XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
KUST
RUM
SILZ
WOHO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Austragung laufend
Zusammenfassungen
U13 Unterstufe
League
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Play-Off
Landesliga A Unteres Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Play-Off
Landesliga B Unteres Play-Off
Landesliga C
Landesliga D
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland
Round
Leg 1:
F01
F02
F03
F04
F05
Leg 2:
F06
F07
F08
F09
F10
Team
FULP2
KUST2
RUM1
SILZ1
WOHO1
WOHO2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Play-Off
Landesliga A Unteres Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Play-Off
Landesliga B Unteres Play-Off
Landesliga C
Landesliga D
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland
Qualifikation LLA / LLB
Qualifikation LLB / LLC
Qualifikation LLC / LLD
Damen Klasse
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Herbst Gruppe A
U13 Endrunde Herbst Gruppe B
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
FULP
KUST
RUM
SILZ
WOHO
[alle]
RUM1
SILZ1
WOHO1
FULP2
KUST2
WOHO2
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Landesliga B Oberes Play-Off, Leg 2, Round 2 (duration: 17.03.2013-23.03.2013)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
2
Wed.
20.03.2013 20:00
FULP2
-
WOHO1
3:6
Schulzentrum Fulpmes, Neue Sporthalle
Richard Leitgeb
Peter Schrattenthaler
3:0
Christian Mair
Jürgen Schaubmair
2:3
Andreas Proksch
Thomas Klemann
3:0
Christian Mair
/
Andreas Proksch
Thomas Klemann
/
Jürgen Schaubmair
2:3
Richard Leitgeb
Jürgen Schaubmair
0:3
Andreas Proksch
Peter Schrattenthaler
3:0
Christian Mair
Thomas Klemann
1:3
Andreas Proksch
Jürgen Schaubmair
2:3
Richard Leitgeb
Thomas Klemann
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
2
Thu.
21.03.2013 20:00
KUST2
-
RUM1
6:2
VS Zell, Turnhalle
Daniela Moser
Gerhard Spielvogel
3:1
Florian Moser
Markus Rett
1:3
Daniel Asam
Hannes Hauser
3:0
Daniela Moser
/
Daniel Asam
Hannes Hauser
/
Markus Rett
3:1
Daniela Moser
Markus Rett
3:1
Daniel Asam
Gerhard Spielvogel
3:0
Florian Moser
Hannes Hauser
1:3
Daniel Asam
Markus Rett
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
2
Fri.
22.03.2013 20:15
SILZ1
-
WOHO2
4:6
HS Silz, Mehrzwecksaal
Robert Sollerer
Andreas Sieberer
0:3
Ewald Knausz
Martin Kronbichler
3:0
Daniel Schleich
Markus Dabernig
1:3
Robert Sollerer
/
Ewald Knausz
Markus Dabernig
/
Martin Kronbichler
0:3
Ewald Knausz
Andreas Sieberer
3:0
Robert Sollerer
Markus Dabernig
2:3
Daniel Schleich
Martin Kronbichler
3:1
Ewald Knausz
Markus Dabernig
0:3
Daniel Schleich
Andreas Sieberer
3:1
Robert Sollerer
Martin Kronbichler
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy