XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
JUD
KNI
OBD
ZEL
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
JUD2
JUD3
KNI3
KNI4
KNI5
OBD2
OBD3
ZEL3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Gebietsliga Nordwest
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
JUD
[alle]
ÜBBA1 (2. Damen-Bundesliga)
BEBU1 (2. Damen-Bundesliga)
POS1 (Landesliga Damen)
SGLG1 (Landesliga Damen)
UNZ1 (Landesliga Damen)
SJE1 (Landesliga Damen)
WOER1 (Landesliga Damen)
BEBU2 (Landesliga Damen)
WOER2 (Landesliga Damen)
BEBU3 (Landesliga Damen)
SGLG1 (1. Herren-Bundesliga)
KAPF1 (1. Herren-Bundesliga)
SGLG1 (Meister Play-Off ...)
LEO1 (2. Herren-Bundesliga)
SGLG2 (2. Herren-Bundesliga)
KAPF2 (Qualifikation zur...)
ZEL1 (Landesliga Herren)
IND1 (Landesliga Herren)
SJE1 (Landesliga Herren)
SFP1 (Landesliga Herren)
ÜBBA1 (Landesliga Herren)
LIZ1 (Landesliga Herren)
LEO2 (Landesliga Herren)
KAPF2 (Landesliga Herren)
KAPF3 (Landesliga Herren)
SGLG3 (Landesliga Herren)
LEO3 (Landesliga Herren)
SGLG4 (Landesliga Herren)
OBD1 (Oberliga Herren)
BEBU1 (Oberliga Herren)
WEI1 (Oberliga Herren)
UTT1 (Oberliga Herren)
KNI1 (Oberliga Herren)
STR1 (Oberliga Herren)
BRE1 (Oberliga Herren)
BRE2 (Oberliga Herren)
SJE2 (Oberliga Herren)
BEBU2 (Oberliga Herren)
IND2 (Oberliga Herren)
AFUE1 (Unterliga Süd)
POS1 (Unterliga Süd)
VOI1 (Unterliga Süd)
DLB1 (Unterliga Süd)
HAR1 (Unterliga Süd)
ATU1 (Unterliga Süd)
MUEN1 (Unterliga Süd)
VOR1 (Unterliga Nord)
JUD1 (Unterliga Nord)
MAZ1 (Unterliga Nord)
WOER1 (Unterliga Nord)
MIDO1 (Unterliga Nord)
ZEL2 (Unterliga Nord)
SFP2 (Unterliga Süd)
KNI2 (Unterliga Nord)
LIZ2 (Unterliga Nord)
WOER2 (Unterliga Nord)
SFP3 (Unterliga Süd)
LEO4 (Unterliga Nord)
SGLG5 (Unterliga Süd)
LEO5 (Unterliga Nord)
SGLG6 (Unterliga Süd)
UWK1 (Gebietsliga Graz/...)
LGW1 (Gebietsliga Nordost)
MUER1 (Gebietsliga Nordost)
MIC1 (Gebietsliga Nordost)
HOFS1 (Gebietsliga Südost)
FEL1 (Gebietsliga Südost)
VTT1 (Gebietsliga Südost)
LAN1 (Gebietsliga Südwest)
PET1 (Gebietsliga Südwest)
GRA1 (Gebietsliga Graz/...)
ADM1 (Gebietsliga Ennstal)
LDL1 (Gebietsliga Ennstal)
SEL1 (Gebietsliga Ennstal)
TROF1 (Gebietsliga Ennstal)
HOFS2 (Gebietsliga Südost)
ÜBBA2 (Gebietsliga Südwest)
DLB2 (Gebietsliga Südwest)
PET2 (Gebietsliga Südwest)
VOR2 (Gebietsliga Ennstal)
VOI2 (Gebietsliga Südwest)
POS2 (Gebietsliga Graz/...)
UWK2 (Gebietsliga Graz/...)
ADM2 (Gebietsliga Ennstal)
UTT2 (Gebietsliga Graz/...)
HAR2 (Gebietsliga Südost)
FEL2 (Gebietsliga Südost)
AFUE2 (Gebietsliga Südost)
WEI2 (Gebietsliga Südost)
JUD2 (Gebietsliga Nordwest)
LGW2 (Gebietsliga Nordost)
ATU2 (Gebietsliga Graz/...)
OBD2 (Gebietsliga Nordwest)
MIC2 (Gebietsliga Nordost)
MUEN2 (Gebietsliga Graz/...)
OBD3 (Gebietsliga Nordwest)
UTT3 (Gebietsliga Graz/...)
UWK3 (Gebietsliga Graz/...)
DLB3 (Gebietsliga Südwest)
ÜBBA3 (Gebietsliga Südwest)
SJE3 (Gebietsliga Südwest)
WOER3 (Gebietsliga Ennstal)
LIZ3 (Gebietsliga Ennstal)
AFUE3 (Gebietsliga Südost)
JUD3 (Gebietsliga Nordwest)
HAR3 (Gebietsliga Südost)
KNI3 (Gebietsliga Nordwest)
BEBU3 (Gebietsliga Nordost)
ZEL3 (Gebietsliga Nordwest)
KAPF4 (Gebietsliga Nordost)
SJE4 (Gebietsliga Graz/...)
WOER4 (Gebietsliga Ennstal)
KNI4 (Gebietsliga Nordwest)
SFP4 (Gebietsliga Südwest)
HAR4 (Gebietsliga Südost)
SFP5 (Gebietsliga Südwest)
KNI5 (Gebietsliga Nordwest)
KAPF5 (Gebietsliga Nordost)
SFP6 (Gebietsliga Graz/...)
LEO6 (Gebietsliga Nordost)
SGLG7 (Gebietsliga Graz/...)
SGLG8 (Gebietsliga Südwest)
LAS1 (1.Klasse Graz)
LAG1 (1.Klasse Südwest)
ATS1 (1.Klasse Graz)
SÖLK1 (1.Klasse Ennstal)
RETZ1 (1.Klasse Südwest)
SÖLK2 (1.Klasse Ennstal)
STR2 (1.Klasse Südwest)
RETZ2 (1.Klasse Südwest)
LDL2 (1.Klasse Ennstal)
TROF2 (1.Klasse Ennstal)
LAN2 (1.Klasse Südwest)
PET3 (1.Klasse Südwest)
VOI3 (1.Klasse Südwest)
LAN3 (1.Klasse Südwest)
POS3 (1.Klasse Graz)
MUEN3 (1.Klasse Graz)
IND3 (1.Klasse Graz)
LDL3 (1.Klasse Ennstal)
DLB4 (1.Klasse Südwest)
POS4 (1.Klasse Graz)
UTT4 (1.Klasse Graz)
UWK4 (1.Klasse Graz)
LIZ4 (1.Klasse Ennstal)
MUEN4 (1.Klasse Graz)
SJE5 (1.Klasse Südwest)
WOER5 (1.Klasse Ennstal)
MUEN5 (1.Klasse Graz)
SJE6 (1.Klasse Südwest)
WOER6 (1.Klasse Ennstal)
SFP7 (1.Klasse Südwest)
WOER7 (1.Klasse Ennstal)
SGLG9 (1.Klasse Graz)
SGLG10 (1.Klasse Südwest)
SGLG11 (1.Klasse Graz)
FRO1 (2.Klasse Graz)
HGS1 (2.Klasse Graz)
ATS2 (2.Klasse Graz)
LAS2 (2.Klasse Graz)
ATS3 (2.Klasse Graz)
LAS3 (2.Klasse Graz)
IND4 (2.Klasse Graz)
LAS4 (2.Klasse Graz)
POS5 (2.Klasse Graz)
MUEN6 (2.Klasse Graz)
MUEN7 (2.Klasse Graz)
SGLG12 (2.Klasse Graz)
LEO1 (Jugend Nordwest)
UNZ1 (Jugend Nordwest)
UWK1 (Jugend Süd)
VOI1 (Jugend Süd)
SJE1 (Jugend Süd)
DLB1 (Jugend Süd)
ÜBBA1 (Jugend Süd)
UTT1 (Jugend Süd)
POS1 (Jugend Süd)
IND1 (Jugend Süd)
SFP1 (Jugend Süd)
LAG1 (Jugend Süd)
HAR1 (Jugend Ost)
FEL1 (Jugend Ost)
AFUE1 (Jugend Ost)
VTT1 (Jugend Ost)
WEI1 (Jugend Ost)
MIC1 (Jugend Nordwest)
OBD1 (Jugend Nordwest)
JUD1 (Jugend Nordwest)
ZEL1 (Jugend Nordwest)
KNI1 (Jugend Nordwest)
BEBU1 (Jugend Nordost)
MAZ1 (Jugend Nordost)
WOER1 (Jugend Nordost)
LIZ1 (Jugend Nordost)
KAPF1 (Jugend Nordost)
LEO2 (Jugend Nordwest)
WEI2 (Jugend Ost)
BEBU2 (Jugend Nordost)
AFUE2 (Jugend Ost)
HAR2 (Jugend Ost)
IND2 (Jugend Süd)
SFP2 (Jugend Süd)
WOER2 (Jugend Nordost)
MAZ2 (Jugend Nordost)
KNI2 (Jugend Nordwest)
KAPF2 (Jugend Nordost)
KAPF3 (Jugend Nordost)
KAPF4 (Jugend Nordost)
LGW1 (Schüler Nordwest)
VOI1 (Schüler Süd A)
LAG1 (Schüler Süd A)
SFP1 (Schüler Süd A)
STR1 (Schüler Süd A)
UTT1 (Schüler Süd A)
POS1 (Schüler Süd A)
SGLG1 (Schüler Süd A)
UWK1 (Schüler Süd A)
FRO1 (Schüler Süd A)
SJE1 (Schüler Süd A)
KAPF1 (Schüler Nordwest)
KNI1 (Schüler Nordwest)
BEBU1 (Schüler Nordwest)
ZEL1 (Schüler Nordwest)
JUD1 (Schüler Nordwest)
LEO1 (Schüler Nordwest)
LGW2 (Schüler Nordwest)
KAPF2 (Schüler Nordwest)
KNI2 (Schüler Nordwest)
SGLG2 (Schüler Süd A)
LEO2 (Schüler Nordwest)
JUD2 (Schüler Nordwest)
SFP2 (Schüler Süd A)
BEBU2 (Schüler Nordwest)
SGLG3 (Schüler Süd A)
SJE1 (Senioren)
PSL1 (Senioren)
HAR1 (Senioren)
LEO1 (Senioren)
KNI1 (Senioren)
BRE1 (Senioren)
MIC1 (Senioren)
SGLG1 (Senioren)
WEI1 (Senioren)
VOI1 (Senioren)
LEO1 (Unterstufe Nordost)
STR1 (Unterstufe Süd)
VOI1 (Unterstufe Süd)
IND1 (Unterstufe Süd)
ÜBBA1 (Unterstufe Süd)
POS1 (Unterstufe Süd)
SFP1 (Unterstufe Süd)
BEBU1 (Unterstufe Nordost)
KAPF1 (Unterstufe Nordost)
KNI1 (Unterstufe Nordost)
UNZ1 (Unterstufe Nordost)
LGW1 (Unterstufe Nordost)
JUD1 (Unterstufe Nordost)
OBD1 (Unterstufe Nordost)
KAPF2 (Unterstufe Nordost)
LGW2 (Unterstufe Nordost)
JUD2 (Unterstufe Nordost)
LEO2 (Unterstufe Nordost)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordwest, JUD2 (ATUS Judenburg)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Thu.
30.09.2010 19:00
JUD2
-
KNI4
0:7
Martin Kranz
Franz Schaar
Alfred Maier
Florian Neumann
Johannes Weihs
Hannes Simonitsch
Martin Kranz
/
Johannes Weihs
Florian Neumann
/
Hannes Simonitsch
Alfred Maier
Franz Schaar
Martin Kranz
Hannes Simonitsch
Johannes Weihs
Florian Neumann
Show result
Confirmed by system
1
2
Thu.
07.10.2010 19:00
JUD3
-
JUD2
1:6
Marcel Koini
Alfred Maier
Lena Marie Hasler
Martin Kranz
Siegfried Koini
Johannes Weihs
Lena Marie Hasler
/
Siegfried Koini
Martin Kranz
/
Johannes Weihs
Lena Marie Hasler
Alfred Maier
Marcel Koini
Johannes Weihs
Siegfried Koini
Martin Kranz
Show result
Confirmed by system
1
3
Thu.
30.09.2010 19:00
JUD2
-
ZEL3
2:6
Martin Kranz
Moritz Frewein
Alfred Maier
Katharina Auer
Johannes Weihs
Christian Urcan
Martin Kranz
/
Johannes Weihs
Moritz Frewein
/
Christian Urcan
Alfred Maier
Moritz Frewein
Martin Kranz
Christian Urcan
Johannes Weihs
Katharina Auer
Alfred Maier
Christian Urcan
Show result
Confirmed by system
1
4
Thu.
21.10.2010 19:00
JUD2
-
KNI3
0:7
Lena Marie Hasler
Wolfgang Gruber
Martin Kranz
Florian Worsch
Johannes Weihs
Peter Liebminger
Lena Marie Hasler
/
Johannes Weihs
Florian Worsch
/
Peter Liebminger
Lena Marie Hasler
Florian Worsch
Johannes Weihs
Wolfgang Gruber
Martin Kranz
Peter Liebminger
Show result
Confirmed by system
1
5
Thu.
28.10.2010 19:00
KNI5
-
JUD2
7:0
Wolfgang Hauser
Martin Kranz
Stefan Brandl
Johannes Weihs
Mario Eichwalder
Manuel Mühlberger
Wolfgang Hauser
/
Stefan Brandl
Martin Kranz
/
Manuel Mühlberger
Stefan Brandl
Martin Kranz
Wolfgang Hauser
Manuel Mühlberger
Mario Eichwalder
Johannes Weihs
Show result
Confirmed by system
1
6
Thu.
04.11.2010 19:00
JUD2
-
OBD2
0:7
Manuel Mühlberger
Karl Miessbacher
Johannes Weihs
Josef Flötschinger
Lena Marie Hasler
Helmut Mödritscher
Manuel Mühlberger
/
Lena Marie Hasler
Karl Miessbacher
/
Helmut Mödritscher
Johannes Weihs
Karl Miessbacher
Manuel Mühlberger
Helmut Mödritscher
Lena Marie Hasler
Josef Flötschinger
Show result
Confirmed by system
1
7
Thu.
04.11.2010 19:00
OBD3
-
JUD2
7:0
Robert Moitzi
Manuel Mühlberger
Gerhard Stelzer
Johannes Weihs
Mario Maxl
Lena Marie Hasler
Gerhard Stelzer
/
Mario Maxl
Manuel Mühlberger
/
Lena Marie Hasler
Robert Moitzi
Johannes Weihs
Mario Maxl
Manuel Mühlberger
Gerhard Stelzer
Lena Marie Hasler
Show result
Confirmed by system
2
1
Tue.
01.02.2011 19:00
KNI4
-
JUD2
6:1
Florian Neumann
Lena Marie Hasler
Erich Liebminger
Johannes Weihs
Franz Schaar
Marcel Koini
Florian Neumann
/
Franz Schaar
Lena Marie Hasler
/
Johannes Weihs
Florian Neumann
Johannes Weihs
Franz Schaar
Lena Marie Hasler
Erich Liebminger
Marcel Koini
Show result
Confirmed by system
2
2
Fri.
18.02.2011 19:00
JUD2
-
JUD3
7:0
Lena Marie Hasler
Siegfried Koini
Marcel Koini
Sabine Hasler
Johannes Weihs
Martin Kranz
Lena Marie Hasler
/
Johannes Weihs
Siegfried Koini
/
Martin Kranz
Marcel Koini
Siegfried Koini
Lena Marie Hasler
Martin Kranz
Johannes Weihs
Sabine Hasler
Show result
Confirmed by system
2
3
Fri.
18.02.2011 19:00
ZEL3
-
JUD2
6:2
Benedikt Pickl-Herk
Martin Kranz
Moritz Frewein
Lena Marie Hasler
Katharina Auer
Johannes Weihs
Katharina Auer
/
Moritz Frewein
Lena Marie Hasler
/
Johannes Weihs
Moritz Frewein
Martin Kranz
Benedikt Pickl-Herk
Johannes Weihs
Katharina Auer
Lena Marie Hasler
Moritz Frewein
Johannes Weihs
Show result
Confirmed by system
2
4
Tue.
01.03.2011 19:00
KNI3
-
JUD2
7:0
Peter Liebminger
Lena Marie Hasler
Wolfgang Gruber
Marcel Koini
Florian Worsch
Johannes Weihs
Peter Liebminger
/
Florian Worsch
Lena Marie Hasler
/
Marcel Koini
Wolfgang Gruber
Lena Marie Hasler
Peter Liebminger
Johannes Weihs
Florian Worsch
Marcel Koini
Show result
Confirmed by system
2
5
Fri.
11.03.2011 19:00
JUD2
-
KNI5
0:7
Marcel Koini
Mario Eichwalder
Johannes Weihs
Wolfgang Hauser
Lena Marie Hasler
Stefan Brandl
Marcel Koini
/
Johannes Weihs
Wolfgang Hauser
/
Stefan Brandl
Johannes Weihs
Mario Eichwalder
Marcel Koini
Stefan Brandl
Lena Marie Hasler
Wolfgang Hauser
Show result
Confirmed by system
2
6
Tue.
15.03.2011 19:00
OBD2
-
JUD2
7:0
Josef Flötschinger
Johannes Weihs
Herbert Glöckler
Lena Marie Hasler
Karl Miessbacher
Marcel Koini
Herbert Glöckler
/
Karl Miessbacher
Johannes Weihs
/
Marcel Koini
Josef Flötschinger
Lena Marie Hasler
Karl Miessbacher
Johannes Weihs
Herbert Glöckler
Marcel Koini
Show result
Confirmed by system
2
7
Tue.
15.03.2011 19:00
JUD2
-
OBD3
0:7
Lena Marie Hasler
Josef Pojer
Marcel Koini
Robert Moitzi
Johannes Weihs
Mario Maxl
Johannes Weihs
/
Marcel Koini
Josef Pojer
/
Mario Maxl
Lena Marie Hasler
Robert Moitzi
Johannes Weihs
Josef Pojer
Marcel Koini
Mario Maxl
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy