XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
GSCH
OHLS
PETT
PFAN
PINS
RITR
RÜST
SGEB
SGSL
VISA
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
501 Linz Umg./MV West
511 Linz Umg./MV Mitte
521 Linz Umg./MV Ost
531 Steyr Umg. / LL
541 Kremstal / Wels
551 Salzkammergut
561 Wels u. Umland
571 Innv.u.Umland
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
GSCH1
OHLS2
PETT3
PFAN2
PINS2
RITR4
RÜST1
SGEB4
SGSL2
VISA2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
151 Landesliga - Damen - Fr...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landeklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U11 Landesliga W
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U18 Landesliga
U18 Landesklasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
GSCH
OHLS
PETT
PFAN
PINS
RITR
RÜST
SGEB
SGSL
VISA
[alle]
GSCH1
RÜST1
PINS2
VISA2
SGSL2
PFAN2
OHLS2
PETT3
SGEB4
RITR4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 551 Bezirksliga Salzkammergut, Leg 2, Round 7 (duration: 09.03.2020-14.03.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Fri.
13.03.2020 19:30
PETT3
-
OHLS2
VS/NMS Pettenbach
Result not submitted.
2
7
Mon.
09.03.2020 19:30
PFAN2
-
PINS2
6:8
VS Pfandl
Walter Huber
Gunther Horninger
3:1
Franz Streibl
Heinz Reisenbichler jun.
0:3
Reinhard Span
Günter Stübler
1:3
Franz Huber
Heinz Reisenbichler sen.
3:2
Reinhard Span
/
Franz Streibl
Heinz Reisenbichler jun.
/
Heinz Reisenbichler sen.
0:3
Walter Huber
Heinz Reisenbichler jun.
3:1
Franz Streibl
Gunther Horninger
0:3
Franz Huber
Günter Stübler
3:0
Reinhard Span
Heinz Reisenbichler sen.
1:3
Franz Huber
/
Walter Huber
Gunther Horninger
/
Günter Stübler
3:2
Franz Huber
Heinz Reisenbichler jun.
2:3
Walter Huber
Heinz Reisenbichler sen.
0:3
Franz Streibl
Günter Stübler
3:1
Reinhard Span
Gunther Horninger
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Thu.
12.03.2020 19:30
RITR4
-
SGSL2
VS Ried im Traunkreis
Result not submitted.
2
7
Thu.
12.03.2020 19:30
VISA2
-
RÜST1
8:5
VS Viechtwang
Max Ebenführer
Raimund Zweimüller
2:3
Klaus Mayrdorfer
Maria Gerber
3:1
Walter Lang
Georg Humer
3:0
Richard Scheck
Markus Klein
3:2
Max Ebenführer
/
Klaus Mayrdorfer
Maria Gerber
/
Georg Humer
3:1
Max Ebenführer
Maria Gerber
0:3
Klaus Mayrdorfer
Raimund Zweimüller
3:2
Richard Scheck
Georg Humer
3:1
Walter Lang
Markus Klein
3:0
Richard Scheck
/
Walter Lang
Markus Klein
/
Raimund Zweimüller
2:3
Richard Scheck
Maria Gerber
2:3
Max Ebenführer
Markus Klein
2:3
Klaus Mayrdorfer
Georg Humer
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Mon.
09.03.2020 19:30
SGEB4
-
GSCH1
8:3
NMS Ebensee
Ralf Steiner
Michael Hauer
1:3
Stefan Windhagauer
Bernhard Kastberger
3:2
Matthäus Riedler
Alexander Pühringer
3:0
Christian Kragl
Markus Eder
2:3
Christian Kragl
/
Matthäus Riedler
Markus Eder
/
Michael Hauer
3:2
Stefan Windhagauer
Michael Hauer
3:1
Ralf Steiner
Bernhard Kastberger
3:2
Matthäus Riedler
Markus Eder
2:3
Christian Kragl
Alexander Pühringer
3:0
Stefan Windhagauer
/
Ralf Steiner
Bernhard Kastberger
/
Alexander Pühringer
3:1
Stefan Windhagauer
Markus Eder
3:0
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy