XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BRAU
BUKI
FEMO
FRIE
HOAC
OBHO
OSTM
STJO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
742 LL Süd
751 Salzkammergut
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BRAU5
BUKI2
FEMO1
FRIE5
HOAC3
HOAC4
OBHO1
OSTM3
STJO2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
742 1. Klasse LL Süd
751 1. Klasse Salzkammergut
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 männlich Landesliga
U13 männlich Landesklasse
U13 männlich Qualifikation 1
U13 männlich Qualifikation 2
U15 männlich Landesliga
U15 männlich 1. Klasse
U15 männlich Qualifikation 1
U15 männlich Qualifikation 2
U17 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
BRAU
BUKI
FEMO
FRIE
HOAC
OBHO
OSTM
STJO
[alle]
OBHO1
FEMO1
BUKI2
STJO2
OSTM3
HOAC3
HOAC4
BRAU5
FRIE5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 771 1. Klasse Innv. / Braunau, Leg 1, Round 3 (duration: 10.10.2022-15.10.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
3
Fri.
14.10.2022 19:30
FRIE5
-
OSTM3
0:10
NMS Friedburg
Janosch Schindlauer
Josef Ehringer
2:3
Vinzent Schindlauer
Johann Schmid
1:3
Andrea Nagl
Helmut Hoffmann
0:3
Valentin Oberascher
Christian Müller
0:3
Janosch Schindlauer
/
Marlene Oberascher
Christian Müller
/
Josef Ehringer
0:3
Vinzent Schindlauer
Josef Ehringer
1:3
Janosch Schindlauer
Johann Schmid
0:3
Andrea Nagl
Christian Müller
0:3
Valentin Oberascher
Helmut Hoffmann
0:3
Vinzent Schindlauer
/
Valentin Oberascher
Johann Schmid
/
Helmut Hoffmann
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Fri.
14.10.2022 19:30
OBHO1
-
STJO2
10:0
VS Oberhofen
Herbert Lettner
w.o.
3:0
Johann Schwaighofer
w.o.
3:0
Gebhard Strohmaier sen.
w.o.
3:0
Johannes Augusta
w.o.
3:0
Johann Schwaighofer
/
Gebhard Strohmaier sen.
w.o.
/
w.o.
3:0
Herbert Lettner
w.o.
3:0
Johann Schwaighofer
w.o.
3:0
Johannes Augusta
w.o.
3:0
Gebhard Strohmaier sen.
w.o.
3:0
Johannes Augusta
/
Herbert Lettner
w.o.
/
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Wed.
12.10.2022 19:00
BRAU5
-
BUKI2
8:3
Pestalozzischule
Christian Graf
Wolfgang Schwarz
3:0
Walter Forst
Thomas Schwarz
3:0
Gerhard Fürböck
Robert Herlbauer
3:1
Albert Seidl
Andreas Gundolf
0:3
Walter Forst
/
Albert Seidl
Robert Herlbauer
/
Andreas Gundolf
3:0
Walter Forst
Wolfgang Schwarz
3:2
Christian Graf
Thomas Schwarz
3:0
Gerhard Fürböck
Andreas Gundolf
1:3
Albert Seidl
Robert Herlbauer
2:3
Gerhard Fürböck
/
Christian Graf
Wolfgang Schwarz
/
Thomas Schwarz
3:0
Walter Forst
Andreas Gundolf
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Fri.
14.10.2022 20:00
HOAC4
-
FEMO1
0:10
NMS Hochburg-Ach
Dominik Fankhauser
Jörg Dieckhoff
0:3
Gerhard Maier
Christian Soru
0:3
Benjamin Frauenberger
Günther Trink
1:3
Fabian Wimmer
Manfred Georg Höflmair
0:3
Gerhard Maier
/
Benjamin Frauenberger
Christian Soru
/
Manfred Georg Höflmair
0:3
Dominik Fankhauser
Christian Soru
0:3
Gerhard Maier
Jörg Dieckhoff
0:3
Fabian Wimmer
Günther Trink
0:3
Benjamin Frauenberger
Manfred Georg Höflmair
0:3
Fabian Wimmer
/
Dominik Fankhauser
Günther Trink
/
Jörg Dieckhoff
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy