XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BACH
BUCH
GALS
MICH
RITR
SHAL
STKI
STZI
VORD
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
752 Salzkammergut 2
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BACH7
BUCH1
GALS3
MICH4
RITR6
SHAL2
STKI3
STZI2
VORD9
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
752 1. Klasse Salzkammergut 2
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
801 2. Klasse Linz / Mühlvi...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
BACH
BUCH
GALS
MICH
RITR
SHAL
STKI
STZI
VORD
[alle]
BUCH1
SHAL2
STZI2
STKI3
GALS3
MICH4
RITR6
BACH7
VORD9
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 741 1. Klasse Wels / Kremstal, Leg 1, Round 2 (duration: 09.10.2023-)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Fri.
13.10.2023 19:30
GALS3
-
STKI3
8:2
VS Gallspach
Siegfried Mairhuber
Gerald Dorner
3:0
Stefan Heinle
Dominik Schöffmann
3:0
Josef Fischer
Josef Kienbauer
3:2
Markus Schmidhuber
Jürgen Altermüller
3:0
Markus Schmidhuber
/
Siegfried Mairhuber
Gerald Dorner
/
Dominik Schöffmann
3:1
Siegfried Mairhuber
Dominik Schöffmann
1:3
Stefan Heinle
Gerald Dorner
1:3
Markus Schmidhuber
Josef Kienbauer
3:0
Josef Fischer
Jürgen Altermüller
3:1
Stefan Heinle
/
Josef Fischer
Jürgen Altermüller
/
Josef Kienbauer
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Wed.
11.10.2023 19:30
BUCH1
-
VORD9
1:9
NMS Buchkirchen
Martin Nussbaumer
Matthias Kohlbauer
0:3
Christian Kieberger
Günter Spindler
0:3
Andreas Mühlbauer
Andreas Stampfer
0:3
Michael Plank
Stefanie Krenmayer
1:3
Michael Plank
/
Martin Nussbaumer
Günter Spindler
/
Stefanie Krenmayer
1:3
Martin Nussbaumer
Günter Spindler
0:3
Christian Kieberger
Matthias Kohlbauer
2:3
Michael Plank
Andreas Stampfer
3:0
Andreas Mühlbauer
Stefanie Krenmayer
2:3
Christian Kieberger
/
Andreas Mühlbauer
Andreas Stampfer
/
Matthias Kohlbauer
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Fri.
13.10.2023 19:30
MICH4
-
STZI2
8:4
Allgemeine Sonderschule
Martin Watzl
Christoph Cadilek
1:3
Gerald Lindinger
Gerald Martin Gegenleithner
3:0
Paul Schedlberger
Thomas Strasser
3:1
Toma Jakovljevic
Stefan Radinger
1:3
Gerald Lindinger
/
Paul Schedlberger
Stefan Radinger
/
Thomas Strasser
3:0
Gerald Lindinger
Christoph Cadilek
3:2
Martin Watzl
Gerald Martin Gegenleithner
3:2
Paul Schedlberger
Stefan Radinger
0:3
Toma Jakovljevic
Thomas Strasser
3:2
Toma Jakovljevic
/
Martin Watzl
Christoph Cadilek
/
Gerald Martin Gegenleithner
1:3
Gerald Lindinger
Stefan Radinger
3:1
Toma Jakovljevic
Christoph Cadilek
3:2
Show result
Confirmed by system
1
2
Fri.
13.10.2023 19:30
SHAL2
-
RITR6
5:8
Turnhalle Bad Schallerbach
Elisabeth Halder
Johannes Sudasch
0:3
Manfred Saurer
Martin Hatlauf
3:2
Bernhard Danner
Christine Huber
0:3
Michael Voraberger
Johannes Voglhuber
0:3
Thomas Wimmer
/
Manfred Saurer
Martin Hatlauf
/
Christine Huber
3:0
Manfred Saurer
Johannes Sudasch
3:1
Elisabeth Halder
Martin Hatlauf
0:3
Bernhard Danner
Johannes Voglhuber
0:3
Michael Voraberger
Christine Huber
3:1
Michael Voraberger
/
Elisabeth Halder
Johannes Voglhuber
/
Johannes Sudasch
0:3
Manfred Saurer
Johannes Voglhuber
3:1
Michael Voraberger
Johannes Sudasch
0:3
Bernhard Danner
Martin Hatlauf
0:3
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy