Alfred Seyringer
Josef Kogler
/
Thomas Köttl
0:3
Alfred Orgler
Josef Kogler
3:0
Karl Ortner
Benedikt Griesmayr
0:3
Johann Weißl
Erich Mittendorfer
3:0
Alfred Seyringer
Thomas Köttl
3:1
Johann Weißl
/
Alfred Orgler
Erich Mittendorfer
/
Benedikt Griesmayr
1:3
Johann Weißl
Josef Kogler
3:0
Alfred Orgler
Thomas Köttl
3:1
Karl Ortner
Erich Mittendorfer
0:3
Alfred Seyringer
Benedikt Griesmayr
0:3
Show result
Confirmed by system
2
7
Thu.
28.04.2022 19:00
SGTV2
-
VÖCK3
8:3
NMS Timelkam
Gerhard Studener
Roland Alexander Brandmayr
3:2
Josef Ortner
Alexander Brandmayr
1:3
Karl Schürrer
Harald Eder
1:3
Heinz Schmutz
Alfred Pühringer
3:1
Josef Ortner
/
Karl Schürrer
Alexander Brandmayr
/
Harald Eder
3:2
Gerhard Studener
Alexander Brandmayr
3:2
Josef Ortner
Roland Alexander Brandmayr
3:0
Heinz Schmutz
Harald Eder
3:0
Karl Schürrer
Alfred Pühringer
1:3
Heinz Schmutz
/
Gerhard Studener
Alfred Pühringer
/
Roland Alexander Brandmayr
3:2
Heinz Schmutz
Alexander Brandmayr
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Wed.
27.04.2022 19:30
ATTG2
-
FRAN2
8:5
Schulzentrum St. Georgen i.A.
Wolfgang Binder
Josef Huemer
3:0
August Bürgler
Johann Zweimüller
1:3
Georg Mayr
w.o.
3:0
Dominik Erlach
Gerhard Schwebach
2:3
Dominik Erlach
/
August Bürgler
w.o.
/
w.o.
3:0
Wolfgang Binder
Johann Zweimüller
3:0
August Bürgler
Josef Huemer
3:0
Dominik Erlach
w.o.
3:0
Georg Mayr
Gerhard Schwebach
1:3
Wolfgang Binder
/
Georg Mayr
Johann Zweimüller
/
Gerhard Schwebach
2:3
Dominik Erlach
Johann Zweimüller
1:3
Wolfgang Binder
Gerhard Schwebach
3:0
August Bürgler
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy